Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miert jobban elfogadott az,...

Miert jobban elfogadott az, ha egy kisgyerek tapszert vagy tejitalt kap az anyatejjel szemben?

Figyelt kérdés
2 eves kor folott is kapnak meg sokaig tejitalt a gyerekek, akik nem szopiznak. Akkor az miert fura, ha egy 2-3 eves gyerek meg szopik?

#táplálás #tápszer #anyatej #hosszan szoptatas #elfogadottaag
2017. szept. 23. 22:17
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
81%
Nem tudok róla, hogy jobban elfogadott lenne.
2017. szept. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
46%

Pont fordítva tapasztaltam ezt. Kezdve azzal, hogy a hozzátáplálást is jóval korábban erőltetik a tápszereseknél, hiába ugyanaz az ajánlás.

Barátnőm anyatejes 11 hónaposánál csak bólogatnak, hogy nagyon helyes, hogy még 99 %-ban anyatejes, míg amikor az én picim 7 hónapos volt, akkor ugyanezek az emberek azt forszírozták, hogy hogyhogy még caak kóstolgat és nem váltottam ki több étkezést (hozzáteszem 4 hónapig full anyatejes volt).

2017. szept. 23. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
52%
Engem is erdekelne pl egy tejital es 2eves gyermeknek termelodo anyatej vitamintartalom kozti különbségre, ha vki tudja, linkelhetné
2017. szept. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
37%
Tejitalt te is ihatsz ha kedved van, mi is szoktunk néha pl. Müller italokat, viszont anyatejet nem fogyasztunk. 2 éves már idős az anyatejhez, ez a véleményem, de közöm nincs hozzá ha valaki a 3-4 éves gyerekét szoptatja, így nem szólok bele, szegény gyereknek lesz ciki az oviban.
2017. szept. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
69%

2 éves kor fölött már egyikre sincs szükség.

Attól függ, hogy ki milyen "tanácsot" olvas és hisz el.

2017. szept. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Utolso, mit adsz ket eves kor folott egy tejfeherjere allergias gyermeknek?
2017. szept. 23. 22:37
 7/24 anonim ***** válasza:
38%
Szerintem aki nem hagyja magát befolyásolni, manipulálni, annak nem fura. Sokaknak fogalma sincs róla, mennyire manipulálva vagyunk. Felicitas csomagban volt egy cumi, hurrá, úgyis akartam venni. Az első alkalommal, amikor igen-igen kezdő anyukaként nem tudtam megnyugtatni a síró kisbabámat, a szobatársam tanácsára elővettem a cumit. Kislányom nem volt hajlandó a szájába venni. Én meg azt éreztem, hogy igazából nem is akarok ilyen műanyag izét a szájába tunkolni. El is tettem szépen, soha többé nem vettem elő! Mert én tudni akartam, miért sír a kisbabám és nem eldugítani. (Ki is derült, hogy a pelus szélébe beakadt a köldökcsonk csipeszestől és ezért voltak a nagy krokodilkönnyek.) A cumi persze jó, ha nem tud szopizni a kicsi, mert megnyugtatja. Én azt nem szeretem, mikor szó szerint eldugítják vele a gyereket, aki pedig épp jelezne valamit. De be kell látnom, nekem is a világ legtermészetesebb dolga volt a cumi, amíg gyerekem nem lett. Azóta elszomorít, mert tudom, hogy milyen nagy hiányt próbál pótolni. Az én gyerekem sose cumizott, az ujját se szopta soha. 3,5 éves és még mindig szopizik időnként. Szerintem ez a természetes és minden cumit vagy ujjacskát szopizó kisgyerek bizonyítja, hogy a szoptatás még ennyi idősen is természetes lenne. Azt is hittem, amíg nem volt gyerekem, hogy természetes az alvóka egy kisgyereknél. A plüssállatka vagy baba, ami nélkül szorong, nem tud elaludni. Az én gyerekemnek nincs ilyen. Miért is lenne? Egy szobában alszik velünk, sokszor köztünk vagy az ágyunk mellett levő ágyában és nincs szüksége szánalmas pótlékokra. Az alvókát vagy a textilpelust görcsösen szorongató kisgyermek látványa is természetes sokaknak, pedig nem az! Arról árulkodik, hogy megrendült a gyerek biztonságérzete. De hiába magyaráznád el ezt a szüleinek, mert sosem fogják belátni, hogy a gyerek azért szorong és azért keres pótlékokat, mert a szülő nem adta meg neki a biztonságérzetet.
2017. szept. 23. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
63%

kedves utolso, en meg a sokaig szoptato anyaknal tapasztaltam hogy ahelyett, hogy szavakkal es olelessel nyugtatnanak meg egy ertelemmel biro 2-3-4 eves gyereket, inkabb bedugjak a melluket a szajaba.......holott egy 3,5 evest szoptatni olyan, mintha egy iskolasnak adnal csorgot ha ideges. Kinotte, nem valo, nincs ra szuksege, csak epp baromi egyszeru megoldas.


Szoval: szoptasd a babat, etesd a gyereket. A babakor pedig veget er, akar akarjuk akar nem. 2 even feluli futkoso, beszelo, ertelmes fiam szajaba hiaba dugdostam volna a mellemet, kinotte es szuksege sem volt mar ra en pedig elfogadtam hogy mulik az idp, no a gyermekem. Igy kapta a tejitalt.

2017. szept. 24. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
84%
Azert mert a tejitalt nem a csöcsből kapja a gyerek...Amig baba, csecsemő természetes és szép, de mikor öntudatára ébred és felhangon követeli a játszótéren a cicit, az már más...Ilyen erővel miert nem fura, ha a 10 éves iszik reggel egy bögre tejet és miert lenne fura, ha szopna?
2017. szept. 24. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
47%

tegnap 23:46

Úristen, te nagyon beteg vagy...

2017. szept. 24. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!