Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen előnyei, és hátrányai...

Milyen előnyei, és hátrányai vannak annak, ha 3 gyerek van? Leírnátok?

Figyelt kérdés

Hallottam olyat, hogy valaki azt állítja, csak az alacsony iskolai végzettségűek vállalnak 3 gyereket, meg majd később nem tudják őket iskoláztatni, stb.

Milyen az élet 3 gyermekkel?


2023. márc. 28. 20:00
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
* 3 van
2023. márc. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
23%

Kérdező, statisztikai tény, hogy Magyarországon 3 gyereket a tehetősebbek (felső anyagi decilisbe tartozó) és a szegények vállalnak, előbbiek, mert megtehetik, utóbbiak, mert nem gondolkodnak.


A "középosztály" az, amelyik jellemzően megáll 1-2 gyereknél, mert hiába szeretnének többet, nem tudják biztosítani a normális megélhetés, lakhelyet, táplálkozást hosszútávon ennyi gyerek számára, és ezt fel is tudják mérni. Nyilván ez nem is csoda, mai árak mellett 3 iskolás gyereknek már csak az élelmiszer egy vagyon.


A 3 gyerekes családmodellnek nyilván előnye, hogy szép a nagycsalád, mindig van társaság, hátránya, mint írtam, hogy ennyi gyereket a többség nem tud normálisan eltartani.

2023. márc. 29. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

#6, gratulálok a babához, elég szép szám a 4 😊

Ma már azokat az embereket is sok gyerekmentes letámadja, hogy "ilyen világba hogy lehet 3 vagy 4 gyereket vállalni"..

Szerintem meg hagy döntse már el maga mindenki. Én 2 szeretnék majd.

2023. márc. 29. 06:43
 14/17 A kérdező kommentje:

Persze, nem is mondtam hogy lehet általánosítani, hisz mindenkinél más ez.

Csak úgy szerettem volna kicsit olvasgatni mondjuk egy 3 gyerekes anyuka napirendjét. :)

2023. márc. 29. 06:48
 15/17 anonim ***** válasza:

Nekem nincs még gyerekem,jelenleg tervezes alatt áll, de egy négygyerekes családban nőttem fel. Szüleim jómódúak, így tudtak mindent biztosítani számunkra, mindenki diplomás lett, ingatlannal indítottak stb. Édesanyám nagyon sokáig háztartásbeli volt, így tudták megoldani ennyi gyerek logisztikáját. Az biztos, hogy foglalkozni ennyi gyerekkel érdemben, mindig mindenkivel ugyanúgy és ugyanannyit nem lehet. Mindig lesz olyan, hogy valaki vagy valami prioritást élvez. Ebből kifolyólag azért voltak konfliktusok, sérelmek. Plusz statisztikai alapon nem fog mindenki mindenkivel kijönni. Ha pedig kifog az ember egy rossz testvért, az igencsak meg tudja mérgezni az otthon töltött idejét. A saját nagycsaládos tapasztalatimbol kiindulva szerintem inkább mentális és érzelmi stabilitás kell ehhez, mint megfelelő anyagiak. Én inkább lemondtam volna az ajándék ingatlanról, kicsit törődőbb szülőkért cserébe.

Nekünk nem is lesz sok gyerekünk, egy a terv, ha valami megszáll, akkor nagyon max kettő. Pedig jövedelem alapján felső középosztály vagyunk. 30/N

2023. márc. 29. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

6:20kor kelünk.

Még én kávézom, öltözöm a gyerekek addig isznak egy pohár tejet (reggelizni nem szoktak, nem tudnak enni ilyenkor)

7:10kor indulunk a suliba, oviba. Leteszem a gyerekeket és megyek dolgozni. Fél 9re érek be kb.

3ig dolgozom.

Fél4 háromnegyed 4re érek az oviba. Felveszem a gyerekeket és megyünk a sulihoz.

Hazaérünk, MEGISZOM A KÁVÉM (ez fontos h legyen egy kis nyugim) ha kell főzünk valamit, (ez ritka mert a férjem 3 műszakozik, így ált megfőz mire hazaérünk.

Kb 2 naponta mosok (időzített mos@s szárítással, így mire hazaérünk akkor jár le) Tehát kiszedem a ruhákat elpakolom őket.

Beszélgetünk játszunk, 7kor vacsi, utána a gyerekek (meg az apjuk ha itthon van) a játszó szobában elfoglalják egymást még én összepakolok, felporszívózok feltörlök. Elindítom a mosogatót.

8kor fürdés. Meseolvasás azon elalszalan, utána megyek/megyünk mi is zuhanyozni esetleg ami elmaradt megcsinálni m gyorsan. Aztán fekvés nekem/nekünk is

Ez kb 10 órakor van.

Igazából szinte ugyan az a napirendem így mint 1 gyerekkel volt. Annyi h kicsit korábban kelek és később fekszem h mindenkit elkészítsek

2023. márc. 29. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Nekünk 3 van,mindketten diplomával rendelkezünk, fizetésünk teljesen megfelelő, se a gazdag sem a szegény kategóriába nem tartozunk.

Nálunk nagyobb a korkülönbség, a legnagyobb 12, a legkisebb 3 hónapos.

Egyelőre nem túl bonyolult a napirend.

Reggel 6 körül kelünk,reggel elkészülnek, az ovisnak kikészítem a ruhát,esznek egy kicsi reggelit,mert messze van a tízórai,és a párom viszi Őket iskolába,óvodába, én meg otthon maradok a picivel.

Kb 2-3 naponta mosok,2 naponta főzök, a párom itthonról viszi az ebédet, a gyerekek a suliban,oviban ebédelnek. A nagyobb takarítást hétvégén intézem, de hétközben is szinten tartom a rendet és a tisztaságot.

Délelőtt a babával foglalkozom,elmegyünk sétálunk,

ha kell boltba,ügyet intézünk,


Nagyobb gyerkőcöm már egyedül jár haza is és edzésre,zeneiskolába. Fél 4re megyünk a kisebbért az oviba, heti 2szer úszik is.


Legkésőbb 5re mindennap otthon vagyunk, beszélgetünk,játszunk, ha kell segíteni(mondjuk ez ritka) akkor segítek a nagyobbnak a leckénél.

6-7között szoktunk vacsorázni,

7-8 között van a fürdés, a baba kedvétől függ a nagyobbak vagy Ő kezdi.

Utána meseolvasás, és fél 9kor irány az ágy.


Hétvégére általában valamilyen programot talalunk ki,de sokszor csak jól esik együtt lenni otthon.

2023. márc. 29. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!