Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha manapság mindenkinek...

Ha manapság mindenkinek nagyon szuper nevelési módszerei vannak,miért pont ugyanolyanok a gyerekek,mint régen?

Figyelt kérdés
Mondjuk nem pont ugyanolyanok,mert régen legalább köszönni tudtak. Most mindenki "kötödő nevelést" "empatikus fegyelmezést", "képernyőidő csökkentést" nyom. De akkor hol van ennek az eredménye? Lassan 7 éves a gyerekem, nem látom azt a nagy kiegyensúlyozottságot a kortársain. Baromi neveletlenek,nem köszönnek,bemutatkozni nem tudnak, nem mondják,hogy köszönöm,szívesen stb. Ordítoznak,hisztisek, pedig anyuka aaaaaannyira empatikus.
2023. márc. 7. 17:16
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
41%
7 évesen nem megy oda, nem nyújt kezet és mutatkozik be? Jéééééé. Régen biztos sokkal jobb volt. Ja, nem.
2023. márc. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem ennek kesobb lesz meg az eredmenye, a szulo-gyerek viszonyban, a kapcsolatai kezeleseben, stb. Egy 7 eves gyerek nyilvan uvoltozik, mert gyerek, egyreszt, masreszt meg az, amit az interneten latsz, egy kis resze a valosagnak, valojaban 10-bol 8 anya pont ugyanugy neveli a gyereket, mint az elozo generacio.
2023. márc. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
92%

Azért az előző generáció se volt már talán annyira pszichopata nevelés terén. Engem nem vertek például, és kimutatták a szeretetüket. Mindig megvédtek mások előtt és sosem éreztem azt, hogy hülyének vagyok nézve. 30+ vagyok. Ez lenne ugye nagyvonalakban az empatikus nevelés alapja.


Én csak ösztönösen próbálom ugyanezt csinálni. Könnyebb azért, hogy ilyen háttérrel indulok. Sajnos nem mindenki van ezzel így, de azért sokan.

2023. márc. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
100%

Sokszor helyzettől is függ

Az èn gyerekem 6 èvesen simàn odament köszònni, bemutatkozni. 8 èvesen sokszor nem tudja magàzòdjon vagy tegeződjön-e , inkàbb nem szòl.

A kötődő nevelès nem azt jelenti, hogy sosem lesz probléma a gyerekkel, hanem hogy nagyobb esèllyel lesz belőle szellemileg egèszsèges felnőtt.

2023. márc. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:
Igen, ez nekem is gyanus,hogy itt meg közösségi oldalon megy a szuperanyuzás,aztán otthon ugyanaz van,illetve rosszabb. Az én gyerekem bemutatkozik,ha van egy olyan ember a társaságban,akit nem ismer. De ha neki bemutatkoznak, akkor meg 100%,hogy viszonozza. 20 gyereket hívtam a lányom szülinapjára. Talán 2 köszönt belépesnél. Akinek jött a tesója és én bemutatkoztam,csak bambult rám aztán futott el játszani. 20ból kb 10nek azon járt az esze,hogy hogy lehetne orditani és vmit tönkretenni. A tortavágást nem birták kivárni,ordítoztak,hadonásztak. Nekem vannam képek is,videok is a 7. szülinapomról és enyhén szólva normálisabbak voltak a gyerekek.
2023. márc. 7. 17:37
 6/37 anonim ***** válasza:
88%
Plusz alig töltenek időt iskolàn kìvül, a csalàdjukkal, baràtaikkal. Egy durva jàrvàny àll a hàtuk mögött. Nagyon sok csalàd elszegènyedett. Nehèz a kèpernyőt korlàtozni, nagyon addiktìv. Nem mindenki neveli kötődően a gyerekèt. Van, aki veri, hanyagolja, idomítja.
2023. márc. 7. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
100%

3 Engem sem, de a 30-as generacio meg tele van olyanokkal, akiknek nincs egeszseges viszonya a szuleivel, es az “engem is vertek otthon, megis normalis lettem” kijelentesek is zaporoznak rendesen bizonyos temak alatt. Kozben a parkapcsolatok temaban ozonlenek a kerdesek, ahol a legnagyobb problema, hogy az emberek nem tudnak normalisan kommunikalni a parjukkal, nem tudnak dolgokat megbeszelni egymassal, es itt kerdeznek meg olyan dolgokat, amikrol nekunk fogalmunk sincs, mert nem mi vagyunk az illeto, akirol szol a kerdes.

Ezek a nevelesmodszerek altalaban mindig a normalis viszonyrol, egeszseges onkep kialakitasrol szolnak, nem arrol, hogy a 7 eves Pistike illedelmesen be tudjon mutatkozni egy idegennek, az majd kesobb jon.

2023. márc. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
86%

Hát a kötődő nevelést nem azért alkalmazzák az emberek hogy a gyerekük odemenjen bemutatkozni, meg ne kiabáljon (mint egy gyerek) hamem azért hogy jó kapcsolat legyen szülő és gyerek között.


Pl nagyapámat nem keveset verte az apja. bántotta őt verbálisan is. Mert akkor ez volt a fegyelmezés, ettől nem ordítoztak a kölykök. Mert a nevük kuss volt. Az eredménye az lett h öreg korára le se sza.rta őt papa. Egyedül halt meg, úgy h már évek óta nem is beszéltek.

A mamámat nem így nevelték. A szüleit napi szinten látogatta, mikor meghalt az anyja, az apját magukhoz költöztette.


Ne azt vedd le a storyból h legyen aki gondoskodik rólad öreg korodra, hanem hogy látszik a különbség a viszonyuk között.

2023. márc. 7. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:
Ugyan már,a mai tini generációnak köze sincs a normalitáshoz. És egészséges önképhez se. Pedig nem manapság jöttek be ezek a nevelési elvek. Az illedelmes bemutatkozás,köszönés az illedelmes viselkedés alapjai,ugyanis ez arról szól,hogy 3 másodpercre abbahagyom az ordítozást a másik tiszteletére.
2023. márc. 7. 17:48
 10/37 anonim ***** válasza:
100%
De az hogy nem fegyelmezi, nem mutat példát a gyerekének, nem a kötődő nevelés eredménye
2023. márc. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!