Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiam hosszú hajat akar?

Kisfiam hosszú hajat akar?

Figyelt kérdés
10 éves kisfiam ma mondta el, hogy már nagyon régóta hosszú hajat szeretne. Sosem volt még hosszu haja de nagyon szeretne legalább a háta közepéig érőre megnöveszteni. Én kezdetben engedtem is volna, de az apja azt mondta, hogy ha lánynak ebben a korban mar nem is, akkor b-zinak fogják nézni, amivel elbizonytalanított. Vélemények? Engedjük?

2023. márc. 29. 02:52
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
94%
Miért ne engednétek? Ha valakinek annyi esze van, hogy egy fiút azért néz b*zinak, mert hosszú a haja, akkor annak a véleménye annyit is ér, nem üt meg egy alap intelligenciaszintet.
2023. márc. 29. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
95%
Engedd
2023. márc. 29. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
96%
Nagyon szép a férfiaknak a hosszú haj, mindenképpen engedném. Viszont ápoltnak is kell lennie mellé majd.
2023. márc. 29. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
7%
Nullásgép.
2023. márc. 29. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
95%

Ha vállalja, hogy eleinte hülyén néz ki, meg csatozni (vagy hajpántozni) kell, mert amikor nő áll mindenfelé egy bizonyos hosszig (kb amig nem tudja összefogni) akkor hajrá. Mert ez egy több éves móka, mire megnő. Plusz ugye azt minden nap fésülni, gondozni kell.

Én olyan körökben mozgok, ahol nem ritka a hosszú hajú férfi 😅. Némelyiknek irigylésre méltóan szép a haja! Ezek negyvenes "öreg" rockerek, motorosok, motoros klub tagok. Valószínűleg látott (annó) a gyerek egy hosszú hajú férfit (zenekarban, tv-ben, utcán, akárhol) és ez tetszik neki, de benne van, hogy pár hónap múlva levágatja, mert sok macera meg nem lesz nyárra hosszú haja, sok sok hónap/év, mire az megnő 🤷🏼‍♀️.

2023. márc. 29. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
94%
Nekem sem tetszik a hosszú haj, de ha így kifejezetten mondaná, hogy ezt szeretné, akkor persze, engedném. Ha valaki a haja miatt cseszegeti a gyerekem, akkor azért meg nem a gyerek a hibás, nem neki kell változnia mások ízléséhez.
2023. márc. 29. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
95%

Miért ne? Kisfiam 3 havonta elhatározza, utána nem bírja tovább. 🙃 De ha nem így lenne is hagynám. Fiatalkorában apukámnak is hosszú volt, bátyámnak is egy időben. Férjemnek csak azért nem, mert kopaszodik és képtelen lenne megnöveszteni.

Ápolni, fésülni kell, különben igénytelen, de erre rájön magától is és vagy vállalja a macerát is vagy levágjátok. Ilyen egyszerű.

2023. márc. 29. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
85%
Engedd neki
2023. márc. 29. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
89%

Nem fogják b*zizni. Nem 2016 van már és nem az ecsethaj a divat.

Egyébként meg ha igen, akkor sincs semmi.

Nincs azzal baj, ha úgy néz ki, ahogy szeretne, mert akkor lesz teljesen önmaga és szerintem jó, ha ez korán benne van egy gyerekben, hogy nem kell feltétlenül az itteni társadalom elvárásai szerint kinéznie, itt most nem feltétlenül csak a hajra gondolok, de amúgy is sok ember értékeli, ha valakinek egyedi a stílusa, nem menő már annyira beolvadni (legalábbis én ezt tapasztalom a környezetemben)

Gyerekkorban meg amúgy is piszkálnak mindenkit mindenkiért, a haja lesz a legkevesebb.

(Az már másik kérdés amit itt többen is felvetettek, hogy zavaró tud néha lenni gyerekkorban, lányoknál is néha jobban preferálják a rövidebb hajat, mert kevesebb vele a macera, de úgyis meglátjátok majd, meg ez csak haj, szóval bármikor le lehet vágni)

2023. márc. 29. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
4%

Hát lehet lepontozni, de én nem engedném.

Maximum ha az alja teljesen felvan nyírva, a teteje meg össze gumizva. Sima hosszú hajat semmiképp.

Nem azért mert nekem nem tetszik, mert ez ízlés kérdése. Egyszerűen a mai világba nem kockáztatnám h emiatt ne adj isten leb...... és agyon verjék valahol.

2023. márc. 29. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!