Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kedves figyelemzavarosok!...

Kedves figyelemzavarosok! Mesélnétek nekem, milyen volt a gyerekkorotok és milyen felnőttkorban? A fiam érintett és szeretném a másik oldalról is megismerni a dolgokat. Még csak 4 éves.

Figyelt kérdés
2023. márc. 30. 09:57
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a férjem az és a lányunk is úgy tűnik. Van az adhd, amiben a H betű a hiperaktív és az add a hiperaktív nélküli figyelemzavar, nálunk add-s a férjem. Férjemből kiindulva az érintettek nem feltétlen lesznek tisztában azzal, hogy van velük probléma, így nem tudnak neked jó választ adni, de lehet nem mindegyikük ilyen.
2023. márc. 30. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Ezek szerint szépen boldogul. Miben van nehézsége? A koncentrálás sokat tud javulni?
2023. márc. 30. 10:37
 3/19 anonim ***** válasza:
89%

A férjem felnőttként a munkában nagyon jól boldogul. De más területeken elképesztő hiányosságai vannak. Mindent, ami nem munka, én csinálok. Egy csekket nem tud befizetni. Folyamatosan büntetéseket kap, rossz helyre parkol, átlépi a sebesseghatart, aztán elfelejti befizetni a büntetést és végül a tízszeresét kell befizetnie. Gyakorlatilag a titkárnőt kell játszanom mellette, de mivel szerinte ő mindent szuperül csinál, baromi nehéz úgy segíteni neki, hogy közben eljatszom, hogy nem is segítek. Érdekes, hogy a munkájában oda kell figyelnie és oda is tud. Szerintem ebben annyira lefarad, hogy itthon már semmire nem tud figyelni. Nem veszi észre ha valamit ki kell dobni, vagy kivinni a koszos zoknijat a szennyesbe. Nem figyel oda, hogy mit beszélek, legtöbbször csak hümmög és ha visszakerdezek fogalma sincs miről beszéltem. Mindent 150-szer kell elmondanom, vagy megcsinálom én, ami egyszerűbb mint hónapokig könyörögni. Nem csoda, hogy sokszor elválnak az ilyen emberektől. De a munkában oké. Suli nehéz volt neki, nem is tudta befejezni az egyetemet. De nem azért mert buta hanem képtelen volt normálisan készülni a vizsgákra. Nem tudja beosztani az idejét. Volt, hogy jelentéktelen tárgyakra heteket készült. Ami meg fontos volt arra csak pár órát. Járt egy nőhöz később, aki tanulás technikát tanított neki, ilyenre viszem majd a lányomat is, mert egyikőjük sem hülye. De a szervezés, tanulás beosztása akinek nem megy, el tudja rontani az egész iskolai teljesítményt.

Általános iskolából válassz könnyebbet, férjem nagyon szenvedett a suli miatt. Nehéz nekik, nem tudnak figyelni. Tsmt tornát ajánlom, vagy alapozó tornát. És jobb ha marad az oviban amíg lehet.

2023. márc. 30. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
98%
Gyógypedagógus vagyok, 52 éves, 4 gyerekem van, s diagnózisom nincs, de 23 éve a diagnosztikában dolgozom, tehát biztos, hogy ADHD-s vagyok. Az iskolákra az volt a jellemző, hogy az általánosban több probléma volt velem, én hiperaktív is vagyok. Jegyeim egyre javultak ahogy idősödtem. Gimiben már tök jók voltak, majd főiskolán még jobbak. A szervezéssel sose volt gondom, de simán elvittem az ikreket táska nélkül iskolába! A házimunkát is úgy végzem, hogy kicsit ebből, kicsit abból, pl. 2 poharat elmosogatok, majd felseprem a szemetet, s otthoagyom... Rendet tartani nehézséget okoz számomra, a munkámat simán el tudom látni, de örülök, hogy 8-16-ig nem kell benn lenni (na azt biztos nem bírnám). Régebben állandóan mentem, sokszor a gyerekeket is vittem magammal. Most inkább több dolgot csinálok, a fő munkám mellett egy vállalkozást is csinálunk a férjemmel, amiben azért van sok dolgom. A vállalkozást többnyire én fogom össze, de pl. a háztartást a férjem vezeti, az utolsó itthon lévő gyerekünket Ő rendezi. Neki ez nem gond, s frászt kap tőle, hogy én mindent széjjelhagyok. Tehát simán lehet vele boldogulni, nekem 3 diplomám is van+ 2 szakmát is kitanultam.
2023. márc. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Felnőtt fejjel jöttem rá, hogy érintett voltam/vagyok.

