Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szobatisztaságra nevelés hogy?

Szobatisztaságra nevelés hogy?

Figyelt kérdés

Nagyon sokat olvastam a témáról a neten,és itt az oldalon,sok kérdésre választ is kaptam,de egyre pontosan nem,hogy kell elkezdeni a szobatisztaságra nevelést?

Pontosan,lépésről-lépésre szeretném tudni,mikor ültessem bilire a kisfiamat,napi hányszor,stb?Nem akarom erőltetni,csak kíváncsi vagyok,lassan aktuális lesz.Köszönöm a válaszokat.


2010. okt. 6. 17:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem erre azért nehéz ennyire konkrét választ adni, mert minden gyerek más, szóval kicsit "kreatívnak" kell lenni. Mert pl. mondhatom neked, hogy ültesd minden nap 5 percre rá, de ha 2 másodperc múlva a tied felpattan, akkor nektek ez nem jön be. Most csak mondtam egy példát, én nem így csináltam. :o)


Egyébként megértem az aggodalmad, mert én is ettől a kérdéstől nagyon paráztam, egyszerűen nem tudtam elképzelni, aztán ment minden magától. Ha kivárod, hogy ő kezdeményezze, akkor gördülékeny lesz, még akkor is, ha hosszabb időt vesz igénybe, meglátod!


Nálunk az sokat számított azt hiszem, hogy nagy fürdőnk van (abban van a WC), és a gyerekek sosem voltak kizárva, így már korán látta, értette a lányom, hogy mire való a WC és hogy van pisi meg kaki. Vettünk neki bilit. Én egy dolgot tartottan/tartok fontosnak, hogy a bili nem játék. Nem vihetik ki a fürdőből, és nem lehet semmit belepakolni, nem lehet fejre húzni, ilyesmi. Ezen felül más nem volt. Eleinte pelusban ült rá a lányom, aztán pelus nélkül próbálta sokáig, majd egyszer egyszer sikerült belepisilni, (ilyenkor óriás örömujjongás!), később vettem aranyos bugyikat, ez ösztönözte hogy bugyiban legyen, eleinte csak otthon, később már el is ment benne, szólt ha kellett pisilni. Már fél éve kezdtük, mára teljesen szobatiszta, de éjjelre pelus kell, és kakiláshoz is legtöbbször. Mivel elég székrekedéses, ezért ez különösen érzékeny terület, nem erőltetjük.


Szavakkal nagyon sokat ösztönöztem, sokat mondtam neki, hogy ha már nagy kislány lesz, akkor bilibe meg WC-be végzi a dolgát stb.

Valahogy így :o)

2010. okt. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyen problémám volt, de találtam egy jó könyvet. Többféle módszert említ és a bizonyos lépéseket, nehézségeket is. Én könyvtárból kölcsönöztem: Alison Mackonochie: Szobatisztaságra nevelés
2010. okt. 6. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a választ mindkettőtöknek!Sokat segített.

Én még várni akarok/tam a szobatisztasággal,de a doktornőnk azt mondta kezdjük el,próbálgassam.A védőnőmre hallgatok,és nem a doktornőre,mert szerintem csak azért mondta nekem,mert előttünk ugyanennyi idős kislány volt bent nála,és ő már szobatiszta volt.

A védőnőmmel sokat beszéltünk már erről a témárol,ő is azt mondta,ha eljön az idő,akkor egy kisgyerek 1-2 nap,max egy hét alatt szobatiszta lesz,nem kell hamarabb "kínlódni"ezzel.A kisfiam 18 hónapos,végülis úgy döntöttem,egyszer kipróbálom,mi van ha a bilire csücsül,mert már rég meg van a bili,de eddig csak ruhástul ült rajta.Szépen ült is rajta pelus nélkül,de produktum nem volt.

Köszönöm mégegyszer a válaszokat!

2010. okt. 6. 18:11
 4/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok, úgy látom azt nem írtam, hogy 2,5 évesen kezdtük. (Igaz, lehetett volna fél évvel korábban is, csak mivel akkor szültem kistesót, így nem foglalkoztam ezzel). Viszont 18 hónaposan abszolút nem vagytok lecsúszva semmiről. Érdemes megvárni legalább a tavaszt, vagy nyarat, persze nem lebeszélni akarlak, de az anyai ösztönöd szerintem jól működött. Sem a doktornő, sem a védőnő nem ismeri jobban a kisfiadat, mint Te!


Minden jót!

2010. okt. 6. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A második válaszoló vagyok. 23 hós ikreim vannak, most kezdtük egy hete a szoktatást.

De amúgy jó a védőnénid, ha tudsz vele beszélni, mi a 1,5 éves kontrolon láttuk utoljára.

2010. okt. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!