Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan tudnánk megoldani,...

Hogyan tudnánk megoldani, hogy a párom testvérének kisfia jól érezze magát nálunk és ne féljen a gyermekeimtől?

Figyelt kérdés

6 éves kisfiú. Úgy alakult, hogy nálunk kell töltenie a nyarat. Az anyukája külföldön dolgozik betegápolóként és a váltótársa balesete miatt most a nyarat is neki kell vinnie. A nagyszülők nyaralni mennek, nem tudják vinni a kisfiút is, apuka meg nem megbízható ilyen hosszú időre.

Csak annyi a probléma, hogy a kisfiúnak mi ismeretlenek vagyunk, a párom dolgozik, tehát akit ismerne, azt is csak max 1-2 órára látja naponta, az egyik gyermekem által kiadott artikulálatlan hangoktól meg fél, szóval a napjai nagy részét a kanapé mögé bújva töltötte a héten. A hétvége kicsit jobb volt, mert a párom el tudta vinni kettesben játszóra meg fagyizni, de ez így nagyon kevés lesz.

Hogyan tudnánk neki segiteni?


2023. jún. 25. 21:36
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
95%
Neked mennyi mekkora gyereked van? Melyiktől fél? Más egy baba mellett foglalkozni egy 6 évessel mint egy nagyobb mellett.
2023. jún. 25. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
87%

Ez a sztori nehezen hihető.

"Anyukának jól jön a + pénz" - azon az áron, hogy egész nyáron nem látja a gyerekét, hanem egy rokonhoz és annak a számára idegen családjához passzolja?

Te pedig szó nélkül elvállaltál egy idegen gyereket egész nyárra? Fizet legalább az anyja vagy a saját pénzetekből etetitek, szórakoztatjátok három hónapig?

"az egyik gyermekem által kiadott artikulálatlan hangoktól meg fél" - ha nem sérült a gyereked, akkor neveld. Ti már megszoktátok, de nem csak veletek érintkezik. Vagy akinek nem tetszik, az ő dolga, maximum elmegy/elbújik a kanapé mögé?

2023. jún. 25. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
85%
Tehát a sérükt gyereked mellé bevállaltál egy idegen sérültet. Ebbe mind belefogtok rokkani. A 6 évesnek biztos, hogy más baja is van. Nem normális amit csinál. Anyuka sürgősen jöjjön haza és kész.
2023. jún. 25. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
87%
persze hogy van más baja is, a családja kidobta és odaadta egy vadidegen nőnek, akinek a saját kölyke artikulálatlanul üvölt, meg gondolom nem ez az egyetlen tünete. ez külön-külön is rémisztő lehet egy kisgyerekenek, hát még együtt.
2023. jún. 25. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:

Sajnos igen, ilyen áron is kell neki a pénz, mert van egy tetemes hitele, amit az exe, a kisfiú apja vett fel, de az ő lakására. Ha nem akarja, hogy a gyerekekkel az utcán találja magát, akkor dolgoznia kell. A másik két gyerek az apjuknál van, de ő nem vállalta a kicsit.

A nagyszülők már 2 hetet lehúztak a kisfiúval, de nem igazán unokázós típusok. Az ovi most kizárt, mert napi 6 órát kellene oda-vissza utazni hozzá.

Igen, bevállaltam, mert tudom milyen rossz, amikor senkire nem tudod rábízni a gyerekedet. Én sem tudom.

Bevallom, azt reméltem, egy hét alatt jobban összerázódunk, de lehet, csak én vagyok türelmetlen.

2023. jún. 25. 23:35
 16/29 anonim ***** válasza:
70%

5#-ös mi ezt a férjemmel megtennénk az unokáért/lányunkért. :) De nekünk a család az első mindig.


Kérdező,anyuka jöjjön haza szerintem is,ha a fia lelki egészsége fontosabb. Szerintem ilyen nincs a világon,hogy valaki a plusz munkát vállalja be nyáron a fia helyett...akinek megígérte és egy gyerek életébe fontos is q nyári szünet, évközbe se gondolnám,de ott még jólvan. De hogy az egész nyarat elcseszi a gyereknek,ez nonszensz. Suliba hazajön..ja.. tök jó. Annak idején ilyen lett volna,egy szót nem szóltam volna anyámhoz attól fogva,18 évesen pedig mint a vadliba ott hagyom. Én anyukával a helyedbe megbeszélném,hogy próbáljon keresni váltótársat és jöjjön haza.

2023. jún. 25. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
35%

tehát még két testvére is van, akiktől szintén elválasztották, és ők bezzzeg az apjukkal maradhattak... ha belegondolok hogy mennyi olyan egyedülálló vagy meleg pár van, aki ölni tudna ezért a szegény kicsiért, a saját anyja meg le se szrja, nyaralni fontosabb... a gyereke meg mindegy hol van, csak ne láb alatt, jó lesz az egy idegen nő lakásában terrorizálva is.

mert azt meg elárulom, hogy nincs olyan hogy egy házi ápolót három hónapon át folyamatosan alkalmaznak... vagy van, de akkor anyuci hülye, hagyja magát feketén dolgoztatni. van elég vén ember nyugateurópában, keres egy másik helyet, és amelyik hetekben kint van, azokban apuci magához veszi a másik két testvérével együtt. ja, de akkor nem lehet azt hazudni, hogy folymatosan dolgozik, amíg pancsikálni jár a tengerpartra mint a szülei.

2023. jún. 26. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%
És hol volt eddig évközben a gyerek?
2023. jún. 26. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:

Havi váltasban dolgozik, de most a júliust is bevállalta dupla pénzért. Nem nyaral. Naponta beszélnek a kisfiúval.

Decemberben a párom vigyázott rá, de utána hozzánk költözött, így ez már nem volt megoldható. Amúgy, ha jó passzban van az apja (bipoláris), akkor nála is lehet, meg a barátnője családjanál is volt pár hetet, néha a nagyszülei is vigyaztak rá. December óta dolgozik kint az anyukája, azóta van ez. Még nem teljesen kiforrott a rendszer. Elméletileg jövőre már nem ezt fogja csinálni, de amíg nem lesz jobb, addig kell valami. Sajnos nem könnyen talál munkát, mert gyakorlata van, de végzettsége nincs.

2023. jún. 26. 00:51
 20/29 A kérdező kommentje:

Miért lenne terrorizálva? Senki nem bántja, csak egyszerűen fél a fiam által kiadott hangoktól. Nem értem, miért engem kell szidni, mikor csak segíteni próbálok neki/nekik.

A másik két gyerek apja nem fogja magához venni, ezt meg is mondta már az elején.

2023. jún. 26. 01:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!