Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A válás miatt viselkedhet így?

A válás miatt viselkedhet így?

Figyelt kérdés
Van 1 háromévesem, az anyjával éppen válunk, külön költöztünk, ő maradt a gyerekkel. Én hétvégente vagyok a fiammal, bár azelőtt sem foglalkoztam vele sokat ezt belátom, de valószínü hogy érzi a feszültséget és emiatt lett ilyen verekedős? Sokszor csak úgy odajön hozzám és megüt, az anyját is, van hogy rugdos, de a fiam csak nevet rajta. Vagy csak most jött el nála ez a verekedős korszak?
2023. aug. 14. 07:55
 1/5 anonim ***** válasza:
65%
Igen, a feszültség és a válás miatt ilyen. A válás az egyik legrosszabb dolog, ami egy gyerek életében történhet, mert az addigi ismert világa hullik darabokra.
2023. aug. 14. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, vagy nem. Mi nem váltunk el. A lányom azóta üt minket, amióta oviba jár, gondolom látott verekedést más gyerekektől.
2023. aug. 14. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is a válás után kezdődött, de ez egybe esett az ovi első évével, ott is láthatta a verekedést, kb fél év után már abbahagyta a verekedést és a hiszti rohamok is ritkultak, ahogy megszokta az új felállást és mindig le volt állítva a verekedésrol. Nehéz nekik is ez az időszak és sok türelem kell hozzájuk. Mert a feszültség biztos hogy belőlük is kijön valamilyen formában, ez elkerülhetlen szerintem. Foglalkozz minél többet a gyerekeddel, türelemmel és szeresd nagyon, ez a legtöbb amit tehetsz, és idővel tullesz ő is a megrázkódtatáson.
2023. aug. 14. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Csomó 2-3 évesnek van ütős, rúgós és harapós fázisa, és persze ez egybeeshet valamilyen stresszhatással (oviba kerülés, válás, költözés, kistestvér születése, stb.), de nem feltétlenül van összefüggés. Vannak gyerekek, aki kimondottan azt a gyereket harapják/ rúgják, aki szimpatikus neki

A fontos az, hogy ezt a viselkedést azonnal és következetesen tiltsátok, _és_ egyéb viselkedési módokat javasoljatok neki. Egy háromévesnek már nyugodtan lehet olyanokat mondani, hogy "Nekem ez fáj. Bántani akarsz? Miért akarsz bántani?" stb. Nyilván nem fog tudni önelemző monológgal válaszolni, de ezzel tudod rávezetni arra, hogy elgondolkodjon az érzésein és a viselkedésén, és hogy szavakba foglalja ezeket.

2023. aug. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ugye ti is a gyerekre fogjátok, hogy el kell válnotok? 🤦
2023. aug. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!