Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akik többször is költöztek...

Akik többször is költöztek már kisgyerek(ek)kel , észre vették a gyerekükön, hogy megsínylették a többszöri környezet váltást rövid időn belül? Pl ha 5 éves koráig 2x költözni kell?

Figyelt kérdés

2023. júl. 20. 09:21
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
60%

9 ez nem ország kérdése, én is 15 éve olyanban élek, ahol "ä" és "ß" van, ékezet nincs.

Ez kifogás volt a 90-es évek elején DOS 6.22-nél.

Ma csak problémamegoldóképesség kérdése, hogy az ember nyomjon egy alt+shiftet. A telefonokon is van lehetőség, mielőtt azzal takaróznál.


"Te, vagy az ovodas gyereked hany nyelven beszel anyanyelvi szinten ?"

Nincs óvodás. Amikor az volt, akkor kettőt beszélt anyanyalvi szinten. Most 16 évesen a harmadikból C1-et tett.


Én a 3 tanult nyelvből 2-at művelelek egyet már rég nem.

A dialektusokat nem számoltam, ahogy a gyereknél sem.


De nem értem ez miért fontos. Lehet 2 doktorid is, akkor is olvashatatlan az okádmányod.

2023. júl. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez a gyerek lelki alkatától függ. Ismerősömék 3 gyerekkel költöznek sokat.A nagyobbik 10 a kisebbik 7 éves és van egy 8 éves is. Na a 8 évest pld megviselte mindegyik költözés.Volt ,hogy kórházba került annyira.6x költöztek eddig.Sok esetben azért mert a szülők meggondolatlanul vágtak bele a költözésbe és 1-2 hónap után rájöttek, hogy mégse jó ott ahol gondolták hogy jó lesz.
2023. júl. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim válasza:
100%
Mi sokszor költöztünk. Gyerekfüggő a dolog, meg kor fügvénye. Pici korban még nagyon rugalmasak, a tinik már nehezebben alkalmazkodnak. Azt nem mondom, hogy a legnagyobb megsínylette, vele összesen 4x költöztünk, és 7 éves volt az utolsónál. Emiatt neki nincs ovis korból legjobb barátja, szerelme, ez hiányzik neki. De az új helyekre mindig hamar, gond nélkül beilleszkedett, megtanulta az alkalmazkodást. Mindennek van jó és rossz oldala is.
2023. júl. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
73%

A nagyobbik 6 éves, vele 11 alkalommal költöztünk eddig.

Legutóbb most, hónap elején. Őt inkább az bántotta amikor másik oviba kellett mennie, de nem kellett sok idő hogy jól érezze magát az új helyen.

A középső 4, neki most kell ovit váltania, de szerintem nem viseli majd meg.

A kicsi 1, őt aztán nem izgatja.

2023. júl. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Egyaltalan nem viselte meg oket, sot. Mivel azert koltoztunk h szebb/nagyobb hazbaN, szep varoskaban lakjunk, ezert kifejezetten orultek neki. Még ugy is, h ez oviváltással jart, de az uj ovijukat sokkal jobban szerettek elso perctol.

Biztos mas a helyzet ha a koltozes egy kenyszerhelyzet es akar nagyon hirtelen jon, rosszabb korulmenyek koze kell menni (pl. Kisebb lakas valas miatt, vagy osszebutorozas nagyszulokkel kenyszerbol).

2023. júl. 20. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
0%
Na még egy éktelen.
2023. júl. 20. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
47%
16: érdekes, rajtad kívül senkit sem zavar. Nekem fel sem tűnt, ugyanúgy könnyedén elolvastam, mint a többi hozzászólást, egyáltalán nem zavaró.
2023. júl. 21. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

17 az, hogy nem valaki nem teszi szóvá, nem jelenti azt, hogy nem zavarja.


Egyébként majdnem annyira zavaró, mint amikor mindent tagolatlanul egybeírnak.

2023. júl. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

10, "Ettől függetlenül, ami a nyelveket illeti, ahhoz nem kell világutazónak lenni. Én is 3 nyelven beszélek mondhatni anyanyelvi szinten, ez manapság nem is olyan nagy dolog. "


Ezzel sajnos nem értek egyet. Én is ismerek olyant, aki nyelvsuliban kijárta a különböző szinteket, ezek alapján Ő C1 vagy ár anyanyelvi szintű, de egyszerűen borzasztóan beszéli a nyelvet. És nem is egy ilyen ismerősöm van.

Van amelyik nem tudja az adott nyelven kényelmesen kifejezni magát, 2 szót nyögvenyelősen összerak aztán magyarul mondja a mondat többi részét.

Van, amelyik olyan ordító nyelvtani hibákat vét amivel már a B2-n kiröhögnék a jótanulók az embert és ha szólnak neki, akkor meg ki se tudja javítani magát, mond egy másik ugyanolyan helytelen verziót.

Volt olyan, akivel egy C2 szintű találkozón beszélgettem volna. Hát több hümmögés és nyögés volt a mondandójában, mint beszéd és amikor kérdeztem valamit, tök mást válaszolt.

És azokról se feledkezzünk meg, akik ezen a szinten nem tudják még mindig azt, amit már A1 legelején megtanítanak, A KIEJTÉST.


Persze nem minden ember ilyen, van aki tényleg megtanul anyanyelvi szinten, de egyre több az "anyanyelvi szintű" aki nem is beszéi a nyelvet rendesen.

2023. júl. 22. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!