Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 26 eves vagyok van egy 5 eves...

26 eves vagyok van egy 5 eves kislannyom aki teljesen egeszseges. Kerdesem az lenne hogy egy masodik terhessegnel eselyes lenne a down kor ha az elso gyerekkel nem volt baj?

Figyelt kérdés
2015. febr. 26. 18:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%
nem valószínű, a down kór ritka betegség, általában azokat érinti akik dohányoznak, idősebb korban szülnek vagy volt a családjukban beteg felmenő.
2015. febr. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Mekkora a valószínűsége annak, hogy a gyermek Down-kóros legyen?


A Down-kór minden rassznál megfigyelhető, a gazdasági helyzettől függetlenül, bár az idősebb nőknél nagyobb az esélye annak, hogy a gyermek Down-kóros legyen. A 35 éves nőknek 1:350-hez az esélyük arra, hogy gyermeküknél megjelenjen a rendellenesség; 40 éves korban ennek esélye fokozatosan 1:100-hoz lesz. 45 éves korban a gyakoriság körülbelül 1 a 30-hoz. Úgy tűnik, az anya életkora nem függ össze a transzlokáció kockázatával.


Mivel sokan egyre későbbre tervezik a családalapítást, a Down-kóros esetek előfordulási gyakorisága várhatóan nő majd. Ezért a szülőknek nyújtott genetikai tanácsadás egyre fontosabb lesz. Ennek ellenére nagyon sok orvos nem készült fel kellőképpen arra, hogy tanácsadást nyújtson betegeinek a tünetegyüttes előfordulási gyakoriságával, a diagnosztika terén tett előrelépésekkel, valamint a Down-kóros gyermekek ellátásának és kezelésének biztosítására irányuló protokollokkal kapcsolatban.

2015. febr. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
ezek kozul egy ervenyes ram a dohanyzas. de leirhatom az igazsagot mert 11 hetes vagyok es 6 hetesen tudtam meg hogy terhes vagyok de azonnal abbahagytam a cigit es elkezdtem szedni a terhes vedo vitamint. nincs kivel megosszam az aggodalmaim azert is irok ide mert tiszta hulyesegeket olvasok a neten es felek attol hogy be is halucinalom ezeket a dolgokat es teljesulnek. felek hogy beteg lesz a babam neha mar azt gondolom magamrol szinte beteges amit muvelek.
2015. febr. 26. 18:20
 4/16 anonim ***** válasza:

35 éves vagyok.


Az első babámmal (33 évesen) 1:3030 volt az esély a Down-kórra.


Most, a másodikkal 1:7100.

2015. febr. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Van ám erre szűrés. De nem itt a fórumon.
2015. febr. 26. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Az 1-es elég nagy hülyeséget írt!

Mivel ez egy kromoszóma rendellenesség, így az esélyedet nem lehet meghatározni. Érdemes megcsináltatni a megfelelő szűréseket és akkor ki lehet szűrni.

2015. febr. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Gratulálok annak aki ezt is a cigire fogja! Nem sokat ért az egészséghez. A dohányzás a nikotin és szen monoxid tartalma miatt szennyezi a méhlepényt, a szen monoxid rátapad az erfalra így szűkebb a hely a vérnek illetve negatívan hat a ver oxigén tartalmára. A dohányzó kismamák kisebb súlyú babát szülhetnek, asztma előfordulhat és a méhlepényt öregíti igy nagyobb esély van a halva születésre. Koraszülés is lehet.


De a kromoszóma rendellenességre megis mi a fenét befolyásolna??? A fogantatás pillanatában eldől hogy beteg vagy egészséges e genileg a baba.

2015. febr. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Lemaradt.. Kérdező, fiatal vagy. Ne is gondolj ilyesmire, egészséges babád fog születni. :)
2015. febr. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Azért ilyet itt senki ne jelentsen már ki,hogy tuti nem lesz baj!

Jól írta valaki, erre van a szűrés, meg kell csináltatni. Legalább az uh-ot, ha a vértesztet nem is.

Egyébként pont az egyik ismerősömék családjában van egy teljesen egészséges és egy Down-os gyerek.

2015. febr. 27. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%

Mert szted mennyi az esély egy beteg babára 26 évesen? Van elég baj, nem kell még be is vonzani a többit.


Amúgy nagyon erdekes dolgot olvastam. Azok a nők akik erőszakosan akarták a vizsgálatokat down kor szűrésre, 2/3-an meg is találták a betegséget. Persze az aki biztos benne hogy egészséges babája fog születni, nagyon jó eséllyel úgy is lett. Senki nem mondta hogy ezen múlik de akkor sincs értelme idegeskedni rajta senkinek.

2015. febr. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!