Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kèrhetek tanàcsot vagy praktik...

Kèrhetek tanàcsot vagy praktikákat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Elsősorban olyan anyukàk tanàcsaira ötleteire praktikàira lennèk kívàncsi, ahol keveset eszik a kisgyermek..

Szóval adott a kisfiam (3 èves lesz szeptemberben) most kb 3-4 hèt ès èrkezik a kistestvèr plusz erőteljesen hisztikorszakban van, nagyon nagyon feszegeti próbàlgatja a hatàrait amit èn àllok ès nem engedek dolgokból. Terhesen momdjuk cseppet se könnyű az egèsz de kitartok.

A problèma az, hogy elkezdte ezt a sokak szerint àllitólag ebben a korszakban jellemző ès előforduló nem evős dolgot. Kózben mondjuk beteg is volt, betegen èn sem szivesen ès nem is sokat eszem tèny ès való..de lement a betegsèg, kellett egy nap ès ujra akart enni. Illetve az új furcsasàg, hogy szól hogy anya èhes vagyok. Majd aztàn mikor kiteszem elè a dolgokat akkor jól megnèz mindent ès vègül közli, hogy nem kösz anya inkàbb nem. Van alkalom mikor elnyeri a tetszèsèt valami ès akkor azt megeszi (arra odafigyelek, hogy nasi csoki cukor nincs itthon, ha akad is valami az tejszelet vagy túrórudi de csak ha rendesen ebèdel, màskülönben van hogy napokig nincs adva ilyen)

Van hogy ő kigondolja mit szeretne (főzzünk virslit vagy süssünk tojàst pl reggel vagy este) de ugye idö mire elkèszül ès mire elèkerül màr eltolja ès inkàbb semmit sem kèr. Egyèbkènt àltalàban mindig rendesen eszik minden ètkezèsnèl, tizoraira csak gyümölcsöt kap, ebèdnèl joizűen megy a leves plusz főètel, vacsira is sokszor kèpes ezt vègigenni ujra.

Egy örökmozgó folyton jövő menő gyerek amúgy. Kb csak akkor van nyugalomban ha alszik. Sokat vagyunk kint (udvar, sèta, futóbicikli, motor, jàtszótèr)

Màs gyerekènèl is van/volt ilyen időszak? Ne idegeskedjek ezen?

Mèg plusz informàció hogy apuka is ès èn is ilyen nemevős gyerekek voltunk kicsinek. Lehet ez genetika vagy csak időszakos korszakos dolog?

Gyerekorvos sosem mondja hogy vèkony. Nekem annak tűnik. Lassan 11 kg.. èn mondjuk kózèpsuliba is èpp voltam vagy 38 kg..

Vèdőnő is annyit mond hogy èhenhalni nem fog mert ha èhes lesz eszik.

Csak engem zavar ez ennyire vagy nemtudom..



2023. jún. 26. 22:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
"Egyèbkènt àltalàban mindig rendesen eszik minden ètkezèsnèl, tizoraira csak gyümölcsöt kap, ebèdnèl joizűen megy a leves plusz főètel, vacsira is sokszor kèpes ezt vègigenni ujra." Most akkor eszik vagy nem? Nem kötekedésből kérdezem, de tényleg nem értem.
2023. jún. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
53%

Eeg moatt is lehet hogy kevesebbet eszik.

Lassan 11kg?14 kg a 2éves fiam.

Akkor lehet tényleg kevés nem?

2023. jún. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is úgy vagyok, mint az első válaszoló...

Írsz egy regényt, benne azzal, hogy eszik a gyerek... Akkor mit akarsz?

2023. jún. 27. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Meleg van, nem esik neki jól. A lényeg, hogy ne piszkáld a kajával, majd eszik ha akar. Lányom 3,5 éves (12kg), napok óta csak gyümölcspürét, nyers zöldséget fogad el, meg innivalót, oviban 1-2 falat ételt eszik meg. Itthon elkér mindenfélét, de nem eszik belőle. Tavaly nyáron ugyanez volt, akkor 9,5kg volt, nyár végére 9. Fogalmam sincs hogy volt olyan aktív, csak gyümölcsöt evett akkor is, meg folyadékot. Mikor hűvösebb hét volt akkor pedig szó szerint zabált egész nap. Ilyen típus.
2023. jún. 27. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Paraanyu... csoda hogy a ferjed nem orul meg melletted. A gyerekrol meg ne is beszeljunk, a kesobbiekben utalni fog kint a szart
2023. jún. 28. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!