Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek a gyerekkemel,hogy...

Mit tegyek a gyerekkemel,hogy ne mindig ő legyen a fekete bárány?

Figyelt kérdés

Van egy 5 éves lányom. Okos, értelmes, önálló, tehát nem SNI-s vagy ilyesmi. Sőt, általában picit okosabb, önállóbb is mint a korosztályaban a gyerekek, elég nagylányos, mások szerint is. Viszont nagyon akaratos, makacs, hisztis. Nevelgetjük, beszélgetünk vele, elmondunk neki mindent 100*, megvan a Füzesi Zsuzsa Beszélgetőkönyve is, de lassan változik csak. Sok kisgyerekes rokon, barát van, akikkel programokra megyünk, de mindig az én gyerekem a többi elrontója szerintük. Tudni kell, hogy energikus gyerek, nem ül el a tv előtt órakig, kirándulni szeret, sétálni, rollerezni, úszni stb, minden is érdekli.

Mostanában minenhol csak kellemetlenség ért.

Pl


Eset 1

Barátnőmmel és egy idős fiával elmentünk egy távoli parkerdőbe kirándulni, én pl egy autómentes parkban hagyom hagy szaladjon, nyilván nem fél km-re, de mehet, na hát a fia is futott volna vele, ezen kiakadt, hogy fogja a kezét, itt járkalnak emberek, ne rohangáljanak el, attól mert más gyerek rohangál neked nem kell..értettem a célzást. Aztan egy kis tónál a lányom meg akarta nézni a békát, ő azt mondta menjünk, haladjunk, a fia szó nélkül ment is, az én lányom hisztizni kezdett mert nem nézhették meg..és ez így ment kb végig, végig úgy jött le, hogy az én gyerekem nem tud viselkedni, meg is jegyezte hogy de kis pukkancs mostanában...Hát sajnalom, az én gyerekem nem ilyen, hogy fogja a kezem és nem néz 2 km-en át se jobbra se balra...


Eset 2

Másik barátokkal nyaralni mentünk, a lányom nyilván pörgött ezerrel, reggelizett 9-kor, utána már nyomta, hogy menjünk úszni, menjünk tekerni stb, nyilván az ő gyerekük is akart, rászörmedtek, hogy dehogy majd ebéd után, és tablettal a kezében ült még a gyerek délutan 1-kor is a hotelszobában mikor mi visszaértünk..hogy a francba érik el, hogy 4 órán át elül egy szobában egy 4 éves nyaralás alatt? Enyém 10 percet se bírna ki..

Utána volt hogy a lanyom ugrált örömében mikor mentünk le a partra, az övék is ugrálni kezdett, rászóltak, hogy fejezd be, más lehet pörög, neked nem kell, te nem ilyen vagy.. elmentünk a bazársorra, a lányom nagyon hisztizett valami hülye játékért, amit már nem akartunk megvenni, mondták is hogy inkább váljunk külön, nézelődnek nélkülünk.. az ő gyerekük úgy megy el a játékos mindenes bazárban, hogy semmit meg se néz, semmit sem kér, annyit mondanak a gyereknek hogy csss, és már hallgat is a gyerek némán, semmi sem érdekli, egy boltban se kér semmit.


Eset 3

Harmadik barátnő egyidős gyerekével mentünk fagyizni. Kapott a gyereke egy 2 gombócos fagyit és úgy ült vele csendben fél óráig, hogy észre se vettük. Az enyém megevett egy gombócot meg egy kis jégkását, utána kitalálta hogy beül abba a pénzbedobos mozgós autóba, nem akartam engedni, de kínlódott hogy hagy próbálja ki, aztán megengedtem végül. Az ő gyerekét full nem érdekelte, észre sem vette őket..mondta hogy adjam kölcsön egy hétre, majd megnevelné ő, higyjem el...


Komolyan mondom, hogy nyár végére oda jutottam, hogy már nem megyünk senkivel sehova, mert utálom már ezt, gyomoridegem van hogy az én gyerekem nem tud viselkedni soha, de egyszerűen ilyen...

Mondja el valaki légyszi, hogy lehet ilyen érdektelenné tenni a dolgok iránt a gyerekeket. 😪 Mindig az enyém a romboló..


