Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy ne bolonduljak meg a...

Hogy ne bolonduljak meg a gyerekek finnyásságától?

Figyelt kérdés
Múlt héten a 7 évesem kitalálta, hogy szeretne lekvároskenyeret. Nagyon boldog voltam, mert sosem eszik lekvárt. Kapott valamilyet, ami épp bontva volt, ízlett neki, pár napig csak azt reggelizte. Aztán az a lekvár elfogyott, és minden más fajta lekvár "nem ízlik". Annyira dühös vagyok magamban ilyenkor!!! Egy hete azt se tudta, milyen lekvárt akar. Tuti, hogy ha akkor kapta volna ezt a másfajtát, most ez ízlene neki, és a másik nem. Mindig ez van. Ha valami ízlik neki, akkor csak az és csak úgy a jó, ahogy először kóstolta. Én meg a falramászom ettől! Most akkor nem eszik reggelire semmit, vagy kezdjek el neki ujabb ételt felszolgálni, amíg nem találunk valami fogára valót??? És közben a legalsó percentilis görbe alatt van a gyerek!
2023. júl. 28. 10:11
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
96%
Nem lehetne olyan lekvárt venni amit szeret éppen? Kitartás.
2023. júl. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
98%
Vagy veszel egy üveggel abból, ami ízlik neki, vagy eszik mást, nem feltétlen lekvárt. A helyedben nem mennék bele ennyire a gyerek játszmázásába, ha éhes, eszik, ha meg válogat, akkor éhes marad. (NEM beleeröltetést írtam, csak hogy nem kell mindenre egyböl ugrani, ha kitalál valamit)
2023. júl. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
78%
A gyerek azért sovány, mert válogathat, te meg kényszeresen akarod, hogy nehogy éhen maradjon. Ha nem foglalkoznál a dologgal, régen nem válogatna, hanem enné, ami van. Ne kínáld ételekkel, ha megéhezik, majd kér!
2023. júl. 28. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem még a jó evő gyerekek is ilyenek ebben a korban. A lányom 8 éves, elvileg jó evő, nem válogatós, de itthon teljesen mindegy mit főzök, nem eszik belőle, vagy csak keveset. Még akkor is így van, ha azt főzöm, amit ő kér. A suliban elvileg eszik, a nagyinál és a keresztanyjánál szintén, de itthon csak nassolni akarna, amit persze nem hagyunk. Én nem érzem rossznak a főztöm, a férjem és a kisebbik gyermekünk sem panaszkodik. Én már elengedtem... Megmondom neki, ez van itthon, ha tetszik megeszed, ha nem, akkor nem. Vékony ő is, de nem kórosan, és valahol nem is bánom, hogy nem akar annyit enni, mert amúgy is olyan sportot űz, ahol fontos a vékony alkat.

Vegyél neki olyan lekvárt, amit megevett. Aztán úgy is ráun, akkor kereshettek más ételt. Vagy megpróbálkozhatsz vele, hogy amikor te eszel valamit, akkor megkínálod őt is, hátha megtetszik neki az.

2023. júl. 28. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
93%

#2 és #3 válaszolókkal nagyon egyetértek.

Nem csinálnék ekkora ügyet az evésből. Adnék neki valamit, ha nem ízlik, akkor nem eszi meg. Ha éhes lesz, akkor majd nem válogat. Nem véletlenül van az a mondás, hogy legjobb szakács az éhség.

A "percentilis görbével" se foglalkoznék (pláne mivel azt se tudom, mi az). Ha egy gyerek előtt van étel, akkor nem fog éhen halni. Mozogjon sokat, aztán lesz étvágya.

2023. júl. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
22%
Majd ez a hiszti jusson eszedbe mikor ki egy a konyhából mert szerinte nem úgy eszel ahogy emberhez illik. 🥺
2023. júl. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 babyboom567 ***** válasza:
67%

Na, aki itt írja, hogy eszik ha éhes lesz, na ők még nem láttak IGAZÁN ROSSZ EVŐ gyereket.

A kisfiamnak szenzoros ,szorongásos evészavara van,NEM,NEM fog megenni semmit akkor sem ha ott hal éhen a kaja mellett.

2023. júl. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
90%

Nekem is szenzorosak figyelemzavar stb stb 🤦


Sokszor nehéz, hogy ne kapjak agyfszt a válogatás miatt. Vagy attól ahogy a középső folyamatosan turkál és szortírozza a számára nem megfelelő hozzávalókat.


Pl: Levesből a zöldséget vagy a tésztát nem akarja megenni, amit addig amúgy megevett


Egyszer húst nem akar enni csak szaftot, utána csak húst akar enni - ugyan abból az ételből..


Vagy nem akar semmi főtt ételt megenni, csak az aznapi berögzült hideget. Akkor pl májkrémes kenyet enne egész nap.. 🙄


Sokat küzdünk, de én nem engedek mindennek. Már csak azért sem, mert akkor meg a wc szenvedne a gyerekem folyamatosan.


😵‍💫

2023. júl. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
76%
Ok, és konkrétan mi q probléma? Mindenkinek van saját ízléses. Pl én csak a BonMaman sárgabarack lekvárt eszem meg, a többi nem is érdekel.
2023. júl. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
88%

Ez nem tűnik problémának. Ez úgy mond normális gyermeki finnyásság, és önszeretet, ahol nem is érdekel, hogy megízleld igazán a másikat, amihez nem vagy szokva, hanem azt szeretnéd, amihez már van egy kis rituáléd, még ha csak 2 napos az egész, akkor is.

A probléma inkább az, hogy falra mászol tőle.

Ajánlom, hogy vedd meg neki azokat, amiket szeret és csináld úgy, ahogy szereti. Hidd el később nem lesz ez. Amikor nem csak 3 éve vagy tudatos, hanem 20, akkor már mindenre úgy állsz, hogy önmagában tekinted. Te sem hasonlítod össze a két ugyanolyan kaját csirkéből vagy pulykából, hanem önmagában ízleled és szereted. Majd ő is ilyen lesz.

2023. júl. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!