Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért vallaltál több gyereket?

Miért vallaltál több gyereket?

Figyelt kérdés
33 éves vagyok,van egy két éves lányom. Egy éve kapom a kérdéseket mikor lesz testvér? És nem,nem lesz,nem akarunk,az én mentális és talán anyagi kapacitásom is egy gyerekre elég. De nem ez a fő téma,amiért kérdést teszek fel,hanem mostanában elkezdett motoszkálni bennem a gondolat,ki miért vállal több gyereket? Amikor vissza kérdezek,hogy miért baj,ha nem lesz testvére- mert mindig ez a megrökönyödés targya- akkor makogas a válasz,hogy mert testvér kell ..miért is? Legyen kivel játszani,megtanulja,hogy nem ő a világ közepe stb..számomra ezek olyan komolytalan válaszok. Akkor legyen több gyerek,ha a két szülő akar. Na de miért is akar valaki több gyereket? A kérdésem NEM provokáció! Nincs benne lenézés,nem! Nem úgy kérdezem,miért is akar valaki több gyereket,mert lenézem aki akar, hát hülye vagy..nem! Hanem tényleg érdekel. Ti miért vallaltatok többet? Mi volt az igazi ok? Ha az,hogy mindig is többet akartunk,próbáld visszafejteni,hogy miért? Miért akartatok többet? (Légyszi írjátok meg mennyi idősek voltatok a babák születésekor és mekkora a gyerekek között a korkülönbség)

2023. aug. 1. 13:08
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
36%

Mert nem akartam egyket

Az egy aldatlan allapot. Brrrrr

Vegul harom lett. 🙂

2023. aug. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
9# nem értem miért lényeg , hogy van e már gyerekem, vagy nincs. Az okot kérdezted. Szerintem nem én vagyok az egyetlen aki így gondolja. De nyugodtan visszatérhetünk rá. Tesómnak egyébként van már gyereke és szeretnének még egyet ugyanezen okból amit leírtam. Korábban egy gyereket szeretett volna anyagi okokból főleg, de azt mondta nem szeretné megfosztani a kislányàt attól ami köztünk van. Te egyet akartál egy van. Te dolgod, de nem értem ezt a stílust. V fáj neked az indokom? Sajnálom.
2023. aug. 1. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell magyarazkodnia senkinek sem, szerintem.

A kerdezo egy teljesen ertheto kerdezt tett fel, egyszeruen csak erteni akarja, hogy mit ereznek ilyenkor vagy gondolnak masok, ha o is ezt erezne akkor nem lenne a kerdes.

Amugy a kerdes tenyleg anyukalnak szol es nem gyerekteleneknek, a testver gyermeke meg mindig nem a tied, nyilvanvalo hogy nem is vagy azzal a gyerekkel egyedul orakat, napokat hogy tudd milyen szulonek lenni.


Kerdezonek pedig valaszolnek, en 23 evesen szultem az elsot, most masfel eves es ha nem lettek volna kulon elfoglaltsagaim mellette, akkor mar ujra terhes lennek. En mindig is minimum 3 gyermeket szerettem volna es kis korkulonbseggel, az oka pedig az hogy en mindig is nagy csaladra vagytam, mindig oda-vissza voltam a gyermekekert es szeretnem ha nem csak egy gyermek lenne korulottem, de folyton hangos legyen az egesz lakas es sokan uljuk korul az asztalt, tehat mondhatnam azt is, hogy gyermekek kozott erzem, hogy elek. Az viszont nem jutott eszembe, hogy csak ugy legyen egy testvere, mivel en csak felnottkent ismertem meg a testverem es igy nem tudom milyen lehet gyerekkent ha van az embernek. Szerencsemre a ferjem haromnal is tobbet szeretne, igy ha rajtunk mulik akkor biztos nagy csaladunk lesz. Valamint alapvetoen mindketten ezt lattuk,hogy a szuleinknek van csomo testvere es rengeteg unokatesonk, szerintem szivmelengeto erzes mikor ennyien vannak korulotted akik szeretnek es foglalkoznak veled.

2023. aug. 1. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanazért mert egyet


Vágytam rá…

2023. aug. 1. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

13#

" A testver gyermeke meg mindig nem a tied, nyilvanvalo hogy nem is vagy azzal a gyerekkel egyedul orakat, napokat hogy tudd milyen szulonek lenni."


Bocsánat, hogy mertem válaszolni 😀 Ez most nem tudom , hogy jön ide , hogy nem vagyok a testvérem gyerekèvel.. Elmondtam, hogy ő mit érez ezzel kapcsolatban. Egy szóval nem írtam, hogy én aztán tudom a tutit. Akkor lenne releváns ez a mondatot, ha írtam volna bárhol olyasmit, hogy látom tesóm gyerekèt milyen cuki, hát nehogy már ne akarjon belőle még egyet, hisz milyen egyszerű a gyereknevelés. Nem volt a kérdésben olyan, hogy nagyon szeretnék másodikat de félek...én meg idejöttem okoskodni. A kérdező nem akar kész. Én meg leírtam, hogy milyen ok vezérelhet valakit.

2023. aug. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

En nem vallalnek azert tobb gyereket, hogy a kisbabas kort ujra elhessem. Hiszem az csak kb 1 ev, utana van meg legalabb 17 :D

Persze minden kornak megvan a szepsege, de azert valljuk be, egyet is kemeny melo felnevelni.

Nekunk azert lett 2, mert ferjemnek es nekem is van testverem, teljesen termeszetesnek tartottuk, hogy nekunk is 2 lesz. Viszont igy mar teljes a csalad, tobbet nem szeretnenk. Nincs segitsegunk, 2 gyereket ketten még menedzselunk, 3 mar nem menne.

2023. aug. 2. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Már megint ilyen "Minek kell több gyerek, nekem egy is elég.."

Most nem tökmindegy, hogy ki miért vállal 2 vagy annál több gyereket?

2023. aug. 5. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!