Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan beszélitek meg 3-4 év...

Hogyan beszélitek meg 3-4 év körüli kisgyermekkel ha a környezetében egy másik kisgyerek "rossz"?

Figyelt kérdés
Ki lehet mondani? (pl. mindig fellöki a másikat, elveszi a játékát, eltöri a játékokat)
2012. szept. 26. 14:52
 1/6 anonim ***** válasza:
76%

Nem is feltétlenül azt mondom,hogy rossz,hanem ,hogy neki még nem tanította meg az anyukája,hogy ilyet nem szabad tenni, de majd meg fogja.

De mivel ő (mármint az enyém) már ezt tudja, ne csináljon ilyet!

2012. szept. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
62%

persze,hogy kimondom,de igyekszem úgy,hogy az anyuka ne hallja,mert nem akarnék sértődést..

Azt szoktam mondani:nézd milyen bután viselkedik az a kisfiú,én nagyon szomorú lennék ha te is ezt csinálnád.

2012. szept. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
69%

ez azért elég kényes dolog, mert tudni kéne miért csinálja a rosszaságokat a másik kisgyerek. Pl. meghalt valakije, apuka elhagyta, tesó született, szülők veszekednek, agresszívak....stb. ha van ilyesmi akkor azt már nem nevezném rosszaságnak.

Inkább segíteni kellene, megkérdezni tőle hogy van, ha tudod hogy el akarja venni a játékot, inkább felajánlani, ha eltör valamit elmondani, hogy sajnos így holnap már nem lesz mivel jtászani, legközelebb jobban vigyáz...stb.

2012. szept. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

3: persze, elvileg jó megoldás. Gyakorlatban pedig nem tudok a fél kerület pszicholóhgusa lenni. Ahová a gyerekem járt, ott is volt egy kisfiú, aki úgy nőtt mint a fű. Nagycsoportosan visszafeleselt bárkinek, durva volt és agresszív. Az óvónők próbálkoztak, de semmi hatása nem volt. A szülők csak röhögcséltek, vagy széttették a kezüket, hogy de mit csináljak??? Nem hallgat rááám!

6 éves gyerekről beszélünk!!!! Este addig nézte a Cartoon Networköt ameddig akarta.


Egy ideig lehet megértőnek lenni, de amikor a gyereked testi épségét veszélyezteti, akkor az ilyet nem szabad tolerálni.

2012. szept. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ha idegen gyerekről van szó, akkor meg szoktuk mi beszélni, és már ő mondja hogy ez bizony rosszaság. A baj az hogy itt konkrétan rokonról van szó. Anyuka nem igazán neveli a gyerekeit szegénykék csak úgy léteznek:( Ez meg is látszik rajtuk. Viszont azt sem mondhatom a lányomnak hogy jók, mert akkor meg összezavarom, hogy mi a jó és mi a rossz...
2012. szept. 26. 15:08
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én azt szoktam mondani, hogy butaság, amit csinál, tehát próbálom nem a gyereket, hanem a tetteit negatívan illetni (butaság, rosszaság). És bizony el kell magyaráznom a fiamnak, hogy mert XY így viselkedik, attól neked még nem szabad, és nem érti. Olyankor azt mondom, neki megengedi az anyukája, én neked viszont nem.
2012. szept. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!