Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi időt tölt a nagyszülőkn...

Mennyi időt tölt a nagyszülőknél az 1-2 éves gyereked?

Figyelt kérdés
Ott is alszik? Hány napot? Ha esetleg beteg, akkor is aludhat náluk?
2023. aug. 8. 13:52
A kérdező szavazást indított:
Betegen is mehet Mamához
Betegen itthon a helye
32 szavazat
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
98%
Egyedül semennyit, ha beteg meg nem megyünk sehová
2023. aug. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
61%
Nekem már 3.5 éves de még nem aludt mamánál. 1-1 teljes napokat elvan ha úgy adódik de alapból heti pár óra. Egyszer volt betegen mamánál, de csak az orra folyt, semmi más. Mi a férjemmel autóversenyre mentünk, már megvolt a jegy így elmentünk. Ha lázas lett volna vagy akármi, lehet nem mentünk volna el vagy nagyon siettünk volna haza. De így a kis orrfolyással simán elvolt reggeltől estig. Plusz amikor építkeztünk akkor többször volt egész délután-estig mamánál, volt hogy a bölcsiből is ők hozták el. De alapjáraton én nem bízom másra, ha nincs olyan dolgom, ahova nem jöhetne velem. Ha anyukámékhoz megyünk, akkor is együtt. Max a boltba elszaladok, vagy elviszem a kutyát sétálni és addig ő marad.
2023. aug. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Az én egy éves gyerekem havonta 1-2 szombatot, de én is ott vagyok, nem egyedül van. Betegen itthon van.

A 2 éves és 1 éves unokahúgaim minden hétvégén ott vannak, szülők nélkül. Ott is alszanak. Betegen is szoktak ott lenni.

2023. aug. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
92%
Hogy csak velük van, úgy kb 1-2 órát alkalmanként, ha elmegyünk bevásárolni például. Ritkán, ha valami felnőtt programunk van, akkor volt már hogy 4 órát is velük volt, és úgy jött ki, hogy ők fektették le aludni. Nem nagyon volt még beteg hála az égnek, de olyankor nem viszem sehova. Ha máshol ér minket a betegség, akkor meg így jártunk. Hogy hosszabb időt velük legyen, ahhoz el kell érnie azt az életkort, mikor már nem kifejezetten önveszélyes. Ahhoz, hogy nélkülem ott is aludjon valahol, még több évnek kell eltelnie.
2023. aug. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
96%
2,5 éves nemsokára. Ha beteg, szinte mindig anyósom vigyáz rá, amíg mi dolgozunk, ő már nyugdíjas, de nagyon fitt. Lázasan nem viszem egyedül hozzá, akkor én maradok vele itthon, de a múltkor is egy hónapig masszívan taknyos volt, és nem engedték bölcsibe- ennyi táppénzt egyikünk se tud kivenni. Amúgy anyósomékkal ezeket leszámítva heti 1x találkozik általában. Anyukámmal kb. heti 2x találkozik, akkor ő megy érte a bölcsibe is, mert nekem el szokott húzódni néha a meló. Kb. havi 1-2x alszik ott valamelyiküknél, egy éve aludt náluk először. Most fog 3 nap 2 éjszakát anyukámnál tölteni először, de mi is a városban leszünk, bár kétlem, hogy nagyon kellenénk. Imádja a nagyszüleit és viszont, nálunk mindenki maximálisan betartja, amit kérünk, tartják a napirendjét is, nagyon szerencsések vagyunk.
2023. aug. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
85%

Előfordult már ott alvás, 2-3 napra, mikor pl. lakás festettünk.

Ha beteg, akkor anyás, és nem is akarunk fertőzni, max. átjönnek meglátogatni, mikor már jobban van.

2023. aug. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi úgy olvastam a kérdést, hogy 2-3 éves gyerek. Akkor annyiban módosítanék, hogy nem nagyon volt beteg 1-2 éves kora között, mert akkor még nem volt bölcsis, úgyhogy akkor ha beteg volt, velem volt. A többi az szinte ugyanígy volt, anyukám nem a bölcsibe ment érte, hanem feljött délután hozzánk munka után heti 2x.
2023. aug. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
70%

Én is, a férjem is úgy nőttünk fel, hogy a nagyszülők, dédszülők az életünk, mindennapjaink részei voltak, mehettünk akármikor, hívhattuk őket bármivel. Sőt, én 4 évesen már tudtam, hogy az otthoni telefonon melyik gombokat kell nyomkodni, hogy mamáékat hívjam.

Nagyon jó emlékeink vannak velük, én nyaranta mindig a nagyszüleimmel voltam, vagy lent a nyaralójukban, vagy az Adrián hajóztunk. Imádtam.


Szerettük volna, ha a gyerekünknek is megadatik ez, szerencsére még az összes nagyszülőm is él, így bőven van, kik körbeugrálják. :)


1,5 éves, most júniusban aludt ott először anyukáméknál nélkülünk, de úgy már volt ott fél-egy napokat, hogy egyedül. Ottalvás először volt, elsőre egy éjszaka, utána következő héten kettő. Nyaralni mentünk a férjemmel június végén, kettesben és arra "edzettünk". Semmi baj nem volt, aludt ugyanúgy, mint itthon, bár anyukámék ismerik a rutinját, a kis szokásait, így nagy változás nem érte.


Anyukámmal, anyósommal hetente átlag 2x találkozunk, néha csak egy kávé, fagyi erejéig, máskor félnapot együtt vagyunk, császkálunk, programozunk. A többiekkel igyekszünk hetente találkozni, akár úgy, hogy hétköznap eljönnek, mert a nagyim pl. sütött sütit, akár úgy, hogy hétvégén mi megyünk hozzájuk.


Beteg szerencsére nem szokott lenni nagyon komolyan, lázas egyszer volt. Olyankor is eljöttek a szüleim, beteglátogatóba, de alapjáraton igyekeztem itthon tartani, hogy hamarabb gyógyuljon.

2023. aug. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Októberben lesz 2 a kislanyom. Anyósommal viszonylag sokat van. Egy hónapban egyszer megyek körmöshöz, az 2 óra, illetve fodrász 6 hetente, az 2-3 óra. Olyankor ő vigyáz ra. Illetve at szoktunk menni hozzá délelőtt és ott vagyunk nála késő délutánig , 2 héten 1-2 alkalommal. Esetleg ha együtt megyünk vásárolni a férjemmel, akkor is nála szokott lenni.

Aludni még sosem aludt ott. Ha beteg, akkor itthon van velem.

2023. aug. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
77%

Tekintve hogy a mama vigyázott rá míg dolgozom, ezért majdnem minden nap. Most a kistesóval vagyok itthon, így szinte naponta vagyunk náluk, mert az előző gyes időszak alatt rémes volt a magány, így besegítek az otthoni háztartásba, ő pedig a gyerekek ellátásába.


Betegen is vigyázott rá, ez a lényege, hogy az intézményekre jellemző betegséges csikicsukit elkerüljük. Nyilván egy kórház vagy ilyesmi az én reszortom (volt benne részem), de egy lázas gyereket is otthagyok, hiszen folyamatosan tartja velem a kapcsolatot, a gyerek meg tökéletesen elfogadja.


Először 10 hónapos volt amikor ott aludt, azt bántam hogy nem előbb. Tök jól ment és megy minden azóta is.

2023. aug. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!