Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha egy volt párom a gyereket...

Ha egy volt párom a gyereket akarja szédíteni hogy majd anyukáddal szép családunk lenne meg lenne testvéred az bántalmazás?

Figyelt kérdés

Van egy volt párom(nem a gyerek apja), aki a kapcsolatban egy szemét ember(ez mégcsak nem is kifejezés)

Állandóan ki akar békülni ajándékokkal, munkahelyre virágot küldözget, könyörögne hogy szeret(mindent hazudik), le van tiltva, szóltam rendőrségre is, akik nem tesznek semmit.

A gyerek nagymamája (anya)amikor a gyermekem ott van, pl hétvégén, beengedi hozzájuk, kibeszélnek, nekik is azt játsza hogy ő milyen rendes, én vagyok aki ellöki. A gyereknek ajándékokat visz. Gyakorta el se mondják ezeket nekem. Anya leül vele jókat beszélgetni a hátam mögött és a gyermekemmel.

A gyerekem is zaklatta telefonon hogy így úgy szereti meg szép családunk lenne, meg kapni fog ezt azt. Ezt is a hátam mögött ezért iskolaban már nem lehet nála telefon sem, ill táborban sem, mert ha tiltva van, ismeretlenként hívja, amikor dolgozom.

Le lesz cserélve a kártyája is.

Cukros bácsiként működik.


Hogyan védhetném meg magam ettől az embertől, meg a gyermekem?



2023. jún. 20. 19:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
98%

nem bántalmazás, zaklatás


távoltartási végzést szerintem lehet kérni

2023. jún. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
96%

Bántalmazásnak nem bántalmazás, de zaklatás.

Anyukáddal súlyos probléma van… neki is megmondanám, hogy vagy nem engedi a gyerek közelébe ezt az embert és nem adja ki a személyes információitokat, vagy többet nem lát titeket.

Cseréld le a telefonszámotokat nagyon gyorsan.

2023. jún. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

A rendőr azt mondta, erre nem kérhető távolságtartási.

Anya azt mondta hogy ő meg azt enged a házába akit akar. Tehát kiteszi a veszélyeztetesnek is a gyermekem.

2023. jún. 20. 19:49
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

3


Most nem azért, de te meg tudod hogy engedi a pasival beszélni és mégis ott hagyod hétvégére...

Ilyen helyzetben én megszakítanám anyummal is a kapcsolatot, ha nincs tekintettel arra, hogy én mit szeretnék és kit szeretnék a gyerekem közelébe engedni.

2023. jún. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Eddig nem tudtam, mivel ez a hátam mögött ment.
2023. jún. 20. 20:06
 6/15 anonim ***** válasza:
96%

valóban nem, de feljelentheted zaklatásért


volt élettárs súlyosbító körülmény

2023. jún. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
92%
A gyerekednek tulajdonképpen senkije, szóval nem is értem miért hívogat egy kvázi idegen felnőtt ffi egy gyereket telefonon ismeretlen számról. Gondolom ezzel már el lehet menni a rendőrségre.. zaklatás..
2023. jún. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
90%

"A rendőr azt mondta, erre nem kérhető távolságtartási"


Erre még valóban nem, de fel kell jelenteni, vagy ha személyesen is zaklat, minden alkalommal rendőrt kell rá hívni, és akkor már lesz valami előzmény, ami alapján egy idő után lehet távoltartási végzést kérni.

2023. jún. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem ez nem zaklatás, egyrészt mivel a gyerek nem mondta neki, hogy ne hívogass, másrészt anyukád "barátja" kb, és amikor te anyukád felügyeletére bízod a gyereked, lehet bárkivel. Ha nem megbízható, ne bízd rá.


Egy pár telefonhívás nem zaklatás a gyerek felé, feléd nem tudom mennyi történt, de az is határeset. Mióta tart ez? Én megértem, hogy a rendőr nem intézkedik, ha az ex vissza akarja kapni a nőt virággal, vagy felhívja a korábban általa is nevelt gyereket kétszer háromszor, és még senki sem szólt neki, hogy ne hívogassa. Sajnálom, ez nem zaklatás, nem bántalmazás, anyukád sem tesz semmi rosszat. Ettől függetlenül mind görény, bár anyámnak megengedném, hogy tartsa a kapcsolatot az exemmel, ha neki szimpatikus, viszont nem bíznám anyámra a gyerekem többet.


Minimalizáld anyáddal a kapcsolatot a pasinak meg írd meg(hogy legyen nyoma), hogy húzzon a francba és ne merjen többet a gyerekkel beszélni, illetve változtass is számot neki is, meg magadnak is. Minden legyen szépen leírva, és ha mondjuk eléri a 10et a megkereséseinek száma, mond neki, hogy már megvan 10, mind írásos, innentől már feljelenthetlek zaklatásért, többet se engem, se az anyámat ne keresd. Fogalma sem lesz hánytól zaklatás, be fog ijedni és békén fog hagyni, de anyáddal lehet még ki fog téged beszélni, amihez minden joga megvan, felejtsd el, hogy ebbe beleszólhatsz.

2023. jún. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Mobilon az ismeretlen számról érkező hívást is le lehet tiltani.
2023. jún. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!