Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az igaz, hogy a szülők állapot...

Az igaz, hogy a szülők állapota befolyásolja a gyerekek viselkedését?

Figyelt kérdés

Az egyik közeli ismerősünknek 7 gyerekük van, és igazából határozottan mondhatom, hogy nagyon nyugodt természetűek mindketten, és a gyerekek sem annyira elevenek, nem sűrűn rosszalkodnak (sokat találkozunk velük).

A múltkor amikor volt ilyen gyerekdélután, a szülők is mehettek a parkba bográcsozni, stb, (ezt az összejövetelt a 7 gyerekes család szervezte) és beszélgettünk az egyik barátunkkal, azt mondta, hogy a gyerekek azért ilyen jók és nyugodtak, mert ezt látják a szülőktől, nem pedig az idegbetegséget, és sok gyerek azért viselkedik rosszul, mert az anyján azt látja, hogy ki van idegileg.

Ez tényleg így van?

(a barátunknak van gyereke egyébként).


2023. jún. 7. 17:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
73%

Határozottan állítom, hogy igen.

Nem mindig könnyű ezzel szembenézni, de jó állapotú szülőnek kell lenni ahhoz, hogy a gyereked normális legyen. Épp most megyek végig ezen az úton. Piszok kemény. De bíznom kell magamban, határokat kell szabnom, hinnem kell, hogy helyesen szabtam meg a határokat. Biztos értékrend szerint kell élni. Amíg én szét voltam esve, addig egy kész pokol volt a gyereknevelés.

2023. jún. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
93%
Lehet, benne igazság. De az is lehet, hogy mivel a szülők ilyen temperamentumosak, genetikailag ezt örökleték, tehát nem feltétlenül azért ilyen nyugodtak, mert ezt látják. Nem hinném, hogy minden "idegbeteg" szülőnek frusztrált gyereke lenne és fordítva.
2023. jún. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
54%
Saját, rövid tapasztalatom szerint igen. Ha nyűgös vagyok, a kisfiam is az. Ha jókedvű, akkor ő is egész nap vigyorog. Csak három hónapos, de már feltűnt, milyen érzékeny erre.
2023. jún. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
74%

Nem. Férjem és én is rendkívül nyugodt természetűek vagyunk. Róla Buddha szobrot lehetne mintázni.

Lányunkra nem szépítem, simán lehet azt mondani, hogy egy örjöngő idegbeteg állat.

Nem segít, hogy tudjuk az okát: oxigénhiányos állapotban született. És az se, hogy mindent megteszünk születése óta, hogy ne ilyen legyen.

Szerinted a mi hibánk?

2023. jún. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

#4 oh, sajnálom, biztos nehéz lehet vele...kitartás!

Sajnos nagyon sok kisbabánál születés közben alakul ki az oxigénhiány. :(

2023. jún. 7. 17:54
 6/16 anonim ***** válasza:
92%
Nagy vonalakban igaz lehet, más esetben meg nem. Lehet teljesen nyugodt szülőknek is idegbeteg gyereke. Egy csomó más tényező is meghatározza egy ember jellemét, mint a környezete.
2023. jún. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Átlagos a gyerekem indulatosság téren, azon belül nagyon befolyásolja a hangulatát, hogy: nekünk milyen a hangulatunk, mennyit foglalkozunk vele az adott nap, mennyit olvasunk, stb.


Az más kérdés, hogy 7 gyerek mellett hogy lehet valaki nyugodt 🤣🤣

2023. jún. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
88%
Persze, befolyásolja. Ahogy egy felnőttet is befolyásol, hogy milyen emberekkel él együtt. Sőt, egy gyereket méginkább.
2023. jún. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Valamennyire igaz.

Nekünk kettő van, az egyik full nyugi, mint mi.

A lányom viszont szintén oxigénhiányos állapotban született, idegrendszeri éretlenséget állapítottak meg nála és 4 hónaposan tejfehérje allergiát. Így ő egy elég nyugtalan, sokat síró,temperamentumos intenzív baba . De aki nem tudja a háttersztorit az biztos, hogy csak azt gondolja mi basztuk el a nevelést, mert egyébként értelmileg szuper csajszi ;)

Na az első év után már én is kezdtem bedilizni, azóta egy kicsit jobb, de a szepa és a dackorszak is sokkal nehezebb volt vele.


Egy szó mint száz, ne törjünk pálcát más szülők feje felett. :)

2023. jún. 7. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Az a helyzet,hogy egy normális gyerek nem "jó és nyugodt".
2023. jún. 8. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!