Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Normális ez? (2éves)

Normális ez? (2éves)

Figyelt kérdés
kisfiamnak több furcsa szokása is van, első gyerek nem tudom, hogy normális-e vagy kéne lépjek valamit. Nagyon válogatós, bizonyos állagú ételeket elutasít, ha mérges harap akár engem vagy a bútorokat, miközbe eszik mindennek úgy kell lennie ahogy megszokta (ajtó csukva, kávéföző alatt ne legyen pohár, függöny teljesen kihúzva stb.) másképp néz arra és nem eszik, hallgat a nevére válalszól ha kérdezem mi a neve, de ha megkérdezem mi a kutyus neve (rámutatva a kutyára) a saját nevét mondja rá, szemkontaktust kerüli
2023. júl. 9. 17:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%

Még egy szerintetek autista e a gyerekem kérdés.

Mit mondott ezekre a gyerekorvos?

Védőnő?

Valószínűleg jobban értenek hozzá mint a gyks anyukák

2023. júl. 9. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%

Bár általában röhögök az autizmus-rettegők nyavalygásán, itt és most azt mondom, megér egy alaposabb utána járást a dolog.


Egyrészt mert 2 éves, nem két hónapos, másrészt pedig ezek miatt:

"miközbe eszik mindennek úgy kell lennie ahogy megszokta (ajtó csukva, kávéföző alatt ne legyen pohár, függöny teljesen kihúzva stb.)"

Ezek tényleg nem szokványos dolgok. Normál esetben mit érdekli a gyereket, hogy a kávéfőző, amivel semmi dolga, hogyan s mint legyen.

2023. júl. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
74%
2023. júl. 9. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Ez egy normális dackorszak viselkedés.
2023. júl. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem nem normális és lépnék valamit.
2023. júl. 9. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
53%

Középső lányom is berögzül , én is 🤦


Egyikünk se auti, de szenzoros.

2023. júl. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
83%
3 éves korig teljesen autista gyanús volt a gyerekem. Aztán annyit fejlődött hirtelen, kinőtt 1 híján minden tünetet. Kicsi még ahhoz, hogy ne lehessen autisztikus tünete. Kivizsgálást elindíthatod, baj nem lesz belőle, de én a helyedben várnék még.
2023. júl. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
64%

7!


Ha vár vele,lecsúszik a leghatásosabb korai fejlesztésről a gyerek,ami csak 3 éves korig van!!

Már most a tsmt-t el lehetne kezdeni. Gyerekrehabon a fejlődésneurológus kiírja ingyen. A konduktor ad feladatsort,otthon kell csinálni.

2023. júl. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
71%

Nem szabad várni. Lányom most 6,5 éves és 3 éves kora előtt (!!) kezdtem vele járni pedagógiai szakszolgálathoz, pszichológushoz, gyermekpszichiátriára, aztán jött a pandémia. Minden szünetelt. A tünetek csak rosszabbak lettek, mikor vége volt a bezárásoknak újra kellett kezdeni az egészet, és még csak most tartunk ott hogy küldik majd a megyei szakszolgálathoz 3,5 év eltelte után, mondván régebben, hogy kicsi még, majd fejlődik, majd jobb lesz.

Hát nem jobb. Valamit el hagyott, de jöttek újabb "furcsaságok", diagnózisa van, de (még) nem autizmus, és pont a napokban mondtam , hogy magánrendelésére fogunk menni,mert ez a tempó amit sztk alapon megy ez egészen hihetetlen.

Úgyhogy azt tanácsolom nem kell várni semmire, ha nincs gond ki derül hamar ha van akkor meg évek kérdése sajnos hogy ott legyen a kezedbe a diagnózis. Amitől persze nem lesz megoldva semmi, de már könnyebb, ha meg van nevezve a dolog, hogy mitől olyan a gyermeked amilyen, könnyebb kezelni, elfogadni, és ő is kapja a szükséges fejlesztést minél hamarabb.

2023. júl. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
29%

A hugom gyereke volt ilyen vagyis rosszabb mindennek otz kellett lennie ahol a helye van. Ha atjottek allandoan mindent visszapakolt kivette a tobbiek kezebol a jatekot es helyre rakta. Allandoan lehuzogatta a redonyt. (Naluk ez volt a szokas) a cipoknek szepen sorba volt a helyuk kepes volt 3 evesen rendbe tenni. Es egy seregnyi idiota dolog. Utaltam ha a gyerekeim kozeleben van merz a hulyesegei miatt allando volt a siras. Parszor elorditottam a fejet a gyereknek.


Mara 20 eves es egy hihetetlenul rendetlen slampos ember lett. 😅

2023. júl. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!