Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Jogosan akadt ki rám az apuka...

Jogosan akadt ki rám az apuka ennyire csunya beszédért vagy kezelhette volna maskepp a helyzetet?

Figyelt kérdés

A kislányom 5,5 éves, de értelmileg enyhén sérült. Az utóbbi időben sokat betegeskedett és mivel az apuka alig segít nekem, elkezdtem kibukni. Hogy valahogy levezessem a feszültséget néha csúnyan beszélek. Nem a gyerekkel, csak ha valami nem sikerül vagy már végképp fáradt vagyok, akkor egyszerűen kicsúszik a számon. Kislányom egyik alkalommal felfigyelt ra es megismetelte, akkor gyorsan szóltam, hogy de nem jól mondta es valami hasonló hangzású szófordulatot kerestem és azt füllentettem azt mondta.

Ma azonban jatek kozben egyszer csak kimondta azt a csunya kifejezest. Erre az apukája felpattant mellőle, dúlva-fúlva kirohant a lakásból és azt kiabálta, hogy ugye ő megmondta nézzem meg hogy beszél a gyerek és ez miattam van.


Ahhoz képest, hogy szegényke nem.csak tőlem, hanem az utcan, buszon, vonaton hallott pont elég csúnya beszédet, eddig sose mondott ilyet (nem ismételte el senki után). Én is alapból figyeltem erre, de rengeteg a probléma vele és igen volt hogy nem érdekelt mit hall. (De sose rá mondtam csúnyát, nehogy valaki félreértsen.)


Egyszerűen nem értettem az apuka reakciójat, főleg azért, mert ez volt az első alkalom, hogy egyáltalan ilyet mondott és én inkább viccesnek gondoltam (de nem mertemnevetni, nehogy utána azt higyje ez jófej dolog és ismételgetni kezdje).


Én nem gondolom, hogy valami óriasi katasztrófa történt és emiatt ajtót kellene csapkodni vagy hasonlók. Vagy én látom rosszul? Mások tényleg sose .ondanak semmi csúnyaszót a gyerek előtt és a gyerekük szépen beszélve nő fel?


2023. ápr. 23. 21:51
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
96%

3 gyerek mellet kicsúszik néha ez meg az, apjuk meg csak átkozódva bír vezetni, a lányok sosem beszélnek csúnyán, a fiam meg csak azóta, hogy focizni jár... -_-

De mikor a legnagyobb 2 évesen közölte anyóssal, hogy basszus, négyen négyfelé dőltünk a röhögéstől csapkodás helyett.

2023. ápr. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
95%
Én szoktam csúnyán beszélni,ha leejtek valamit, vagy beütöm magam, vagy megégetem magam stb. A gyereknek persze az első amit meghall az a csúnya szó és el is ismétli. Ez legyen a legnagyobb hibád a nevelésében és akkor rendben lesztek. Úgy is hallani fogja ezeket máshol is. Valószínű mivel fáradt vagy apuka reakciója is azért zavar ennyire, leginkább azért mert semmiben nem segít és ezért vagy mérges rá.
2023. ápr. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
96%
Múltkor a 2,5 éves közölte, hogy "mindjárt kibasom a tévét" férjemmel hirtelen ketten két felé futottunk, hogy mégse a gyerek előtt röhögjünk rajta. Mi így reagálunk rá.
2023. ápr. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
94%

Fiam lassan 2,5 éves. Valamelyik nap telefonáltam és kicsúszott egy f*sza. Gyerek persze rögtön elkezdte mondogatni. Nem reagáltam rá semmit, úgyhogy abba is hagyta. Eltelt pár nap ugrál az ágyon közbe üvöltözi F*SZA, F*SZA. Férjemmel elfordultunk és röhögtünk egy jót rajta. Az ő szemeben megint 0 reakcíó. Gyerek azóta sem mondta. Ha az ember nagy ügyet csinál belőle akkor még rá is tesz egy lapáttal. Főleg ha olyan korszakban van, hogy ha rászólok valamiért akkor dafke azért is csinálja.


Én speciel borzasztó csúnyán beszélek, de a gyerekek előtt próbálok disztingválni. A férjem kevésbé beszél csúnyán, de ő a gyerekek előtt nyomja. Eddig csak a fent említett szót tanulta el pedig hallott már cifrábbat is.

2023. ápr. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Családunkban is ez volt (én meg rokonság gyerekeinél). Jó nektek😊.


Apuka itt viszont nagyon nem ilyen ezek szerint.

2023. ápr. 23. 22:17
 6/21 anonim ***** válasza:
93%
apuka nezzen magaba. gondolom tudja hogy lofaszt se segit, es te ezert vagy faradt es stresszes. lehet ossze kene kapnia magat es reszt vennie a csaladja eleteben
2023. ápr. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
91%
Mi is szoktunk csúnyán beszélni a gyerkőc előtt, ha már nagyon fáradtak vagyunk, néha előássa ezeket az emlékezetéből. A múltkor bunkit épített “felépítem ezt a kib@$zott bunkit”… de mintha csak egy deka párizsit kért volna, szépen beleszőtte a tevékenységébe, semmi indulat… kicsit kikerekedett a szemünk.
2023. ápr. 23. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
80%
Tiszta szègyen, hogy nem segìt. Ehhez kèpest elhanyagolhatò ,,problèma", hogy tanult egy csùnya szòt a gyerek. Az is a nylev rèsze, csak meg kell tanulni, hogy mikor hasznàlhatja.
2023. ápr. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
80%

Nem akadt ki jogosan. Mondom én, pedig mi aztán tényleg egy olyan család vagyunk, ahol tényleg nem csúszik ki csúnya szó, nem azért mert annyira vigyázunk hanem alapból se volt iyen se a férjem se én, bezzeg az öcsém, na ő tud!! 😂


A lányunk 15 éves, de természetesen neki jön pár csúnya szó néha, a gimiben hall meg hát előtte is hallott az általánosban, de mondjuk 14 éves koráig ő se hasznalta ezeket. A gimis élet már keményebb! 😀😉

2023. ápr. 23. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
23%

Szerintem néha belefér, de a legtöbb ember önismerete nem oké.


Naponta párszor beszélsz csúnyán, ugye? Ha valami zavar és kibuksz. Na az nem néha, hanem mindig. Én gyakran beszélek csúnyán, hetente pàrszor, egyet! De nem minden nap, és az is basszus.


Ezek mellett ilyen, hogy franc, csuda meg rohadt jönnek, ezeket is igyekszem visszafogni, naponta azért becsúsznak. Szerintem nagyon taszító szokás és nem szabadna elbagatellizálni, de értelmi sérült gyereknél ez legyen a legnagyobb gondotok, ez egy másik szint.

2023. ápr. 24. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!