Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Nem az van, hogy a tanárok,...

Nem az van, hogy a tanárok, óvónők nem beszélhetnek a gyerekeknek a politikáról, nem befolyásolhatják a gyerekeket?

Figyelt kérdés

Pár napja elkezdett a gyerek a politikáról kérdezgetni, mi az, mi az a polgármester stb.

De ma már konkrét neveket mondott Orbán Viktor bácsi így meg úgy, meg szavazás meg ilyenek, holott mi soha nem beszélünk ilyenekről. Kérdeztem tőle ki mondta ezt hát a Kati néni szokott Orbán bácsiról mesélni, meg a gonoszokról is akik bántják stb stb stb (kb fél óráig mesélt). Kérdeztem, hogy mit csinál ilyenkor Ildi néni (másik óvónő) hát ő is ott van néha veszekednek is mert Ildi néni más bácsit szeret... Felhívtam pár szülőt és náluk is ez a helyzet. Tehet ilyet egy óvónő? Addig rendben van, hogy ha egy gyerek kérdez ilyet akkor megbeszélik, de miért kell 3-6 éves gyerekek agyát átmosni? Pár anyukával holnap felmegyünk az intézményvezetőhöz.



2020. júl. 1. 16:20
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
98%
Óvodában biztosan nem. Később töri órán azért igen nehéz kikerülni a politikát, de nyilván akkor is a tanár pártatlan kell legyen.
2020. júl. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
96%
Gyanítom nem a gyerekeknek beszélnek róla, hanem egymád közt az óvónők tárgyalják, a gyerekek meg hallják. A lányom is mindenkiről mindent tud, mert figyel mikor beszélgetnek.
2020. júl. 1. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
97%
Óvodában nem normális dolog.
2020. júl. 1. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
89%
És mi lenne ha először az óvónővel beszélnél? Lehet minden alap nélkül akarod bemártani...
2020. júl. 1. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Több gyerek is megerősítette, hogy meséket talál ki politikusokról. Vannak jók, gonoszok, mesebeli szereplők. Mese de akkor is befolyásolja a gyerekeket olyan témában amihez nincs joga!
2020. júl. 1. 16:36
 6/19 anonim ***** válasza:
42%

Először azt akartam írni, hogy szerintem semmi baj nincs ezzel, a gyerekekből szavazópolgárok lesznek. Én nem tartom helyesnek a politikától való teljes elzárkózást. Igenis jó, ha érdekli és van véleménye.

Aztán láttam, hogy ovi... Nos, akkor valóban "kicsit" korai még.

2020. júl. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Nem lenne vele baj, ha kérdez mi is válaszolunk, így mesébe foglalva meg még jobb, de akkor legyen pártatlan! Ne befolyásolja őket a saját nézetei szerint!
2020. júl. 1. 16:41
 8/19 anonim ***** válasza:
59%
Nekem is van 5 évesem, és a felét nem hiszem el annak amit mond. Nagyon szépen tudják az igazságot ferdíteni. Beszélj az óvónővel, mert lehet, semmi alapja a hőbőrgésnek, és lehet, csak magatokat járatjátok le, ha minden utánajárás nélkül mentek a vezetőhöz.
2020. júl. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Minden gyerek a másiktól függetlenül mondja ugyan azt? Kétlem!
2020. júl. 1. 16:44
 10/19 anonim ***** válasza:
88%
De miért találna ki ilyet több gyerek egybehangzóan, hogy az óvó néni mesét mesélt az Orbán bácsiról??? Persze, hogy lehet alapja. Szerintem is először az óvónővel beszélj, hogy most akkor ez mi. Persze csak normális hangnemben. Ha folytatódik akkor kell csak eszkalálni. De valóban nem tehet ilyet.
2020. júl. 1. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!