2023. aug. 15. 18:48
1 2 3 4 5 6 7
 1/64 anonim ***** válasza:
88%
Semmi gond nincs a gyerekeddel. 5 éves, persze, hogy ritka főzni, fürdeni és játékokat akar kipróbálni, szerintem ott van gondolom, ahol nem.
2023. aug. 15. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/64 anonim ***** válasza:
93%
Semmit nem kell tenned. Nekünk a szomszédunk ilyen, szerencsétlennek semmit nem csinálhat a gyereke.
2023. aug. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/64 anonim ***** válasza:
90%

Kedves kérdező. Én semmi rosszat nem látok a gyerekedben, engedd továbbra is, hogy pörögjön, békát nézzen, stb.


Én már azért nem járok össze senkivel, akinek gyereke van, mert mindig a hasonlítgatás megy, meg a különböző nevelési módszerek miatti feszültség.

2023. aug. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/64 anonim ***** válasza:
89%

A te gyereked a normális és egészséges!


Nem az, aki ennyi idősen tabletezik, pláne egész délelőtt.


Tanácsom:

Ne debil szülőkkel barátkozz, akik vagy tabletre nevelik a gyereküket, vagy mindenért cseszegetik. Az, aki nem engedi futkározni autómentes, biztonságos helyen a gyerekét vagy ráförmed, amiért ugrál örömében amiért leértetek a strandhoz vagy meg akarja nézni a békát a tóparton.

"Sok kisgyerekes rokon, barát van, akikkel programokra megyünk..."

Hát én ilyenekkel soha többé nem mennék! Mennék a saját családommal és akkor normális légkörben telne a nap.

2023. aug. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/64 A kérdező kommentje:

Hát én is ott tartok...hogy lassan senkivel nem megyünk.

Egy óvónő barátnőm van kb aki nem akad ki rá soha, csak elbeszélget vele ha hisztizik, kb marad ő.

2023. aug. 15. 19:00
 6/64 A kérdező kommentje:
De néha félek hogy tényleg az enyém a neveletlen, már gondoltam rá, hogy elviszem valami nevelési tanácsadóba.
2023. aug. 15. 19:01
 7/64 anonim válasza:
96%

Nem a te gyerekeddel van a baj.

Amúgy meg ne görcsölj rá, x@rd már le, más mit gondol.

2023. aug. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/64 anonim ***** válasza:
87%

Az én kisfiam pont olyan, mint a te lányod :) és én nagyon büszke vagyok rá. A tengerparton eszébe se jut hogy mesét nézne, hanem reggel ebredes, reggeli után tűkön ülve várja, hog menjunk mar a partra. Szivem se lenne mesét nézetni vele, ez mi gáz már?!😃🤦🏻‍♀️

Sokat jarunk kirandulni is ha van idő, mindent megnéz, mindent fogdos, mindent akar. Elszaladgal. Idegesitő, de a legtöbb gyerek ilyen.

Nem is nagyon ismerek olyat, akiket leírtál. Nekem az “ufo” inkább.. amúgy már 2,5 évesen is olyan hisztit vágott azokért a pénzbedobós játékokért, hogy ha nem volt nálunk apró, inkább messziről elkerültük.

Ő is nagyon okos, és igen néha hisztis, meg akaratos, de szerintem tök normális keretek között. Engem is fáraszt olykor, de közben meg nagyon talpra esett és nagyon sok mindent tud, pont azért mert olyan amilyen. Ne sajnáld, úgy jó ahogy van. :)

2023. aug. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/64 anonim ***** válasza:
32%

Azért a te szemléleteddel is van baj bőven.

Egy gyerek szaladgáljon, ne tabletezzen. De egy 5 évesnek már nem kéne játékért hisztiznie boltban/bazárban és megérthetné a nemet.

Nem az a nevelési hiba, ha egy ekkora gyerek tud viselkedni és hallgat a szüleire. Egy 5 évest nem efy 1,5-2 éves szintjén kell kezelni.

2023. aug. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/64 anonim ***** válasza:
29%
Amikor egy normális gyerek viselkedését mindenki (!) kritizálja, akkor el kell gondolkodni hogy nem esetleg máshogy látjuk a dolgokat, mint a valóság van.
2023. aug. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!