Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisgyerek nem fogadja el az...

Kisgyerek nem fogadja el az apukájának a közeledését?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy 4,5 éves kisfiunk, aki a férjem közeledését nem fogadja el.

Amire gondolok, pl: - ha hazaér munkából férjem, a gyerek nem reagál, ha szólok, hogy apa hazajott köszön neki

- férjem adni akar neki puszit vagy odabújna a fiam ellöki, hogy hagyjál békén

- csak velem alszik el estenkent, ferjemmel nem akar, úgysem hogy hárman


Egyébként elvannak, eljatszanak, igaz keveset, mert nagyrészt szombaton is dolgozik, így én hozom-viszem oviba, oviból, ketten megyünk boltba, jatszora, ilyesmik.


Látom férjemen, hogy rosszul esik neki. Esetleg nálatok fordult elő ilyen? Mi okozhatja?


2023. ápr. 19. 11:57
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
76%

Sokan írják, hogy kevés az együtt töltött idő.

Ebből nem következne mindez. Sokszor annál nagyobb örömmel várja haza az apját, mert keveset látja. És a programoknál is, ha az apára csak a jó dolgok jutnak, akkor inkább nagyon is szeret vele lenni, hiszen hozzá csak örömteli dolgok kötődnek, de nem ő szól rá, hogy menjen fogat mosni, pakolja el a holmijait stb.


Szóval nem ez az oka ennek, az biztos.

2023. ápr. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
83%
Pedig ez az oka, lehet egyfajta dac,hogy alig látja,ha tényleg csak a néha játszunk apával a felállás, akkor nem fog hozzá úgy kötődni pláne ha ez baba kora óta fenáll.
2023. ápr. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Mindig így volt vagy csak az utóbbi időben? A kevés közös időtöltés sem feltétlen magyarázat, mert vannak gyerekek, akik még kevesebbet látják az apjukat, mégis odáig vannak érte.

Ha csak mostanság kezdődött, lehet, hogy egyfajta riválisnak látja az apját, féltékeny rá.

2023. ápr. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez egy erősebb ödipális korszak. Az ellentétes nemű szülőhöz való ragaszkodás és az azonos nemű szülő elutasítása, eltérő intenzitással és formában, de minden gyerek életében megjelenik. Szóval normális, és el fog múlni. Azzal szokott feloldódni a konfliktus, hogy apával elkezd azonosulni. Megértőnek és türelmesnek kell lenni, nem rosszaságból csinálja vagy mert nem szereti, ez a fejlődés része.
2023. ápr. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
89%
Az én férjem este fél hét és nyolc között jön haza, a lányunk (lehet a lányok apasabbak) ajándékokkal (rajzok) várja és egész este az apjára van tapadva. Pedig mindenhova én viszem. Úgyhogy biztosan nem ez az ok.
2023. ápr. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is volt januárban egy ilyen időszak, igaz az én lányom még csak 2 éves. Nálunk szerintem egy erősebb szeparációs szorongás lehetett az oka, nálatok már ez kevésbé valószínű. De nagyon átérzem, nagyon sajnáltam a férjemet, aki be se tette a lábát a lakásba, már azt hallgatta, hogy ,,apa elmenjen"...pedig sokat vannak/voltak relatíve együtt, a férjem mindenből kiveszi a részét. Még jobban rontott a helyzeten, hogy a mamákat heti 1x látja csak, mégis nekik örült, csak az apjával volt ilyen. A férjem nagyon küzdött, és nem adta fel a közeledést. Mindig felajánlottuk, hogy ,,alszol apával? Apa vesz ki most a székből, jó? Megkínálod apát is?" Aztán volt, hogy bejött, volt, hogy nem. Plusz nálunk segített, hogy 3-asban játszottunk, eleinte a férjem csak leült hozzánk, aztán bekapcsolódott, pl. memóriáztunk, vagy labdát gurítottunk/dobtunk egymásnak körben ülve. Ha hétvégén oldottabb volt a hangulat, akkor pedig leléptem 1-2 órára, érdekes, hogy ha ketten voltak otthon, mintha mi se történt volna, ebből gondolom, hogy nekem szólt a ,,műsor". Kb. 1 hónap volt a nagyon nehéz, utána fokozatosan jobb lett, most már csak egy rossz emlék, de akkor nagyon megviselt ez a helyzet mindhármunkat.
2023. ápr. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem ez az oka. Fèrjem kora hajnaltòl este 6-ig oda van, mègsem tudja levakarni magáròl a gyereket :) Szerintem is inkább fèltèkenysèg.
2023. ápr. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
53%
Egyszerűen nem kedveli az apját.
2023. ápr. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
4,5 éves
2023. ápr. 19. 16:03
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is egyből az ödipusz ugrott be. Épp abban a korban van a gyerek.

[link]

2023. ápr. 19. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!