Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Rosszabb a nyaralás gyerek(ek)...

Rosszabb a nyaralás gyerek(ek)kel, mint csak ketten a párotokkal?

Figyelt kérdés

Mekkora szervezést szokott igényelni nektek az egész?

Ha nagyobbak a gyerekek akkor már az anyának is jobb?


2023. ápr. 9. 13:55
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
40%
magyarorszågon, németorszågban,ausztria igaz nem apartmant hanem hotelekben szållunk meg .
2023. ápr. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
68%

Tapasztalt utazóként mondom, hogy nekünk nem rosszabb, sőt. Igen, másabb, de semmiképp sem rosszabb. Nyilván gyerek-függő is. Mi 6 hónapos korában voltunk először nyaralni, addig csak 1-1 napokra mentünk vele. Másfél évesen már külföldön voltunk vele, autóval és repülővel is. Ő ebbe nőtt bele, és szereti. Most 3 éves, de már ha szóba kerül az utazás, hozza a kis bőröndjét, és pakol bele. Ha hajnalban ébresztem, hogy indulás, 1 hangja sincs, nevetve kel fel, hogy végre utazunk. Imádja az élményeket, akármerre megyünk, én pedig hálás vagyok, hogy meg tudom neki mutatni a világot.

Egyébként tudnánk kire hagyni, imádja a nagyszülőket, de soha meg nem fordult a fejünkben, hogy ne vigyük magunkkal. 1-1 napra elmegyünk a férjemmel "randizni", de a nyaralás akkor teljes, ha a kisfiunk is velünk van.

2023. ápr. 11. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
46%

Kell a gyereknek is a kiruccanás, de nézzük a gyerek szemszögéből:


6 év alatti gyermeket hiába visz az ember, úgysem fog fel az egészből semmit, tehát mindegy, ha a szülők elviszik Görögbe vagy a játszótérre és innentől kezdve jobb a szülőnek nélküle menni, kilazulnia, nem kell folyton a gyerekre figyelnie.


6 év felett már érti mi van körülötte, csak mondjuk nem minden kirándulás alkalmas neki. A gyerek játszana, szaladgálna, ezért ilyen programok alkalmasak neki, strandolás, sok attrakció, könnyebb túrák és nem zsúfolt napirend. Innentől kezdve, ha nem ilyen jellegű a kirándulás, akkor nem kell vinni a gyereket, mert neki se jó, ha folyton nyűgös, a szülőknek sem.


10 év felett már gond nélkül mehetne mindenfele, csak a szülőknek tisztában kell lennie azzal, hogy azért egy kamasznak is vannak határai, nem kell múzeumról múzeumra vinni semmi szórakozással, nem kell a lábukat lejáratni 25 kmes túrákon, nem kell hajnaltól éjszakáig meneteltetni őket, ha a szülőnek ilyen igényei vannak, jobb, ha nem viszik.

2023. ápr. 24. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!