Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak ha apuka vagyok...

Mit csináljak ha apuka vagyok és szorongok atol hogyha a kisgyerekem nálam alszik ? Hogy lehet elmulasztani ezt a szorongást?

Figyelt kérdés

Mikor még az anyjával egyutt laktam akor sokszor nekem kellet elringatni mert anyja nem igazán bírta ringatni túlsúlyos nehezen mozog .és minden egyes altatásnal nekem kellet altatni bennem ez viszont valami szorongást okozott .


Mostmar 4 evves magától alszik de mivel nálam 1 szoba van ezért még mindig nem egyszerű mutatvány. Ugyan úgy érzem ezt a szorongast csak már nem kell csinálnom semmit csak mellette feküdni.



2022. dec. 30. 20:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
96%
Pszichológushoz lenne érdemes elmenned, mi itt nem tudiunk néhány mondat alapján megfelelő tanácsadást nyújtani.
2022. dec. 30. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem sem egészséges a problémád.

Az én párom is altatta épp eleget a gyerekeinket, el sem tudom képzelni, mi lehet a szorongásod oka. Szakember valószínűleg előbb rájön.

2022. dec. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
86%
Pontosan mitől tartasz?
2022. dec. 30. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

3#Úgy az egész helyzettől stresszelek.

Tegyük hozzá nálam nagyon keveset alszik és mikor együtt laktunk akor se velem aludt .

Olyan 1 2 havonta 1 2 estét van nálam.

Persze nap közben 3 4 orat szinte minden nap velem van de éjszaka megint más.

2022. dec. 30. 22:06
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Én 3 éves koráig szorongtam a bölcsőhalál,légzésleállás lehetőségétől. Különösebb okom nem volt rá. Nevezd meg,konkrétan mitől szorongsz. Kérhetsz védőnői tanácsot,segítséget is.
2022. dec. 30. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
73%
5: nagyon sokan nem tudják mitől szoronganak (lehet hozott, azaz transzgenerációs vagy saját gyerekkorból). Pszichológus tud segíteni a feltárásban és oldásban.
2022. dec. 30. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
10%
Aha,persze, százezrekért. Vagy még azért se. Egy felnőtt ember meg tudja fogalmazni a szorongása okát. Lehet h a kérdező nem akarja ideirni,mert kínosnak érzi. Vagy csak simán traumatizálta a válás,szakitás, a volt párja egészségügyi problémái és a gyerekre vetíti ki. Másrészt viszont, azt hiszem,ilyen a szülői lét. Szorongásra,félelemre folyamatosan van ok. Kérdes,ki,mennyire tudja elnyomni magában. Néha jobb csak simán elnyomni és ezt megszokni.
2022. dec. 30. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
90%

Istenem, aki azt írja, hogy a szorongást el kell nyomni magunkban, annak is pszichológus kéne, mert irdatlan mennyiségű szorongása lehet elfojtva. Sajnállak.

És igen, a mentális egészségünkre épp úgy költök, mint a testire.

2022. dec. 30. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
19%
Mert mit kéne csinálni minden barom szorongással? Mindig pszichologushoz rohangálni? Amikor én a bölcsőhaláltól szorongtam, idővel beláttam,hogy irracionális félelem (3 éves korban már az) es elnyontam. Aztán elmúlt. Nyilván,ha szülő vagy, tucatnyi okod van szorongani és sok esetben nem is alaptalanul. Felül kell rajta kerekedni,különben tönkretesz. Nem járhatsz a gyerek bölcsis korától halálodig pszichológushoz,pedig probléma az egyre több van,nem pedig egyre kevesebb.
2022. dec. 31. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
74%

Semmi gond, a gyerekedben talán lesz annyi, hogy foglalkozzon magával tudatosan. Sajnálom, hogy neki kell majd megoldania az anyjától kapott problémákat is.

Téged meg sajnállak, hogy ennyire szűklátókörű vagy.

2022. dec. 31. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!