Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akik többször is költöztek...

Akik többször is költöztek már kisgyerek(ek)kel , észre vették a gyerekükön, hogy megsínylették a többszöri környezet váltást rövid időn belül? Pl ha 5 éves koráig 2x költözni kell?

Figyelt kérdés

2023. júl. 20. 09:21
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
57%
Nem igazán érdekli őket. 5 éves volt a lányunk mikor vidékről a fővárosba költöztünk. 1-2 hétig sírt a régi lakás, ovi után. Most 8 éves, de már semmire sem emlékszik. A régi barátait képről sem ismeri meg. Néha mondogatja, hogy visszaköltözne oda, de nem értem honnan jön ez neki, mert nagyon kevés emléke maradt onnan.
2023. júl. 20. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
80%

Az én lányom 2 éves volt, mikor először költöztünk, semmi gond nem volt. Hamarosan újra költözni fogunk, már 3 éves, sokat okosodott, érett ezalatt az idő alatt, úgyhogy most már jobban felfogja majd, de fokozatosan adagolva van neki. Szinte minden nap megyünk a házhoz, és mondjuk, hogy ez a mi házikónk, stb.


Szerencsére nálunk az a helyzet, hogy oviba ugyanoda fog járni, és minden más ugyanaz marad a kis életében, úgyhogy talán így nem lesz drasztikus.

2023. júl. 20. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
74%
Egyáltalán nem sínyli meg, sőt, nem is fognak nagyon rá emlékezni nagyobb korban.
2023. júl. 20. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
14%
Észrevesz egy szó.
2023. júl. 20. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
72%
Nem zavarta, pedig az elsővel 4szer költöztünk, a másodikkal csak 2szer.
2023. júl. 20. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
72%
Mi sokat költöztünk eleinte. Úgy tapasztaltuk, hogy inkább az viseli meg őket, ha a költözéssel felborul az egész életük, új ovi, távol kerülnek a nagyszülőktől, ilyesmi. Volt olyan is, hogy csak két sarokkal odébb mentünk odébb, minden más maradt, azzal nem volt semmi nehézség.
2023. júl. 20. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
17%

Ezt a szulok hisztizik tul - itt a pelda rajtad keresztul.

Ok meg sem ereznek, ha egyes szulok nem raknak rajuk a stresszt.

Amugy meg 5 ev alatt 2 koltozes miota sok ?


3 eves koraig hatszor koltoztunk ,es nem, nem zavarta meg semmiben, mondjuk nem is csaptam cirkuszt.

Vannak emberek akik nem ronkhoz kotottek, military csaladok, utazgatok stb.

2023. júl. 20. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
81%
7 hát úgy látszik, valamelyik költözésnél az ékezeteket elvesztettétek...
2023. júl. 20. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
12%

8-as, 25 eve olyan orszagban elek , es jartam iskolaba, ahol nincs ekezet.

Te, vagy az ovodas gyereked hany nyelven beszel anyanyelvi szinten ?

Egyeb kerdes ?

2023. júl. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
76%

7+9: itt nem azzal van gond, hogy ti ilyen életformát választottatok. Sőt, őszintén megmondom, kicsit irigy is vagyok. Én is megcsinálnám, hogy például egy lakókocsival bejárnám a világot.


Csak ugye mind mások vagyunk. Megtenném, de nem teszem. Nekem az a fontos jelenleg, hogy legyen egy BIZTOS hely, ahol élünk nyugalomban. Ettől még nem lesz az egyik életmód jobb vagy rosszabb, mint a másik.


Ettől függetlenül, ami a nyelveket illeti, ahhoz nem kell világutazónak lenni. Én is 3 nyelven beszélek mondhatni anyanyelvi szinten, ez manapság nem is olyan nagy dolog. 🤷

2023. júl. 20. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!