Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktathatnám kisfiamat...

Hogyan szoktathatnám kisfiamat, hogy megtanuljon egyedül is játszani?

Figyelt kérdés
Szelíd módszer érdekel,igaz a környezetem szerint sajnos ezt csak következetesen és drasztikusan lehet..mépedig,hogy sírjon egy kicsit.A délelőtti órákban szeretnék kialakítani egy kis önálló játékot,amíg csinálom a dolgomat..főleg mert a párom sokat éjszakázik,így délelőtt alszik.az meg nem megoldás hogy egész délelőtt babázok,hogy ne legyen sírás.5és fél hónapos.
2010. júl. 6. 18:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom hol szeret lenni napközben? Játszószőnyegen ha elvan, gondolom teszel mellé játékokat, bár ez a korszak már kicsit neccesebb, nem biztos hogy sokáig jó neki fekve. Az én kislányom szeretett üldögélni a hordozóban, miközben főztem, 6 hónaposan már megült magától, így felszabadult mindkét keze, az ölébe tettem egy tálat játékokkal, és nagyon sokáig eljátszott egyedül.
2010. júl. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
játszószőnyegen elvan egy darabig nem sokáig köti le semmi sem,most kezdett el mászni azzal foglalja le magát nagyrészt,de ha nem vagyok ott akkor eltörik a mécses...egy kicsit elrontottam én is mert folyamatosan foglalkoztam eddig vele,de most már eljött az idő,hogy szinte semmit sem tudok csinálni ha egyedül vagyok vele
2010. júl. 6. 20:09
 3/7 A kérdező kommentje:
jah és persze a hordozóból,illetve a pihenőszékéből feszíti ki magát,nem tud egy helyben megmaradni,örökmozgó a kis lurkó :D
2010. júl. 6. 20:10
 4/7 anonim ***** válasza:
Szia!Három gyerekem van,a 3. 5 hós múlt.Mindháromnál bevált a napirend kialakitása,minden nap próbálj vele ugyanakkor játszani,illetve hagyd egyedül.Adj neki uj érdekes játékot,ami nem is játék(műanyag tálka,pohár stb)illetve a saját játékait is csak ugy add neki hogy egy részét tedd el 1-2 napra.Nekünk bevált a hbtapi szőnyeg,szines tetszik neki,illetve szines zsebkendők.Sok sikert:)
2010. júl. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha eddig mindig veled volt, akkor fokozatosan kell magára hagyni. Először csak pár percre, aztán térj vissza hozzá, aztán egyre több időt hagyd magára. Állítólag segít a "kukucs" játék is, mert megtanulja, ha anya eltűnik, akkor hamarosan visszajön. Ezt olvastam valahol, lehet, hogy hülyeség, mi szoktuk játszani, de az én lányom akár fél órát is eljátszik egyedül. Igaz, még nem mászik.
2010. júl. 7. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
a játékok elrejtése,majd 1-2 nap múlva vissza jó ötlet,így nem unja meg hamar..kipróbálom a tanácsaitokat,köszönöm mindenkinek,szép napot!
2010. júl. 7. 11:10
 7/7 anonim ***** válasza:

szia, hát nálunk még 1 évesen se volt el magában, amikor végeztem a dolgom....de már vagy 2 hónapja igen, délelőtt simán tudok mosogatni, főzni ,teregetni, ami épp akad.

elfoglalja magát.

én mindig felvettem amikor kérte, amíg kisebb volt, és elhiheted gyakran kérte, szinte mindig. nagyon hamar elunta magát, amikor meg beköszönött a fogzás, akkor hónapokig egy merő nyűglődés volt a nap. én ugyan nem hygtam sírni, emiatt persze megkpatam a hozzáértőktől, hogy majd elkapatom, már el is van kapatva, nem fog tudni önállósodni stb. semmi ilyesmi nem következett be, sőt pont az ellenkezője. szép lassan szoktattam rá, hogy anyának dolga van, mindjárt végez, és akkor jön. ehhez persze meg kellett hogy értse mi az a mindjárt, meg mi az hogy el kell mosogatnom a tányérokat meg ki kell teregetnem. sokat játszottam vele, egy idő után elkezdtem, és utána otthagytam játsszon egyedül, aztán már el se kellett kezdeni, mert már tudta, hogy most az jön, hogy anya házimunázik, ő meg elvan kicsit magában.

még mindig szereti, ha játszunk, de már teljesen más a helyzet. kicsit sokáig tartott kialakítani, de én azt mondom, megérte, mert én mindig úgy gondoltam, hogy szép fokozatosan fogom mindenhez hozzászoktatni, amihez kell, nem drasztikusan, mert nem ennek a nevelési módnak vagyok a híve. nagyon okos, ügyes,huncut, korához képest szófogadó csaj a kislányom, 18 hós múlt a napokban.

2010. júl. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!