Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 éves kislányom pénteken...

2,5 éves kislányom pénteken volt 1 hete, hogy náthás. Hőemelkedése volt az első héten, az már nincs, de folyamatosan termelődik a váladék az orrában. Ennyi ideig eltarthat a nátha?

Figyelt kérdés
Fluimart fújunk, orrot szívunk, nasivin orrsprayt fújunk 2 napja, luuf balzsamot használunk, fenistil cseppeket adunk, cebiont, rhinatiol kanalasat a köhögésre, de úgy veszem észre, hogy a hőemelkedés elmaradása mellett inkább stagnálunk. Szörnyűek az éjszakák főleg. Arra lennék kíváncsi, hogy ez természetes, hogy ennyi ideig eltart egy ilyen nátha? Azt tudni kell, hogy előtte 2 héttel kezdtük a bölcsit. A doki javasolta, ha nem múlik, szedjünk antibiotikumot, de én ezt erősnek érzem, mivel mégcsak hőemelkedése sincs. Azt is javasolták már, hogy mutassuk meg fül-orr-gégésznek.
2010. okt. 10. 17:33
 1/3 anonim ***** válasza:
A vírusos nátha 2 hétig is eltarthat.Sinupret csepp vagy Oscillococcinum,kalcium (1/4 pezsgőtabletta vagy Kalci Kid),szellőztetés,párologtatás,Cebion csepp,Fenistil csak allergia esetén kell,sok folyadék(nálunk ilyenkor megy a mézes hársfa-citromfű tea),sok gyümölcs-zöldség és sok sok kitartás!:)
2010. okt. 10. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod. Akkor ezek szerint eltarthat. Az ügyeletes doki is azt mondta, hogy ő inkább vírusra gyanakszik, függetlenül attól, hogy csak hőemelkedésig jutottunk. A fenistilt 2 orvos mondta, úgyhogy biztosan jó erre is, tudom, hogy egyébként allergiára szokták adni, de az ügyeletes doki pont ezt javasolta, hogy ha a többit nem is tudjuk beadni, de ezt mindenképp, szóval biztosan hatnia kell rá.
2010. okt. 10. 20:25
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Kislányom is pont 2 héttel a bölcsikezdés után produkálta ezeket a tüneteket. LÁzasan hoztam haza, másnap délután már nem volt. Viszont az orrváladék, mint a NIagara, és köhögött. Az első 3 éjszaka borzasztó volt, reggelre (bocsánat) oda volt száradva a cucc az orrára....Doki ezeket írta fel: calcimusc, fenistil, nasivin. Én is próbáltam a Sinupretet, de mintah jobban felerősítette volna, így abbahagytuk. A Stodal ezúttal nem segített. 1 hét után visszamentünk (már jócskán csökkentek a tünetek, de az orra még folyt), doki azt mondta vissza lehet menni bölcsibe. A köhögés továbbra is megvan. Napi többször porszívózd az orrát, igyon sok folyadékot. Én is erősnek tartom az antibiotikumot.
2010. okt. 11. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!