Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány éves kortól van az, hogy...

Hány éves kortól van az, hogy a gyerek bepisilését/bekakilását nem illik elmesélni a gyerek füle hallatára a rokonoknak vagy egyéb felnőtteknek?

Figyelt kérdés

Egyik rokonom kiskorában nem jött zavarba, ha a szülei elmeséltéknekünk. Néha magától is mondta, hogy képzeljük el, a múltkor bepisilt.


Viszont 6 évesen a családi összejövetelen elmesélték a szülei, hogy bepisilt az ágyába és a lány nagyon zavarba jött.


Nálatok hány éves kortól volt, hogy szégyellte a gyerek ezt és ti is jobbnak láttátok nem megosztani családon kívül ezeket a baleseteket, ha a gyerek is jelen volt?


2023. máj. 14. 19:13
A kérdező szavazást indított:
Sosem meséltük el senkinek
Amikor elkezdte az ovit
Amikor elkezdte a sulit
Mindig megoszthattuk, nagyobb korában is, sosem zavarta
42 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Visszakérdezek: miért érez bárki arra kényszert, hogy ilyesmiről beszéljen bárkinek is?

Onnan, hogy a gyerek szobatiszta, eszembe se jutott, hogy erről sztorizgassak.

Előtte meg értelme nem lett volna.

2023. máj. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
21%
3
2023. máj. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi ezt csak abban az esetben osztottuk meg bárkivel is, ha az a gyerek érdekét szolgálta. Tehát nyilván a gyerekpszichológus és a pszichiátere tudott róla, de a szomszéd Mari néninek soha nem említettük.
2023. máj. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%
Miért mesélném el bárkinek is? :D
2023. máj. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Azt se meséltem el, ha az idős, demens mama bepisil, bekakil, akkor miért mesélném a gyerekkel kapcsolatban ezeket? Ráadásul gyereknél rosszabb, mert ő tovább fog emlékezni, hogy én elmeséltem, na meg őt cukkolhatják is, ha abból a közegből indulok ki, ahol ez téma.
2023. máj. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Aki ilyet elmesél rokonai, ismerősei körében, az a legkevésbé sem tiszteli gyermeke személyiségét.

Vagyis a szobatisztaságra szoktatás után nem kéne ilyet mesélni.

2023. máj. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
18
2023. máj. 15. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem azért, de ez mégis egy átlagos beszélgetés közben hogy kerül szóba?

A fiam 3 évesen még néha bepisilt este, ezért a mamájához így készültünk, amikor ott aludt. Teljesen diszkréten megbeszéltük vele hárman (anyukám, fiam meg én), hogyha véletlenül baleset van este, szóljon a mamának, de nincs semmi gond akkor se, mama megoldja. Nem a családi étkezések közepén dobtuk be , hogy ja képzeljétek néha bepisil. Szerintem ez az érintetteken kívül senkit nem érdekel. Érintett alatt arra gondolok, aki tisztába rakja utána, esetleg az orvos, ha neki releváns infó.

2023. máj. 15. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Eleve miért éreznek egyes nők késztetést, hogy bárkinek elújságolják mekkorát csinált a gyerek?


Igen, a családomban is ha épp nincs más téma, akkor jaj, a Zsófika tegnap úgy telirakta a pelust. Fxomat nem érdekli, én sem számolok be a nagywc-zési szokásaimról

2023. máj. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Igazad van utolsó.

Sok idióta anyuka meg úgy beszél a gyereke bepisiléséről/beszarásáról társaságban, mintha csak az időjárásról fecsegnének. És ha valaki szóvá teszi, hogy ezt nagyon nem kéne, akkor még nekik áll feljebb, hogy: de miééért, hát olyan cuuuukiii. Persze, lehet, hogy neki az, de szegény gyerek meg elsüllyed szégyenében.

2023. máj. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!