Nem tudtam órán tartósan figyelni. Ha nagyon koncentráltam, akkor is kb. 10 perc után elvesztettem a fonalat, és máson járt az eszem, hiába volt mások szerint halál izgalmas a töritanár magyarázata.

Viszont hobbitevékenységben, ahol fejben lehet máshol is járni, órákig elvoltam. Manapság egy filmet is úgy nézek meg, hogy folyton lestoppolom, mert elhangzik valami, amire rákeresek, aztán 1 óra múlva kapcsolok az 5. Wikipediás szócikk elolvasása után, hogy én eredetileg filmet néztem. 😄


Ami emlékezetesel gyerekkoromból, hogy a bambulásomért kisiskolás koromban egy alkesz tanítónő megtépte a fülem és kiabált velem. A konkrét bűnöm az volt, hogy kinéztem az ablakon.

De akkor még, legalábbis falusi iskolában, nem voltak az efféle dolgok felismerve, volt a rendetlen gyerek, a hülye vagy a lusta, nem ismertek mögöttes okokat.

Szerencsére a mai gyerekeknél már nem ez a helyzet.

2023. márc. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
21%
Hát, kövezzetek meg, de én úgy gondolom, inkább lenne újra csak egy kicsit rendetlen, lusta vagy butus gyerek. Félelmetes ez a hivatalos megbélyegzés. A társadalom nagyon nagy része elkönyveli a gyereket, hogy beteg vagy fogyatékos. Pedig hát lehet ő is az. 🤷 Én éppen ezért nem engedném, hogy a gyerekemnek kódot adjanak...
2023. ápr. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
87%
6 a kód nem azért van, hogy megbelyegezzek, hanem azért, hogy fejlesztést kapjon. Ha a szülő nem akar kódot nem is fognak kapni nagy eséllyel. Csak a saját gyerekedet szivatod vele, mehet a sima iskolába, ahol esetleg nem ért semmit és semmi plusz fejlesztést nem kap, rengeteg kód nélküli gyerek van az iskolákban, kap egy kettest, az anyja meg tanulhat vele mindennap éjfélig.
2023. ápr. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
97%
Én értem, hogy mit mondasz, és egy ideális társadalomban tényleg jó lenne ez így, de a miénk egyelőre még mindig nem az... És igen, azt mondom, hogy inkább tanulnék vele minden egyes nap éjfélig, de nem akarnék neki se kódot, se hasonlót. Amúgy az említett emberek esetében sem igaz, hogy semmit nem értettek azért az iskolában, csak maximum lassabbak voltak. Nem vagyunk egyformák. Ha annyira súlyos lenne esetleg a helyzet, hogy égvilágon semmit nem ért meg, akkor az más, de ott azért komolyabb gond van.
2023. ápr. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
8 Neked szar, mert folyton tanulhatsz vele. Gyerekednek még szarabb, mert kilóg a sorból és a többiek ezt észreveszik, az iskolában nem tud jól teljesíteni, bár egész nap tanul. Te döntésed, de igazából nem értem mi a rossz abban ha kódja van, a legtöbb kóddal egyébként sima suliba is járhat, sőt kóddal is nehezen intéztük el, hogy könnyebb iskolába járhasson és ne a korzetes versenyistalloba.
2023. ápr. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem többféle lehet ez is,személyenként változhat. Én pl extra gyorsasággal megtanulom,ami érdekel. Problémám azzal van,ami nem érdekel vagy nehezen megy. Akkor leblokkolok, behisztizek, dührohamot kapok,vagy a legigolsó pillanatig halogatok,lesokkolok. Én is felnőttként jöttem rá,hogy figyelemzavaros vagyok,egész pontosan a jogsiszerzésnél mondta az oktatóm. Sajnos autót vezetni nem tudok,hiába van jogsim,a fent említett dolgok jönnek elő. Gyerekkoromban is voltak ilyenek, néhány dolgot nem tudtam elsajátítani és nem értettem,miért. Nem foglalkoztak velem, rossz jegyeket osztogattak maximum. A szüleim meg ordibáltak,miért vagyok egyes tárgyakból kitűnő másikból meg 2-es.
2023. ápr. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!