Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ha egy gyermek dacosan hisztiz...

Ha egy gyermek dacosan hisztizik, nem hajlandó, vagy nem is képes figyelni a környezetére?

Figyelt kérdés

Mert valahol azt írják, elveszíti a környezetével a kapcsolatot. Tehát nemhogy nem hajlandó, nem is képes figyelni már senkire, semmire, úgy hisztizik, és akkor sem hagyja abba, ha esetleg sikerült kihisztiznie, amit elért, például odaadják neki az áhított csokit.

Ez így helyt álló, hogy tényleg el is veszíti a kapcsolatot a külvilággal?



2017. máj. 30. 17:23
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Az en fiam nem vesztette el, csak nem AKART figyelni. Erre van egy trukk, alkalmaztam is: leterdeltem ele higy egymagassagba keruljek vele, es halkan, higgadtan kezdtem mondani neki hogy fejezze be mert semmit nem er el, es ha befejezi akkor csomo vidam dolgot csinalhatunk ahelyett hogy o sir en meg duhos vagyok. Egybol abbahagyta hisz kivancsi lett miket, es arra is hogy egyaltalan mit mondok (mert mosolyogva mondtam, hogy erezze, ha nem hallja a hangomat a sajatjatol, valami jo dologrol marad le!).


Nalunk kb. 2 hetig tartott a "dackorszak". Mar 7 evesda mai napig szofogado es a hiszti evekkel ezelott torlodott a repertoarbol.

2017. máj. 30. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ment a zöld!:)
2017. máj. 30. 21:39
 3/3 anonim ***** válasza:
41%
Látszólag biztos elhatárolja magát a külvilágtól, de ezt igazándiból csak ő tudja. Amúgy ilyenkor segíthet a gyerek "reset"-elésében egy nagy, csattanós pofon.
2017. jún. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!