Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyuka aki rá se hederit a...

SzandiCh kérdése:

Anyuka aki rá se hederit a gyerekére. Mit tehetünk ilyen szituációban?

Figyelt kérdés

Gyerekorvosnál, kisgyerek játszik, anyuka a telefonját nyomkodja. A gyerek folyton beszél, szóval tartja az anyját aki csak hümmög, láthatóan nem figyel. Végül a gyerek odamegy hozzá, valamit mutatni akar neki. Áll közvetlen mellette, várja hogy az anyja ránézzen - de nem történik meg. Szívem szakadt meg a kisfiúért, ahogy állt és várta hogy az anyja ránézzen. Végül a nő, tovább nyomkodva a telefonját megszólalt: "látom".


Nem szóltam semmit, eljöttem. De azóta nem hagy nyugodni. Mit kellene tenni? Rászólni az anyjára? Mondani valamit a kisfiúnak?



2023. márc. 15. 04:02
1 2 3
 21/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Természetesen nem ismerem és nem latok bele az életükbe, és ezt nem is felteteleztem. Én csak egy rövid jelenetet láttam, ami rosszul esett volna ha velem és az anyukámmal történik, felnőtt fejjel is.


Pár dologra reflektalnek:


Nem szóltam/tettem semmit. Pár ember úgy válaszolt mintha nekiálltam volna jelenetet rendezni.


Egyetértek abban, hogy a gyereket nem kell mindig szórakoztatni, és tanulja meg lefoglalni magát. De ez szerintem otthon elvárható, ahol eszközei vannak hozzá, hisz egy felnőtt is egy rendelőben max olvas/telefonozik stb.


Nem az volt a problémám, hogy telefont nyomkodott, ide szabadon beilleszthető lett volna bármi más.


Ha ebbe a szituációban két felnőtt lett volna, az egyiknek viszont nem lett volna telefon a kezében, és beszélgetni próbált volna a másikkal aki rá se néz, máris mashogy érződne a szituáció, mert ott két "egyenrangú" emberről van szó.


Értem, hogy lehet hogy éppen dolgozott. De akkor lehetett volna azt mondani, hogy várj egy picit, anya elküld egy emailt/ xyt csinál. Pár szó nem olyan nagy fáradság.


Ami elszomorított, hogy a gyerek állt és varta, hogy az anyja ránézzen. Percekig elfoglalta magát, és utána kérte hogy nézzen rá, nem egyfolytában. Egy pillantás szerintem belefér ilyen helyzetben.

2023. márc. 16. 00:49
 22/22 anonim ***** válasza:
21. Komolyan neked nincs gyereked? Gondolom a sajátoddal voltál a gyerekorvosnál. Had találjam ki kisbabád van. Majd gyere vissza egy 3-4 év múlva egy jó anya nézd korszak csúcsán. Akkor csacsoghatunk arról milyen a rossz anya 🥰
2023. márc. 17. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!