Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Engednétek ezt? Nagy dilemmába...

Engednétek ezt? Nagy dilemmában vagyok!

Figyelt kérdés
Kisfiam 5 éves. Már 3 éves kora óta nem az apjával élünk, de szoktak találkozni, ismerik, szeretik egymást. Mi sem vagyunk rosszban, csak sokat volt külföldön, megromlott a kapcsolatunk, de nem ez a lényeg. Sajnos a volt férjem halálos beteg, agydaganata van, kb egy éve diagnosztizálták nála, eddig még viszonylag "jól" volt, viszont az utóbbi 2 hétben nagyon leromlott az állapota. Epilepsziás rohamai vannak, félrebeszél, nem ismeri meg a közeli hozzátartozóit. Vannak jó pillanatai, amikor teljesen "normális", a másik percben meg a földre vágódik, akkora rohama lesz. Ő szeretné látni a kisfiát, de én nem tudom, hogy engedje-e. Jó-e neki ilyen állapotban látni az apját? Vagy esetleg megijed, hogy az apja elvágodik és habzik a szája, remeg, vagy, hogy nem ismeri meg. Én nem szeretném, hogy ezt lássa, viszont azt se szeretném, mert ha meghal (sajnos nincs már sok neki hátra), akkor meg bűntudom lesz/van, hogy nem adtam nekik elég időt... Kérlek, segítsetek, hogy mit tegyek!

2023. ápr. 15. 16:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%
Valóban nagyon nehéz helyzet. Egyik döntés sem jó, de én engedném, hogy találkozzanak felügyelet mellett. Fordított helyzetben én is szeretném látni a gyermekem.
2023. ápr. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%
Engedném, hogy lássa de csak felügyelettel és ahogy rosszabb pillanat jön azonnal felkapni a gyereket elvinni onnan, elterelni a figyelmét. Nagyon nehéz helyzet, de szerintem minden pillanatot megérdemelnek együtt ami még van.
2023. ápr. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
86%
Osztom az egyes válaszoló véleményét.
2023. ápr. 15. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
92%
Próbáld felkészíteni a gyerekedet a látogatásra. Mondd el neki, hogy apa beteg és emiatt furcsán viselkedik. Együtt menjetek látogatni mindenképp. Kettesben hagyni őket felelőtlenség lenne, ugyanakkor a lehetőséget sem veheted el az apától, hogy lássa a gyerekét.
2023. ápr. 15. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
88%

Ez egy rettenetesen nehéz helyzet. Meg lehet érteni az apát is, mert természtes, hogy látni szeretné az utolsó idejében a fiát, viszont avval is foglalkozni kell, hogy a gyermek hogy fogja tudni kezelni, hogy nem azt az apát látja, akire ő emlékezik. Itt nincs jó és nincs rossz megoldás.

Ebben a korban már az ő szintjükön el lehet nekik magyarázni mi a helyzet, és megkérdezni, ő mit szeretne. Milyen állapotban szeretne az apjára emlékezni. Hol van az apa? Esetleg kórházban? Mert ha igen, minden osztályon van pszichológus, aki tud jó tanácsokat adni. Tudom, ez most gonoszul fog hangzani, de az apa hamarosan meghal, viszont a kisfiú nem. Így én azt nézném neki mi a jó, mert nem mindegy milyen emlékekkel él majd a jövőben.

2023. ápr. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
89%

Sajnálom a helyzetet. A gyerekek kicsik, de nem buták és sokszor meglepően sokat tudnak a helyzetről. Ha látni szeretnék egymást, engedném szerintem.


Pár éve papa halt meg nálunk. Az akkor hatéves unoka a mindene volt. Amikor haldoklott, szó szerint (már nem volt magánál és teljes agoniaban, annak minden elborzasztó tünetével), nem akartuk hagyni hogy a gyerekek ezt lássák. Láthatóan a gyerekek sem akarták ezt. Mégis egyik éjszaka amikor mi virrasztottunk, 11-kor megjelent a nagyfiú, mint kiderült megvárta míg az apja elalszik és "leszökött" tőle az emeletről. Nem volt hajlandó tágítani a papa mellől. Hát látott ő akkor mindent. Már pár év eltelt, kamasz, és nem tűnik úgy, mintha feldolgozhatatlan trauma lett volna neki.


Szerintem ha fel van készítve, és ő is akarja, akkor nem rossz döntés engedni.

2023. ápr. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
40%
Mi a dilemma ebben? Joga van a kapcsolattartáshoz.
2023. ápr. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
85%
Természetesen engedném, előre félkészítve a helyzetre. Nekem anyuka ismerősöm halt meg rákban, és a kisfia ott volt vele az utolsó pillanatig.
2023. ápr. 15. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
86%
Gondolom a kisfiú amúgy is tudja, mi a helyzet, ez sajnos nem az, amiről nem beszélünk, tudnia kell a saját szintjén. Felügyelettel, de hagynám őket találkozni, nem venném el tőle a búcsú lehetőségét.
2023. ápr. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
85%
Egy 5 éves már megerti, ha elmagyarazod neki, hogy apa beteg, bármikor rosszul lehet, ez még az fog akkor történni, rémisztő lehet, de nyugodjon meg, mindenki segiteni fog.
2023. ápr. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!