Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az hogy a mai kisgyerekek...

Az hogy a mai kisgyerekek jórésze úgy viselkedik mint egy fogyatékos, az a nevelés hibája? Hogy lehet nem fogyatékosra nevelni őket?

Figyelt kérdés
2023. ápr. 16. 08:46
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
30%

"ha elmegyünk vásárolni nem veri földhöz magát, ha kell neki valami."


Na pont erről beszélünk, hogy ezt tök abszurd elvárni, hogy egy 2 éves ne vágja földhöz magát, csak mert van olyan, amelyik nem teszi.

2023. ápr. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Szerintem ha normálisan van nevelve, akkor nem gond
2023. ápr. 16. 13:02
 13/21 anonim ***** válasza:
87%

A kisgyerekek alapvető jellemzője, hogy dackorszakban a földhöz verik magukat, hisztiznek, sírnak, ha valamit nem kapnak meg, nem értem, az ilyesmi miért számítana fogyatékos viselkedésnek.


Igen, normál esetben a szülők igyekeznek rávenni, hogy ne csinálja, megmutatni a határokat, ez maga a nevelés, de ez nem úgy működik, hogy egyszer elmondom Jancsikának, hogy nem vesszük meg a Dörmit, és akkor ő azt ott megérti és soha többé nem fog hisztizni. Ez egy folyamat.


Nagyon meg fogsz lepődni, ha saját gyereked lesz, kérdező, mert az is olyan "fogyatékosan" fog viselkedni, mint amiről itt 8rsz.

2023. ápr. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
68%
Én,mióta emlékeim vannak (5 éves korom óta) nem viselkedtem így. A testvérem sem. A gyerekemet is minden eszközzel erre nevelem,most 6.5 éves és ő sem fogyatékos. Amúgy én úgy veszem észre,a fiúknál gyakoribb,szerencsére lányom van.
2023. ápr. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem annyi a különbség a régmúlt, meg a jelenkor között, hogy most csak a szülő nevelhet.


Ok régen a nevelés azt jelentette, hogy a rendbontó Pistikét nyakon vágták akár 37x is, de ha az anyja nem törődött vele, akkor megtette a családból más, az óvoda vagy iskolapedagógus, vagy bármilyen jöttment random ember az utcán. A közösség előbb vagy utóbb ránevelte Pistikét az akkor elfogadott módszerekkel, hogy a csoportnorma szabályai szerint éljen, mert oda tartozik.


Most ha én teljesen jóindulatúan és nem agresszív eszközökkel megpróbálnám a rokongyerekeket nevelni, az egybehangzó habzó szájú közvélemény az lenne, hogy mi a búbánatos fax közöm van nekem hozzá, ott az anyja.


Márpedig elhanyagolt gyerekek régen és most is vannak, tetszik vagy sem, csak régen még volt rá esély, hogy a közösség hat rá, most már rá se nézhet senki. Így meg tűnhet úgy, hogy több a hülye, de szerintem a számuk ugyanannyi, csak már alig van rá esélyük, hogy valaki más megneveli őket (akármilyen módszerrel), ha a szülők nem.

2023. ápr. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Én az 5-el értek egyet. Persze tisztelet a kivétel és én nem a dackorszakos kisgyerekekre gondolok, egyértelmű hogyha a boltba ilyet látok,az nem neveletlenség,de ezt szerintem,aki szülő érti is. Gyerekek-szülők között dolgozom, sajnos rengeteg olyan van,hogy ha valaki elmesélné és hallanám azt hinném,hogy csak viccel. Onnan nem mondok,de a családból mondok példát. Két fiú unokatesóm 7-8 évesek voltak akkoriban,anyánál voltak látogatóban,aki arra ment be,hogy az ékszerteknősüket kivették és a földön úgy tologatták mint a játékautót, eközben az anyjuk kb röhögött,anya rájuk szólt,elvette tőlük,mire oltári vita lett nagynéném részéről,hogy mit képzel anya,a gyerekek nem akartak rosszat. Ők az egyik páros,ha hozzánk jöttek szintén voltak ilyen dolgaik,a másik páros két kislány hasonló korosztályban volt akkoriban, ők míg anya kávét főzött és nagynéném felügyelte a lányait, konkrétan betörték a netbook monitorját,nem tudom hogy mi történt,ráncigálták, dobálták, nagynéném meg 'jaj nem szabad',itt ugyanaz volt a sztori vége. Mi tesómmal nem voltunk soha ilyenek, anyáék akkoriban azt mondták ilyet ők még nem is láttak apával, és nem szorongtunk, szimplán nem törtünk semmit el vendégségben,mert tudtuk hogy nem szabad,valahogy felfogtuk. Na az unokatesóim ma már tinik,14-15 évesek és borzasztóak,nem a dacolás miatt,hanem a nem nevelés miatt,ami ugye az évek alatt nem történtek meg. Nem fogyatékosok, szimplán nincs példa mutatva,mert mindig az volt,hogy nem akarnak rájuk szólni,nem akarják hogy ezzel sérüljenek. Fantasztikus felnőttek lesznek,sajnos. Mint írtam a munkahelyemen is látok érdekes dolgokat,ha statisztikát kellene nézni 10-bol 7 borzasztó.. és nem SNI-s,sem beteg vagy nem a gyerekként viselkedésről van szó! Ez az én véleményem, és írtam tisztelet a kivétel, láttam/látok rengeteg rendes gyereket,akik attól hogy gyerekek rosszalkodnak,de nem vandálok basszus... És írom úgy,hogy mellette én is anya vagyok és nem tökéletes,nem verem a gyerekem,nem is fogom,de azt nem tűröm,hogy mondjuk 5 évesen fejbe rúgjon vagy azt mondja,hogy egy köcs.g vagyok(ilyet is láttam).
2023. ápr. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
0%
Elég furák tényleg, de ennek inkább az az oka, hogy sok köztük a valóban fogyatékos. A terhes vitaminok meg egyebek miatt sok olyan gyerek születik meg akik normál esetben nem születtek volna.
2023. ápr. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
0%

