Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A férjem rászól a gyerekekre,...

A férjem rászól a gyerekekre, amikor lerövidítenek egy szót. Nem túlzás ez?

Figyelt kérdés

A férjemről mindig is tudtam, hogy nem bírja, ha lerövidítenek, vagy becéznek egy szót, de soha nem gondoltam volna, hogy ez kihatással lesz a gyereknevelésre is, mert köztudott, hogy a gyerekek szeretnek szavakat rövidíteni.

Néhány példa:

Narancs - nari

Palacsinta - pali

Tojás - tojci

Tükörtojást - tüki - ezekre harap.

De például: halacska, napocska, cicus meg a hasonló szavak érdekes módon nem zavarják.

Beszéltem már erről vele, hogy hat mégis csak gyerekek, de erre mindig az a válasz, hogy tanulják meg rendesen a magyar nyelvet.



2023. márc. 24. 14:27
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
92%
És ezt hogy fejezi ki a gyerekek számára?
2023. márc. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
81%
Nem a gyerekek rövidítik le, hanem a hülye felnőttek érzik úgy, hogy "gyerekesen" kell a gyerekkel beszélni. Tessék Karithyt olvasni: Bbübüte...nevem Réz Jeromos...
2023. márc. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
24%
De túlzás. A gyerekeknek nem kell felnőttként beszélniük. A kreatív gondolkodást rájuk kell hagyni a szóbeszédben is. Úgyis kinövik.
2023. márc. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem meg nem túlzás, hogy lefekteti az alapokat a kicsikben, hogy később (remélhetőleg) értelmesen használják az anyanyelvüket.

Inkább te keresed a kákán is a csomót, hogy mibe köss bele a férjeddel kapcsolatban. A napocska egy aranyos gyermeki becézés (nem is rövidítés), a pali, nari meg ezek a hülyeségek viszont a lustaság és az elbutulás szüleményei…

Ha vagyok helyett majd jön a vok meg szerized, az is rendben lesz?

2023. márc. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
38%
Én nem látok ördögtől valót a rövidítésekben, szerintem túlzás, amit a férjed csinál. A lányom tudja, hogy palacsinta a rendes neve, mégis sokat nevetünk, ha egymás közt pallernak hívjuk. Ez olyan itthoni dolog, mint a nari, vagy mandi, áfi, én dalokat is szoktam költeni ezekkel a ,,vicces" szavakkal, a lányom szereti a szójátékokat, szótagolunk, ritmusra tapsolunk. Ettől függetlenül, hogy itthon játékosan rövidítünk egy-két dolgot, a bölcsiben narancsnak és mandarinnak és áfonyának hívja a gyümölcsöket. Nem vagyunk se lusták, se elbutultak, de nem vesszük az életet ennyire véresen komolyan.
2023. márc. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
67%

Az a baj, hogy ez nem rövidítés pl a tojás és tojci ugyanannyi betű. Efyszeruen bzis, idióta változata a rendes szonak. Em lehet már kimondani hogy narancs vagy mi? A gyerekeknek nincs ra idejuk?

Ferjed legalabb NEVELI őket, mert ez az. Nem rajuk hagyni kell mindent.

2023. márc. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
56%
Mitől ilyen frusztráltak az emberek? :D A főnökömnek nem mondom, hogy nari meg tojci nyilván, és a gyerek is tudja, hogy máshol kimondjuk a teljes szót...de a magunk szórakoztatására miért nem lehet rövidíteni/becézni a dolgokat? Nálatok még a cicit is emlőnek kell hívni otthon, mert így hivatalos? :D
2023. márc. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
69%
Én is találtam ki mindenféle beceneveket, rövidítéseket kiskoromban, sőt még átestem a szejipuszcsiláwcsi tinikorszakon is, mégsem lett belőlem egy anyanyelvét nem használni tudó retardált. Pontosan tudtam attól még hogy a palit azt palacsintának nevezik, a szejit meg szeretleknek, ugyanúgy kimondtam azt is.
2023. márc. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
70%
Hát ez engemis marhára idegesìtene, tojci, tüki..beszèljenek normálisan. Ètteremben, hotelben lesztek :"Tükitojci nincs?" Nemáár.
2023. márc. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
73%

Igaza van.

A tojci az mi ?? Miert lenne rovidites, hiszen ugyanugy 5 betu.

Igaza van, hogy nem hagyja rajuk az idiotasagot.

2023. márc. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!