Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kislányom (3 éves lesz), ha...

Kislányom (3 éves lesz), ha elmélyülten játszik vagy nagyon leköti, amit épp csinál (tesz-vesz, intézkedik), nem figyel, ha szólunk neki. Anyámék szerint figyelemzavaros. Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Elküldtem őket a búsba, de azért elültették a bogarat a fülembe.

Ők kb. 1 órát látják egy héten, én is tapasztaltam, hogy elengedi a füle mellett, ha kérdezem vagy mondok neki valamit, de nem ez a jellemző.


Előre is köszönöm.


2023. máj. 4. 10:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy. Tök normális. Unokahúgom (2,5), ugyanez. Ha bele van merülve valamibe, mintha a falnak beszélnék. Aztán van, hogy 2-3 perc múlva váratlanul válaszol 😂 Én addigra már nem is emlékszem a kérdésre.
2023. máj. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez normális. Ha nincs elfoglalva, akkor figyel? Ha igen, akkor semmi baja. Még felnőttekkel is előfordul, hogy belemerül valamibe, aztán hiába beszélnek hozzá.
2023. máj. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
89%
Lehet, hogy az, vagy nem, de ennyiből nem derül ki. Egy 3 évesnél amúgy sem Lanyomnal 5 évesen mondták, hogy az, mert akkor már kell bizonyos ideig figyelni valamire, 3 évesen nem kell.
2023. máj. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
De gondolom ha anyád facebookozik, keresztrejtvényt fejt vagy olvassa a horoszkópját nem lehet hozzászólni😆
2023. máj. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
93%

Helyesen tetted, hogy anyádékat elküldted a búsba. De ez is mutatja, hogy az ilyen megjegyzések még így is kárt tudnak okozni, hogy elültetik a bogarat a füledben.

Természetesen semmi baja a gyerekednek, sőt jó jel, ha el tud mélyülni valamilyen tevékenységben. Ez azt mutatja, hogy nagyon is tud figyelni valamire - vagyis pont az ellenkezője igaz annak, mint amivel a szüleid vádolják.

2023. máj. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kedves, segítőkész hozzászólásokat. Úgy rám ijesztett, nincs összehasonlítási alapom, ezért gondoltam írok ide.

Persze amúgy figyel a kislányom, meg játék közben is, ha szólítom őt, de előfordul, hogy rám se hederít.

2023. máj. 4. 10:41
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Dehogyis, ez tök normális egy 3 évesnél. Pont azt gondolnám egyébként, hogy ha képes valamibe így belefeledkezni, akkor nincs baja a figyelmével- hiszen hát éppen figyel valamire :D Az egy dolog, hogy nem rád, de hát ez is normális, hogy 3 évesen már lekötik dolgok és nem folyton téged figyel.
2023. máj. 4. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Remegve írtam ki a kérdést nektek, képzelhetitek hogy felzaklazott.

Mindenkinek mentek a zöldek 😊

2023. máj. 4. 10:44
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, akkor ezzel az erővel a férfiak 100%-a is figyelemzavaros, mert ha épp csinálnak valamit, és hozzájuk szólsz, holtbiztos, hogy észre sem veszik. :D

Ne aggódj, a kiscsaj flow állapotban van ilyenkor. Ha figyelemzavaros lenne, nem is tudna így elmerülni valamiben.

2023. máj. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez szerintem minden embernél így van, sőt egyáltalán nem baj ha belemerül a játékba, mert fejlődik a fantáziája. Ajánljak is, hogy ekkora gyereknek erre van leginkább szüksége, ezért van az óvodában is szabadfoglalkozás, meg rengeteg játék, mert ezeken keresztül sajátítják el a különböző viselkedési formákat, vagy dolgozzák fel a nap eseményeit, hiszen őket még rengeteg új inger éri.
2023. máj. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!