Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyuka aki rá se hederit a...

SzandiCh kérdése:

Anyuka aki rá se hederit a gyerekére. Mit tehetünk ilyen szituációban?

Figyelt kérdés

Gyerekorvosnál, kisgyerek játszik, anyuka a telefonját nyomkodja. A gyerek folyton beszél, szóval tartja az anyját aki csak hümmög, láthatóan nem figyel. Végül a gyerek odamegy hozzá, valamit mutatni akar neki. Áll közvetlen mellette, várja hogy az anyja ránézzen - de nem történik meg. Szívem szakadt meg a kisfiúért, ahogy állt és várta hogy az anyja ránézzen. Végül a nő, tovább nyomkodva a telefonját megszólalt: "látom".


Nem szóltam semmit, eljöttem. De azóta nem hagy nyugodni. Mit kellene tenni? Rászólni az anyjára? Mondani valamit a kisfiúnak?



2023. márc. 15. 04:02
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
13%
4es! Miért nem viszed szemészhez ha nem lát? Tovább romlik a szeme! Ha meg vitted akkor lát szemüvegben ergo ülhet távolabb is
2023. márc. 15. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
99%
Azok mellett amit a korábbi válaszokban leírtak, hogy ne ítélj elsőre 10 perc alapján, de ha tételezzük fel tényleg nem foglalkozna a gyerekkel soha és örökké a mobilját nyomkodná (ami szerintem lehetetlen mert a gyerek úgyis kiharcolja a figyelmet) akkor mi olyat tudnál neki mondani amitől jó útra térne? Ugyehogy semmit.
2023. márc. 15. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
85%

A "nyomkodja a telefonját" annyira ostoba megállapítás - a telefonnal nem csak játszani lehet, hanem rengeteg mindent intézni, adott esetben munkahelyi témákat, hivatalos intézendöket, banki ügyintézéseket, családi ügyeket, stb.

Az emberek többsége azért használja a telefont, mert KELL, a gyereknek sem semmi baja, ha 10 percig nem ö van a központban, föleg, ilyen esetben, orvosnál várakozva teljenen értelmetlen, ényegtelen dolgokat mond, csak azért, hogy ne legyen csöndben.

2023. márc. 15. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
91%

Nagyon hasonló szituban voltam már.

Akkor még vissza kellett menni a dokihoz az igazolásért betegség után.

Én próbáltam dolgozni a telómról( hogy az 1 hetes lemarad@st behozzam) várakozás közben, még a makk egészséges gyerekem 1 óra várakozás alatt nyilván unalmában minden hülyeséggel megtalált. Erre még egy vad idegen is beszól aki csak az utóbbi 5 percünket látta, amikor már próbáltam intézni a dolgomat a telómről. Az h előtte a gyereket szórakoztattam nem volt meg neki hisz akkor érkezett kb fél éves szeme fényével.

De ha egy órán át nyomom a telóm, ahhoz sincs semmi köze.

Foglalkozzon már mindenki magával. Ne a másikat bíráljuk már!

Egyébként anyuka elpityeregte magát egy pár hozzá intézett mondatomon. És még csak csúnya szavakat sem tartalmazott.

És tudod mit. Rohadtul büszke vagyok rá!!!

2023. márc. 15. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
95%
Nem tudhatod, hogy az anyuka éppen mire használta a telefonját akkor. Lehet fontos beszélgetése volt. De ha csak simán "nyomkodta", az is az ő dolga. Lehet, csak akkor volt egy szusszanásnyi ideje. Szóval ennyiből nem vonnék le következtetést, bármennyire is zavar engem is ez a tevékenység.
2023. márc. 15. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
95%
Amíg te őket kukkoltad, ki figyelt a te gyerekdre?
2023. márc. 15. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
93%

Azt teheted, hogy a saját életeddel, gyrtekeddel foglalkozol. Hogy miért? A többiek már leírták.

Törődj a magad dolgával!

2023. márc. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Amúgy jó helyen volt a gyerek? Volt legalább +1, de sejtésem szerint +5-10 másik felelősségteljes szülő, akik látják, hogy bármelyik gyerek éppen zuhan az asztalsarka felé, akkor oda emeli a kezét. Beállok a sorba: a telefon a kezében azért okos, mert rengeteg mindent lehet rajta csinálni. Pld számlákat befizetni, bevásárlólistát írni, e-mailt írni, ügyfélkapuzni, munkahelyi dolgokat intézni, kapcsolatotba lépni azzal, akivel éppen kell. Simán lehetett anyuka éppen home office-os, határidővel. Valószínű, hogy az lett volna a terve, hogy ellátja a gyereket reggel, elviszi oviba/bölcsibe, aztán otthon elintézi azt, amit a telefonján kell, majd elmegy a dolgára, amiből legalább 3 időpontos. Lehet amúgy pont ezt mondta le vagy írt az intézménynek, ahová a gyerek jár. De ha csak a facebook-ot görgette vagy játszott... Jól tette! Ott volt a gyerek mellett, figyelt rá (igen, figyelt rá, hallotta a hangját, biztosan ránézett párszor, kommunikált vele.) Én emlékszem még, hogy a nyomógombos telefonok idejében milyen volt a váróban ülni a sok beteg között, csendben, míg a gyerek ugrált ki-be az öledből. Meg basszus, Anya vagy. Te is tudod, hogy milyen áldás még egy jó gyerek mellett is leülni és egy picit mással foglalkozni, mint vele. Vagy kihasználni és időben elintézni mindent, hogy d.u. még legyen erőd megnézni egy részt a sorozatból és este leülni a férjeddel vacsora közben beszélgetni. Mennyi időt tölthetnek az anyák úgy havi szinten, hogy nem kell a gyerek fantáziavilágában élni? Neked megy az, hogy csak abban a világban lébecolsz? Egy Anya = felnőttember, kötelességekkel. Egy Anya =/= szórakoztatógép, gyerek. Ez van. Hidd el, ha sírt volna a gyerek, akkor ugrott volna. De fecsegett, jött-ment, állapotához képest jól volt. Mi ezzel a baj?
2023. márc. 15. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
94%
Fú kérdező, remélem, egyszer megtudod milyen az, hogy egész nap megy az anya, figyelj, anya figyeeeeelj, figyeeeelj, de VÉGIG figyeeeeeeeejjjjjjj!!!! :D
2023. márc. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
Igeeen, a legjobb, mikor nem csinál semmi érdekeset vagy olyant csinál, ami téged nem érdekel és lenne még dolgod is, de neeeem, ülj leeee, maraaadj ooottt, NÉÉÉZZZDDDD. :D Ne menj eeel, nééézd. És tök természetes ez, ahogy az is, hogy te nem akarod nééééééézni. Nagyon sok é-vel és i-vel még. :D
2023. márc. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!