Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Normális az, hogy a gyerek...

Normális az, hogy a gyerek fel-alá mászkál, látszólag céltalanul jön megy a házban játékkal a kezében?

Figyelt kérdés
Másfél évesen kezdett el önállóan menni, most 2 éves, de a sétát meg a futkosást mai napig imádja. Szinte ezzel tölti ki a napját mióta tud járni, egész nap megy vagy szalad. Az udvaron autókat tologat vagy jatszik rendesen, de bent a házban játékkal a kezében mászkál sokat, alig lehet más játékra rávenni.

#2 éves #céltalanság #Allandoan menne
2023. jún. 29. 09:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
97%
Normális lehet, de pl az én lányom a szöges ellentéte volt mindig is. Egy helyben ül és játszik 😁 futkározni is csak 3 évesen kezdett (tudott futni előtte is de nem erőltette a dolgot 🤣)
2023. jún. 29. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
96%
Miért, mit kéne csinálnia? Oldjon meg inkább egyhelyben ülve harmadfokú egyenleteket
2023. jún. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
1%
Szerintem nem nagyon normális. De mit tudsz csinálni? Semmit. Az én lányom 6 éves csak úgy játszik ha én leülök vele és játszunk. Egyedül csak baromságokat tud jatszani, pl. szetvag egy papírt darabokra. Játékait kionti és kiállítást csinál belőle a szoba sarkában. Olyan nincs hogy mondjuk leuljon legozni, vagy bármi. Pedig van rengeteg lego és már sokszor mutattam hogyan kell vele játszani.
2023. jún. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
96%
Mondjuk 2 évesen nagy dolgokat nem kell várni, előző voltam.
2023. jún. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
79%
Az a normális, az a dolga hogy futkozzon, menjen. Aktív gyerek.
2023. jún. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
33%
Mivel a kisgyermek agya nagy a testéhez képest, csak így tudja ellátni friss oxigénnel.A mozgással, futással, kiabálással felgyorsul az anyagcsere a vérben. Ha nem hagyjuk mozogni, fájni fog a feje.
2023. jún. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Teljesen normális.
2023. jún. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
92%
Az enyém még csak 1, de most tanult meg járni, szerintem csak azt gyakorolják ilyenkor. Kb 3 hete az a program délutánonként, hogy egy teli ásványvizes palackot szállít köztem és az apja közt. :D Szerintem cuki. Nyugi, nem fogja ezt csinálni még 16 évesen is. Most ez szórakoztatja.
2023. jún. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

Én mindig is imádtam fel-alá járkálni, ahogy sok neurodiverz ismerősöm is.

Adhd és autizmus diagnózissal rendelkezem. Felnőtt korban kaptam meg. Most jöttek rá a szakemberek. A fel-alá mászkálás, hintázás, körbe-körbe forgás kedvelt szórakozásunk. Nem azt mondom, hogy mind autista és / vagy adhd-s, aki fel-alá járkál. De ha feltűnően sokat csinálja ezt a gyerek a saját szórakoztatására, nyugtatására, akkor nincs kizárva egy enyhébb érintettség. Az sem a világ vége.

2023. jún. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Kifelejtettem, hogy az sem mindegy meddig csinálja. Én 30 felett is
2023. jún. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!