Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 évesem folyamatosan lefekszi...

2 évesem folyamatosan lefekszik a földre és fetreng ha nem tetszik neki valami (itthon, utcán, homokban. ). Mit csinálnál a helyemben?

Figyelt kérdés

Az akarattal van a probléma, hogy mindent úgy szeretne, ahogy ő akarja. Nem fogad el más választ..... Szép szóra, elmagyarázásra nem hallgat. Felszólításra, emelt hangra, kiabálásra nem hallgat. Az egyetlen dolog, amivel fel tudom állítani, hogy ráverek a fenekére. Ettől elkezd bömbölni és jön velem/utánam vagy fogja a kezem. De nekem annyira rossz érzésem van, hogy csak ezzel megy a dolog...


Mi a véleményetek? Ti mit csináltok? Csak az enyém ilyen, hyog ezzel próbálja meg érvényesíteni az akaratát?


2010. okt. 11. 15:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez a lehető legrosszabb, amit tehetsz. Tudom, nehéz ott, abban a pillanatban megtalálni a megoldást a kinos helyzetre, de azzal, hogy ráversz a popsijára, csak rontasz a helyzeten. Csináld azt, mikor eldobja magát, te csak állsz fölötte, és ezt ismételgeted: Még kisfiam/kislányom, még hisztizzél, még csináld, még ott nem hallották, jajj hangosabban, mert ez még semmi. Hidd el, egy idő után rá fog jönni, jobb, ha abbahagyja, mert nem ér el vele semmit. És abba fogja hagyni, hidd el. A cél nélküli hiszti már nem is olyan jó. :)
2010. okt. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell kommentálni a dolgot, lépd àt! Max mondj annyit, hogy igy nem viselkedünk, erre nem vagy kiváncsi. És otthagyod. Nem létezik, hogy ne kezdjen el keresni....
2010. okt. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
egyetertek az utolsoval szerintem is hagyd ott es menjel tovabb,erre majd reagal,aztan mond el hogy azert hagytad ott mert hiztizett,az enyem is ezt csinalta es bizony neha en is racsaptam a fenekere mert mar sokszor mast nem tehettem(ettol meg nem vagyok gyerekgyilkos kedves elso).Aztan az otthagyos modszer magyarazattal segitet idovel.sok sikert:)
2010. okt. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nálunk még csak bent fordult ilyen elő. Fogja magát és leül és nem hajlandó tovább jönni velem. Én meg ott hagyom ahol van. Na akkor elkezd sírni, meg kiabálni, hgy anya anya és feláll és jön utánam. Kint nekem általába ölbe akar jönni mindig, de akkor mindig kitalálok valamit neki: gyere csak itt egy cica, madárka, bogár és akkor jön velem. De persze ez sem mindig sikerül.
2010. okt. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 2,5 éves, de ugyanezt csinálja.Mindegy hol vagyunk,ha nem tetszik valami lefekszik a földre.Boltban,utcán, buszon.Én minden esetben megállok fölötte csendben és csak annyit szoktam neki mondani:szólj ha mehetünk.Van amikor fél órába és rengeteg rosszalló megjegyzésbe kerül,de bármit tettem csak rosszabb volt.Előfordult,hogy szépen kértem álljon fel erre ő levette a cipőit és jó messzire eldobta.Ettől a perctől inkább nem szólok hozzá.Megvárom amíg befejezi.
2010. okt. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Én is ezt tenném, hoyg nem foglalkozom vele, ha nyár lenne... De mostanában folyton beteg volt és ha fekszik a közel 0 fokos földön, elég valószínű, hogy jól felfázna megint... Ezért vagyok tanácstalan, mert azt ebben az időben szerintem nem hagyhatom, hoyg feküdjön ott... :S
2010. okt. 13. 09:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!