Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy egészséges, de roppant...

Egy egészséges, de roppant aktív gyerekkel mikortól lehet vonattal utazni?

Figyelt kérdés

Még nincs másfél éves a kislányom, még nyilván nem érti h ülünk a vonaton.

45 perc alatt kimerültem, ha 10x nem mentünk végig az egész! vonaton, egyszer sem 😁

Így nem szívesen megyek vonattal sehova, végig stresszelve az utat.

Egy örökmozgó gyerekkel, kb. hányévesen lehet normálisan vonaton utazni?


2023. júl. 4. 16:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ismerősöm kezdetektől heti szinten vonatozott kisbabával, csak így tudott eljutni a nagyanyjához vele. Így most 2 évesen sincs vele gondja, megszokta.
2023. júl. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Vannak babák akikkel autóval is a világ végére el lehet menni.

Hát az enyémmel nem :D

Pedig 5 hetes kora óta mentünk mindenhova.

Ahogy nem aludt már az autóban, onnantól csak nyűg volt h le van kötözve.

Vonaton se ült egy helyben pár másodpercnél többet 🥴

2023. júl. 4. 16:54
 3/11 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem semelyik kisgyerek nem fog megülni a fenekén a vonaton...

5-6 évesen is felállnak, mert úgy jobban kilátnak az ablakon. Átmennek a másik ablakhoz, mert onnan màr más a kilátás...

Nyílván egy zsúfolt buszon hamarabb megülnek, mert ott nincs mozgási lehetőség.

2023. júl. 4. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
79%

Mind 2 gyerekkel hónapos koruk óta vonatozunk. Teljesen normális, hogy sétálni akar 2 év körüli. Nálunk olyan 3 éves koruk körül szoktak le a sétálásról, mert vittünk mesét tableten, és az teljesen lekötötte őket. Most 8 és 4 évesek. Rendszeresen vonatozunk a nagyszülőkhöz ami majdnem 3 és fél óra út. Már minden nehézség nélkül megy.

Amúgy ezt is szokni kell. Ha nem utaztok időnként vele, akkor még kis tiniként sem fogják bírni.

2023. júl. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Hát akkor a vonatozás ugrott :(

Pedig én szeretek vonatozni, mennék néha vonattal is a kicsivel, de hát nem heti szinten :(

2023. júl. 4. 18:02
 6/11 anonim ***** válasza:
79%

Mi a bajod amúgy a sétálással? Ha zsúfolt a vonat, akkor persze érthető, hogy kellemetlen, de ha tudtok olyankor menni, mikor kevesen vannak, akkor szerintem teljesen jó a sétálás.


Persze megértem, hogy fárasztó. Mi főleg Budapest-Dunakanyar viszonylaton vonatozunk, mikor kirándulni megyünk. Meg szoktunk vidékre menni, de ott különálló kocsikból áll a vonat, és a majdnem kétéves fiam még nem tudja kinyitni a szomszéd kocsiba vezető ajtót. Van egy biciklis rész, oda szoktunk menni, biciklik általában nincsenek, szóval ott elég jól elvagyunk.

2023. júl. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Konkrétan egy kocsiban se marad meg és ha nem kötöm le valamivel, hisztizik h unatkozik 😖🙄

Sajnos nem alszunk éjjel úgyhogy jelenleg plusz fárasztó dolog nem fér bele 😬

2023. júl. 4. 18:18
 8/11 anonim ***** válasza:
38%
Egészséges gyerekeim vannak, akik képesek megülni vonaton, repülőn, buszon, pedig ezek közül csak a busz heti szintű. Oda nem is viszek semmi "segédeszközt". Repülőre, vonatra meg készülök. Apró játékok, könyv, "utazós" szóbeli játékok... Sose volt opció, hogy majd járkálok velük.
2023. júl. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
83%
Rengeteget vonatoztam atompocok gyerekkel. Ròttuk a sorközt fel-alá. Volt, hogy 20+ òrás vonatutat bevàllaltunk. Nem akartam e miatt begubózni, hogy sok a gyerekemben az energia.
2023. júl. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
8%

Miért ne értené egy 1,5 éves, hogy ülünk a vonaton?

Komolyan nem értem én ezt a világot. Papír szetint alacsony átlagos intellektusú az egyik gyerekem, de még ő is értette 1,5 évesen. Akkor hogy a rákba nem tudnak emberek normális iq-jú gyerekeket nevelni?

Járkálni fel-alá ahelyett hogy feltalálnák magukat, meg tablet kisgyereknek...

2023. júl. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!