Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan tudnánk megoldani,...

Hogyan tudnánk megoldani, hogy a párom testvérének kisfia jól érezze magát nálunk és ne féljen a gyermekeimtől?

Figyelt kérdés

6 éves kisfiú. Úgy alakult, hogy nálunk kell töltenie a nyarat. Az anyukája külföldön dolgozik betegápolóként és a váltótársa balesete miatt most a nyarat is neki kell vinnie. A nagyszülők nyaralni mennek, nem tudják vinni a kisfiút is, apuka meg nem megbízható ilyen hosszú időre.

Csak annyi a probléma, hogy a kisfiúnak mi ismeretlenek vagyunk, a párom dolgozik, tehát akit ismerne, azt is csak max 1-2 órára látja naponta, az egyik gyermekem által kiadott artikulálatlan hangoktól meg fél, szóval a napjai nagy részét a kanapé mögé bújva töltötte a héten. A hétvége kicsit jobb volt, mert a párom el tudta vinni kettesben játszóra meg fagyizni, de ez így nagyon kevés lesz.

Hogyan tudnánk neki segiteni?


2023. jún. 25. 21:36
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
78%
Szerencsétlen gyereknek fél éve egy káosz az élete. Ilyenkor kéne a gyámügynek közbelépni.
2023. jún. 26. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
82%

Az anyukája mit mond, mit szeret csinálni a gyerek? Próbáljatok olyasmit játszani. Ha teheted, akkor először kettesben, amíg a férjed vigyáz a ti gyereketekre, hogy téged is jobban megismerjen.


A másik, hogy szerintem el lehetett rontva a “beszoktatás” is. Amikor a gyerek valamennyire komfortosan érzi magát nálatok, akkor lehetett volna ott hagyni, most ezt szívjátok meg mindannyian. Innen nehezebb lesz visszaszokni, és igen egy értelmi sérült rohadt ijesztő egy kisgyereknek (pont hat év körül, amikor felfogod, hogy ez nem normális, de azt még nem tudod mit kezd vele), nekem is van értelmi sérült rokonom, még úgy is szörnyű volt, hogy nekem nem nagyon kellett vele kommunikálnom és anyumék is ott voltak velünk rokonlátogatáson.


A nagyszülők nem tudnak átjönni segíteni picit? Bármennyire is nem “unokázósak” és nem foglalkoznak vele nyáron, ha ez így folytatódik, akkor a gyerek érdekében lehet az jobb lenne mégis, ha náluk lenne.

2023. jún. 26. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
67%

"5#-ös mi ezt a férjemmel megtennénk az unokáért/lányunkért. :) De nekünk a család az első mindig."


Másnak meg nem. Nem a nagyszülők vállaltak unokat, hanem a lányuk gyereket.

2023. jún. 26. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
68%

"Miért lenne terrorizálva? Senki nem bántja, csak egyszerűen fél a fiam által kiadott hangoktól"


A hangok miatt van terrorizálva, nyilván nem szándékosan, legalábbis a részetekről, de ő így élheti meg, hisz nem akarna ott lenni, mégis ott kell lennie.

Igazából az anyja teszi ezt vele, aki magára hagyta.

A gyerek apja bipoláris? Nagyon átgondolt családtervezés volt ott is. A bipoláris apa meg két gyerekre is vigyázhat.

2023. jún. 26. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:

A nagyszülőket inkább hagyjuk. Nem ismerem őket, de mikor hozták a kisfiút, akkor már egyikük sem volt szomjas, pedig csak délelőtt 10 volt... Letették a gyereket meg a csomagjait és minden köszönés nélkül már mentek is.

Az anyukája szerint ez az elbújás nála teljesen megszokott, nem szereti az embereket. Otthon egy beépített szekrénye van, az oviban egy játszósátra, a párom meg mesélte, hogy nála a hűtő dobozát nézte ki. Nekem ez akkor is furcsa. Egész nap ott kuksol, még a kertbe sem akar kimenni, kijönni velünk.

Játszani egyedül szokott. Ahogy látom, szeret minden logikai játékot. Sokat bíbelődik a fiúk ördöglakatjaival. Kirakósokkal játszik és ahogy látom olvasni is tud valamennyit, mert a mesekönyvek is érdeklik és nem csak a képek. Játszótéren szívesen van, ha senki más nincs rajta kívül, én viszont azt nehezen oldom meg egymagam.

Ma reggel felállítottam egy naparnyékoló sátrat az étkezőben. Ő bevitte a kanapé mögé és most az alatt játszik.

Lehet, hogy tényleg én gondolom túl. Párom szerint még kicsit visszafogott, de egyebként olyan mint máskor.

A kisfiú apja bipoláris, a két nagyé nem.

2023. jún. 26. 08:35
 26/29 anonim ***** válasza:
79%

A kisfiú meg szerintem autista.

Legalábbis az én gyerekemből kiindulva. Ez az elbújás,sátorépítés tipikus. Az enyém az üres szennyestartó ládában üldögélt lezárt tetővel, zárt szekrényben, lavórban...

2023. jún. 26. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
100%

23#-as. 16# vagyok. Ezt nem úgy értettem,hogy ez az elvárt vagy csak ezt tartom normálisnak. Tudom,hogy másnak nem,csak mi így vagyunk összerakva. :D Mi ezt önként ajánlanánk fel és segítenénk örömmel és nem kötelességből vagy ilyesmi,hiába nem értünk vállalta az unokát. Ez egyértelmű,hogy magáért,de attól még ugyanúgy a lányunk marad ha 5 éves,25 vagy 40. Bármikor számíthat ránk,ennyi.

A kisfiút mérhetetlenül sajnálom viszont! :( Egyébként igen,ez a másik,hogy nagyon hirtelen került ebbe a környezetbe bele. Meg azért megemészteni,hogy az anyját se látja..

2023. jún. 26. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 babyboom567 ***** válasza:
86%

Kérdező!


Tényleg nem bántás, tudom,hogy MOST őszintén segíteni akarsz DE ez a család minden módon SZABADULNI akar a kisfiútól.És most megtaláltak téged.Nem ,nem fog anyuka szeptemberben hazajönni, és másik munkát keresni végzettség nélkül, negyedannyiért itthon.Ha nem húzol határokat, akkor ezt a gyereket te fogod felnevelni(úgy hogy közben minden utána járó lóvét a családja igénybe vesz)

A kisfiúnak (főleg,hogy autista)ez egy pokol,hogy dobálják össze vissza,mint egy tárgyat,és nincs egy biztos pont az életébe.

Jah, és anyuka ezen a nyáron akarja megváltani a világot?Mert egy egyedülálló,3 gyerekes anyának,lakáshitellel,hát bocs, de szerinted reális, hogy szeptemberben már nem kell pénz?

A kisfiú autista, kivizsgálás/fejlesztés, rendszeresség/napirend, és biztonság kell neki.

Tudom, hogy jót akarsz, de hosszútávon sem magadnak sem a gyereknek nem teszel jót.

2023. jún. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
82%

A te fiad miért üvölt folyton? Nem lehet megkérni,hogy legyen már tekintettel másokra is kicsit? Ez azt hiszem az együttélés egyik fontos szabálya.Ti is csak" megszoktátok",de nem szeretitek ezt hallani.

Kisfiú mit mond,ha elmondod neki,hogy nagyon sajnálod,hogy nem érzi jól magát és nagyon szeretnél,de nem tudod,hogy hogy segíts neki és jó lenne,ha adna pár tippet. Próbáld az öledbe venni,megölelni,átfogni,mint egy burok,hogy biztonságban érezze magát.

2023. jún. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!