Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy szülő egy kisgyerekkel...

Egy szülő egy kisgyerekkel minimum hány négyzetméteres lakásban tud komfortosan élni?

Figyelt kérdés

Én a kisebb lakásokban jobban érzem magam, meg a házimunka is kevesebb, de a legtöbbet nagyobb (80-90) négyzetméteres lakásokban éltem egész életemben. Lakás hirdetéseket nézek mostanában, 40 nm körülieket, de némelyik élőben elég aprónak tűnik.

Aki egyedül él kisgyerekkel, mit tartana ideálisnak vagy mik a tapasztalataitok? Mi a minimum, ami már jó?



2023. aug. 1. 16:16
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a lakás beosztásától nagyon függ. Én egy 50 nm-es családi házban nőttem fel, ketten vagyunk tesók + a szüleink, tehát 4-en laktunk benne. Szűkös volt, de elfértünk, mert nagyon jó volt a beosztása. Ha jól van kialakítva, akkor egy szülő egy gyerekkel 40 négyzetméteren is elfér. Legyen egy nagy nappali+konyha+étkező (tehát ez lehet egyben), meg két kicsi szoba a szülőnek és a gyereknek, hogy el tudjanak vonulni. Persze nem lehet sok fölösleges cuccot tárolni, ki kell dobni vagy vaterázni mindent, amire nincs igazán szükség.
2023. szept. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 NTBS ***** válasza:
75%
30-35 mm elég.
2023. szept. 25. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

Mi 51 negyzetmetereset vettunk, nagyszoba 21 negyzetmeter a kisszoba 13. A nagyszoba lesz a mienk halofulkes nappalis megoldassal (etkezo + konyha kulon van). Most ofg szuletni a gyerekunk, nem tervezunk tobbet vallalni.

A lakast eleg olcson vettuk, most tartunk a felujitas vege fele, igy hogy felujitottuk kb. 15 millioval tudnank mar most dragabban eladni. (nagyjabol 5 millio volt a felujitas, vizvezetek es villanyvezetekek cserejevel, teljesen uj furdo, wc, szobak ujra padlozasa, gletteles festes, egyedul a konyha maradt ki de az nem is volt rossz allapotban, par ev mulva azt is modernizalni akarjuk beepitett gepekkel) Szoval ebbol kiindulva ugy tervezzuk, hogy a gyerek 6-7 eves koraig vegtorlesztjuk a hitelunket (15 ev fixre vettuk fel egyebkent) es ha akkor mar kicsinek latjuk a lakast, akkor megyunk tovabb a kovetkezobe. Akkor leszunk mindketten 35 evesek, szoval siman belefer meg egy hitel az eletkorunkba es meg egy koltozes. De ha jol elferunk itt nem ragaszkodunk hozza, mert eleg kellemes helyen van a lakas.

2023. szept. 26. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:
#9:22 sok sikert, meg minden, a terveidhez, de a kérdésem alaprajzok praktikusságáról szólna, elsősorban tapasztalat alapján, hogy mi jött be. Akár csak részletek is, hogy pl. hogy az erkély a konyhából legyen elérhető vagy hogy legyen a fürdőnek két bejárata stb.
2023. szept. 26. 10:02
 25/25 anonim ***** válasza:

Minden szoba kulon nyilik, a komyha is is kulon es az etkezo is. A ket szoba a lakas ket vegeben van.


Ugyanekkora lakas egymasbol atjaro szobakkal elhetetlen lenne. Igy viszont teljesen praktikus es kenyelmes.


23-as voltam.

2023. szept. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!