Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lehet akkor is lelki oka a...

Lehet akkor is lelki oka a bekakilásnak ha látszólag semmi oka?

Figyelt kérdés
5 éves a kisfiam, nagycsoportos ovis. Egész kicsi kora óta sajnos olyan, hogy nem indul el időben wcre és előfordulnak balesetek. Ez tegnap este is majdnem így történt, épp hogy kiért a wcre. Az elmúlt 1 hónapban 2-3x hoztam haza kakis nadrágot az oviból. Ma ismételten bekakilt, megint azt mondta ha megkérdezem mi az oka, mint általában: túl jó volt a játék, későn indult el. Viszont ma már az ovónénije szólt hogy erről beszélnünk kell... Itthon semmi változás nincsen, az apukájával is nagyon jó a viszonyunk, nem tudok lelki okokra gondolni. És most nagyon őszintén megmondom, ciki vagy nem, én ugyanilyen voltam, és sajnos baromi ciki, de volt hogy én sem értem ki a wcre.. apukámnál is ugyanez a helyzet. Lehet hogy ez sem normális dolog, de egészségügyileg semmi bajunk, illetve lelkileg is minden oké. Egyszerűen ilyen a szervezetünk. A kisfiamnál is lehet ez a helyzet? Én nagyon együttműködő vagyok az ovónénikkel, a nyáron pajzsmirigy vizsgálaton, vérvételen voltunk a fiammal a tanácsukra, más ok miatt. Megértettem, de minden negatív lett. Most is nagyon szivesen elbeszélgetek erről az ovonénivel, de nagyon nem szeretném ha bemagyarázna valamit, vagy pszichológushoz küldené a fiamat, ismét feleslegesen. Ezért szeretném kérni a véleményeteket, előre is köszönöm!
2017. dec. 1. 13:40
 1/2 anonim válasza:
A te is és az apukád is iéyen volt akkor valszeg ez örökletes dolog. Nem a legtermészetesebb,de szerintem normális. Hisz csak a jó játékot nem akarja abbahagyni. Én is ez miatt mindig bepisiltem...😯😯
2017. dec. 1. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Azért ne vegyél rá mérget, hogy nincs lelki oka.


Vizelet és széklet ürítés az elengedéshez tartozik. Akkor szokott gond lenni, ha nem szeretné elengedni valamilyen állandó stressz miatt, amikor jól érzi magát és oldódik a stressz, akkor meg elengedi magát.


Rengeteg lelki oka lehet, amit szerintem nem ebben a korban kell kezelni. Vannak rá módszerek, hogy hogyan szoktassunk szobatisztaságra, bilire kisgyermekeket, olvass át pár módszert megint, hátha ad valami tippet.

Ha érzi, hogy a kaka kérdésnek nincs nagy jelentősége és nem stresszel ürítés közben, nem éli meg büntetésnek, hogy ki kell menni, akkor könnyebben megszokja.

2017. dec. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!