Régen azért volt más a közösségi nevelés, mert a fiatalabbak szültek és tiszteletet kellett adni az idősebbnek, magasabb társadalmi státuszban voltak. Már nincsenek(szerencsére), az embereket nem koruk, hanem értékeik alapján rangsorolják. Én azért örülök nagyon, mert itt mellettem az idősek tök zizik, az egyik rugdostatja az arcát a párhónapossal, a másik már akkor is rászól, ha leszed egy virágot, a harmadik meg káromkodik, a negyedik üvölt vele, ha elront véletlen valamit, a negyedik meg megcsapná, ha nem érzi 3 évesen a különbséget saját maga és egy másfél éves közt, mivel a másik "még kicsi" ő meg "már nagy", mikor kb egymagasak. Na mindegy.


Szóval rohadt jó, hogy eltűnt ez a közösségi nevelésesdi és a szerintem problémás alakok nem szólhatnak bele. Biztos, hogy a másik szerint te is problémás vagy valamiben, ahogy őt te annak látod, a közösségi értékeket meg megtanulják közösségben, oviban, suliban, ahol elvileg képzett emberke mutatja nekik a dolgokat. Gyakorlatilag szr az oktatási rendszer és kevesebb dolgot sajátítanak el. És tudom, hogy ezzel most az egész ellen beszélek, de az intézményesített korai nevelés kiment a divatból, alig vannak bölcsiben, pedig én még 5 hónapos kortól, tesóm hat hónapos kortól voltunk bevéve.. így az amúgy is problémás felnőttek gyerekei korábban sajátítanak el nem elfogadott viselkedésmintát, és óvónők küzdenek az "átneveléssel", ahelyett, hogy már bölcsiben kötelező lenne járni napi 2 órát olyan egy-másfél éves kortól, majd szépen növelve az időt..


Szóval egyrészt a gyerek nem képes teljesíteni csak lelki sérülések árán az irreális elvárásokat, másrészt meg túl sokat vannak a korai években "rendszer"--közösségi rendszer nélkül. Vedd végig az ismerőseidet, neked ugyanolyan az értékrended, mint nekik? Nincs egy sem, amelyik puszit erőszakolna ki a kicsitől, vagy rápirítana, hogy előre illik köszönni? Vagy, hogy egyenes háttal üljön? Vagy hogy egye meg az összes ételt? Iszonyú mázli, hogy nincs a közösségi nevelés divatban.

2023. ápr. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Régen azért volt más a nevelés, mert a 4x akkora tanár úgy osztotta a pofont nekem, hogy 1 órán keresztül sírtam. Ahogy középiskolában is megkaptam.

Ha most kapna valaki, akkor a tanároknak vége lenne.

Sőt, óvodában már óvodában is kaptam pofont, vérzett az orrom. De felnőttem és nem voltam ilyen fogyatékos.

Na ez hiányzik ma

2023. ápr. 16. 20:33
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

De most akkor az a kérdés, miért nincsenek nevelve a gyerekek vagy hogy miért viselkednek úgy, ahogy?


Mert az én két évesem is tud zúzni, eldobálja a dolgokat, meg a földhöz veri magàt, ha valamit nem kap meg, pl. édességet, amit meglát a pulton. De ez nem fogyatékossàg, egy kisgyerek ilyen, nyilván neveljük, rászólunk, mi nem tűrjük az ilyen viselkedést, a rongálást, a hisztit. De attól még így viselkedik, bár feltételezem, mivel neveljük, ezért 2-3 év múlva már feltehetően nem fog sem így hisztizni, sem törni-zúzni.


Ha arra vagy kíváncsi, mások miért nem nevelik a gyereküket, miért nem fegyelmezik, akkor azt kérdezd. Vagy ha tudni véled, mi az ok - a nevelés hiánya -, akkor minek külön megkérdezni?

2023. ápr. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!