Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van egy 5 éves lányom. Költözé...

Van egy 5 éves lányom. Költözés miatt ovit váltottunk. Már az előzőben is mondták, hogy inkább a felnőttek társaságát keresi. Baj ez ebben a korban? Most azt vettem észre, hogy itt is így van. Ha szólok neki, odamegy a másik gyerekhez,

Figyelt kérdés
de magától ritkán. Meg olyan fura, hogy nem találja fel magát, csak otthon. Olyan, mintha a gyerekek között lenne a saját világában. Mert ott nyüzsög köztük, csak nem velük.
2023. júl. 12. 14:13
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
Én is ilyen voltam, és szerintem aránylag értelmes felnőtt lett belőlem férjjel meg gyerekekkel. :) De sokáig nem találtam a hangot a saját korosztályommal, főleg, amíg nem nőttek ki a bulizós, ivós, jujjmilyenzenéthallgatsz, milyenruhavanrajtad, decikivagy! korszakukból.
2023. júl. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon érdekes, mert én is meglepődtem az év végi értékelésnél. 3 éves lányom itthon annyira feltalálja magát, folyton szerepjáték, lego, kreatívkodás, minden, az oviban pedig csak lézeng, nézi a többi gyereket, ahogy játszanak 😮 kíváncsi vagyok, jövőre más lesz-e a helyzet. Játszótéren kb fél óra után szokott feloldódni, addig csak méri fel a többi gyereket :D
2023. júl. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Lányom mai napig ilyen nehezen barátkozos nehezen feloldos.

Itthon velünk nincs gondja.

Most 13 éves.

2023. júl. 12. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A családban találkozik más hasonló korú gyerekkel? Ha ott a felnőttek között tanulta a mintát és nem.volt viszonylag gyakori gyerek társasága, akkor előfordulhat ilyen. (A 10 éves unokatesó nem számít.) Első gyerekeknél láttam ezt.
2023. júl. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Van egy bő egy évvel fiatalabb kisöccse. Vele tökéletesen eljátszik. Nem vagyunk eljárós fajták, jobban szeretünk itthon, van egy nagy kert és udvar is. Igen, ő első gyerek.
2023. júl. 12. 19:09
 6/7 anonim ***** válasza:
60%
Az lehet a "baj", hogy felnőttek közt szocializálódott és nem látott állandó annyi gyerek viselkedés mintát, ami megragadt volna neki. Ahhoz, hogy az oviban, majd az iskolában beilleszkedjen, célszerű lenne többet eljárnotok és gyerekek közé vinnetek. Játszóház, nemzeti park, játszótér alkalmas erre. Erőt kell venentek magatokon, ha érdemben foglalkozni akarsz a témával.
2023. júl. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy vettem észre, hogy ez leginkább egykékre jellemző, ahogyan a #4-es mondta, bár írod, hogy van tesója. Lehet, hogy azért vn úgy, mert amúgy nem nagyon vitted gyerektársaságba, pl. játszótérre korábban, akkor egyszerűen nem annyira tanulta meg, hogyan kell a többi gyerekel viszonyulni, játszani. Kédezd meg az ovónőt, hogy mit gondol erről.
2023. júl. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!