Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Normális ez? (2éves)

Normális ez? (2éves)

Figyelt kérdés
kisfiamnak több furcsa szokása is van, első gyerek nem tudom, hogy normális-e vagy kéne lépjek valamit. Nagyon válogatós, bizonyos állagú ételeket elutasít, ha mérges harap akár engem vagy a bútorokat, miközbe eszik mindennek úgy kell lennie ahogy megszokta (ajtó csukva, kávéföző alatt ne legyen pohár, függöny teljesen kihúzva stb.) másképp néz arra és nem eszik, hallgat a nevére válalszól ha kérdezem mi a neve, de ha megkérdezem mi a kutyus neve (rámutatva a kutyára) a saját nevét mondja rá, szemkontaktust kerüli
2023. júl. 9. 17:09
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
44%

8, csak azt írtam, van ilyen is. Nálunk pl tök felesleges megbélyegzés lett volna.

De mire odajut, hogy megkapja a veleményt, kb már úgyis 3 éves elmúlik, mert ilyen a rendszer.

Néha csak elég lenne hagyni a saját ütemében hagyni fejlődni a gyereket.

Én most járok vele kivizsgálásra amiatt az 1 dolog miatt, ami maradt, mert már küldtek amikor még volt más is, de mire eljutunk a pszichiáterhez, tuti ezt az 1 dolgot is kinövi, majd néz nagyot, minek mentünk oda... pedig mint írtam, igazi példája volt az autistáknak kiskorában. Sorbarendezés, mindennek meghatározott sorrendben kellett történnie, útvonalak, bizonyos ételek, bizonyos szokások, és tevékenységek, egyféle játekkal játszott csak, stb, volt még. És ismerek más ilyen gyereket is, nem egyedi eset, hogy kinövi.

De mint azt is írtam, hogy mehet vele kivizsgálásra, baj nem lesz belőle, nem írtam, hogy semmiképpen ne vigye. Majd anyuka látja, mennyire tudja kezelni, eldönti.

2023. júl. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
57%
Max a megszokott dolgok miatt aggódnék, de a többi teljesen rendben van. Elviheted a biztonság kedvéért kivizsgálásra, de nem biztos, hogy bármi eredménye lesz, még nagyon kicsi.
2023. júl. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!