Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy szülő egy kisgyerekkel...

Egy szülő egy kisgyerekkel minimum hány négyzetméteres lakásban tud komfortosan élni?

Figyelt kérdés

Én a kisebb lakásokban jobban érzem magam, meg a házimunka is kevesebb, de a legtöbbet nagyobb (80-90) négyzetméteres lakásokban éltem egész életemben. Lakás hirdetéseket nézek mostanában, 40 nm körülieket, de némelyik élőben elég aprónak tűnik.

Aki egyedül él kisgyerekkel, mit tartana ideálisnak vagy mik a tapasztalataitok? Mi a minimum, ami már jó?



2023. aug. 1. 16:16
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem az a lényeg, hogy legalább egy kis szobája legyen mindenkinek. Ez kb 50-60 nm minimum.
2023. aug. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
87%

Én 150 négyzetméteren maradtam egyedül 2 kamasszal.

Szinte egyedül élek mert nem nagyon vannak itthon ha igen akkor is a szobájukban kuksolnak.

Elváltunk a férjemmel és az enyém maradt a ház. Sajnálom eladni mert itt nőttek fel a gyerekek és a környék is nagyon jó.

Három hálószoba,2 fürdőszoba egy nappali-konyhával.

Szerintem a fele bőven elég lenne.

Ha felnőnek majd meglátjuk hogy alakul,lehet veszek egy kisebbet.

2023. aug. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
83%
Ez attól is függ, ki mit szokott meg. Aki lakásban nőtt fel, azt nem zavarja, aki meg nagyobb családi házban, azt lehet, hogy több teret igényel (vagy épp nem). Nekem a minimum 60 lenne, egyébként szűkösnek érezném. Vannak akik 4-en élnek ekkora lakásban és jól érzik magukat.
2023. aug. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
50%

Éltem 40 négyzetméteres lakásban. Az benne a legrosszabb,hogy ha valaki wcre megy,a lakás összes szegletében lehet hallani. Nulla privátszféra,pici szobák, a nappalival egyben van a konyha, minden szagot érezni. A nagyszüleim 60-70 négyzetméteres panelja már ezerszer élhetőbb,azt mondanám tökéletesnek.

A miénk 100nm családi ház..ez túl nagy. Túl sok felesleges hely,túl sok takarítani való. Bár az jó,hogy van külön mosókonyha meg egész jó gardrób. A konyha külön helységben van,de mondjuk így meg az túl kicsi.

Na mindegy,az álmom egy 70nm erkélyes panel.

2023. aug. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%
#14 egy felnőttet és a saját kisgyerekét miért zavarná, hogy hallják egymást WC-re menni? A kisgyerek még ott is ül melletted miközben nagywc-zel...
2023. aug. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
43%
A kisgyerek megnő és gondolom jönnek vendégek is sokszor.
2023. aug. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
96%
Mi ugyan nem kisgyerekkel, de èvekig 36 nm-s lakàsban èltünk. Fèl èvig velünk lakott sogorom is, pàr hònapig meg egy rokon kamasz gyerek. (Nem egyszerre) Simàn jòl el lehet lenni, ha jò a lakàs beosztàsa (nàlunk nem volt 100%-ig jó). Minèl kisebb, annàl kisebb a rezsi, ès annàl kevesebb a takarítanivaló. Csak legyen mindenkinek sajàt kuckòja, ha màr nagyobb a gyerek.
2023. aug. 5. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
52%
Mi 40 nm-en lakunk szerintem ha a párom nem lenne kénylemesebb lenne, szóval mint egyedülálló szülőnek biztos jobb, viszont így is sajnos vannak problémák, pl hogy 2 fél szoba jó lenne mert így csak a gyereknek van külön szobája, ha wc-re kell mennie akkor majd rajtunk keresztül kell jönni. Nálunk olyan az elosztás hogy van egy konyha ,egy kis spejz szerűség, külön wc, fürdőszoba, nappali, kisszoba. Mondjuk alapjáraton ezek a lakások úgy vannak megoldva hogy elvileg nem kéne átjárni a kisszobából a nappaliba, de mi már így vettük hogy levágták az átjárót a fürdőből. Ha ez nem lenne akkor simán jó lenne szerintem hosszú évekig. Így sajnos csak amíg kicsi a gyerek, mert szerintem kellemetlen lesz ha át akar hívni valakit itt aludni hogy az anyján át kell sétálni ha este ki kell menni pisilni. Szóval mindenképp 2 félszoba legyen. Vagy ha a nappaliban alszol mondjuk akkor legyen úgy kialakítva hogy a többi helyiséget el lehessen érni a nappali érintése nélkül. Amúgy a kislakás ellen még egy érv hogy szerintem hiába kisebb, sokkal nehezebb rendet tartani mert nekem pl alig van valamim mégis tök kupisnak hat a lakásom mindig, mert az a pár dolog egy kis helyre van zsúfolva szóval takarítani oké hogy jobb, de rendettartani nehezebb
2023. aug. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

1 nappali 2 kis háló vagy 1 kis háló egy közepes gyerekszoba és egy közepes nappali.


Sztem mindig 1el több szoba kell mint ahányan élnek. Az, hogy most ez 45 vagy 60nm az mindegy... de.. 45 alá és 60 felé sem mennek. 45 alá azért nem mert abba biztos nem fér bele az 1+ 2fel. 60 felé meg azért nem mert 2 embernek úgy nagyon sok lenne a nagy lakás egy főre juto rezsije.

2023. aug. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem sem a nm számít, hanem a szobák száma és beosztásuk. Ideális esetben a gyereknek van egy szobája + egy háló a szülőnek + a nappali/konyha. Panelek vannak 53/57 nm-esek 1+2 félszobások, ezek a félszobák valóban nagyon aprók, de még egy kamasz gyereknek is befér kanapé, íróasztal, szekrény, szülőnek pedig háló kialakítható.


Ha elég nagy a nappali, és a szülő nem bánja akkor leválasztható abból egy háló rész, mondjuk egy polccal/paravánnal, vagy minden este/reggel kinyitható/bezárható a kanapé, bár az sosem lesz olyan kényelmes, mint egy jó matracos ágy. Így akkor elég 1+1 szoba, panelben azok általában 45-48 nm-esek.


Ahogy írták is többen, kis gyerekkel elég kisebb hely/1 szoba, de a gyerek gyorsan nő, legkésőbb kiskamasz korban a saját szoba fontos lesz.

2023. aug. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!