Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek a gyerekkemel,hogy...

Mit tegyek a gyerekkemel,hogy ne mindig ő legyen a fekete bárány?

Figyelt kérdés

Van egy 5 éves lányom. Okos, értelmes, önálló, tehát nem SNI-s vagy ilyesmi. Sőt, általában picit okosabb, önállóbb is mint a korosztályaban a gyerekek, elég nagylányos, mások szerint is. Viszont nagyon akaratos, makacs, hisztis. Nevelgetjük, beszélgetünk vele, elmondunk neki mindent 100*, megvan a Füzesi Zsuzsa Beszélgetőkönyve is, de lassan változik csak. Sok kisgyerekes rokon, barát van, akikkel programokra megyünk, de mindig az én gyerekem a többi elrontója szerintük. Tudni kell, hogy energikus gyerek, nem ül el a tv előtt órakig, kirándulni szeret, sétálni, rollerezni, úszni stb, minden is érdekli.

Mostanában minenhol csak kellemetlenség ért.

Pl


Eset 1

Barátnőmmel és egy idős fiával elmentünk egy távoli parkerdőbe kirándulni, én pl egy autómentes parkban hagyom hagy szaladjon, nyilván nem fél km-re, de mehet, na hát a fia is futott volna vele, ezen kiakadt, hogy fogja a kezét, itt járkalnak emberek, ne rohangáljanak el, attól mert más gyerek rohangál neked nem kell..értettem a célzást. Aztan egy kis tónál a lányom meg akarta nézni a békát, ő azt mondta menjünk, haladjunk, a fia szó nélkül ment is, az én lányom hisztizni kezdett mert nem nézhették meg..és ez így ment kb végig, végig úgy jött le, hogy az én gyerekem nem tud viselkedni, meg is jegyezte hogy de kis pukkancs mostanában...Hát sajnalom, az én gyerekem nem ilyen, hogy fogja a kezem és nem néz 2 km-en át se jobbra se balra...


Eset 2

Másik barátokkal nyaralni mentünk, a lányom nyilván pörgött ezerrel, reggelizett 9-kor, utána már nyomta, hogy menjünk úszni, menjünk tekerni stb, nyilván az ő gyerekük is akart, rászörmedtek, hogy dehogy majd ebéd után, és tablettal a kezében ült még a gyerek délutan 1-kor is a hotelszobában mikor mi visszaértünk..hogy a francba érik el, hogy 4 órán át elül egy szobában egy 4 éves nyaralás alatt? Enyém 10 percet se bírna ki..

Utána volt hogy a lanyom ugrált örömében mikor mentünk le a partra, az övék is ugrálni kezdett, rászóltak, hogy fejezd be, más lehet pörög, neked nem kell, te nem ilyen vagy.. elmentünk a bazársorra, a lányom nagyon hisztizett valami hülye játékért, amit már nem akartunk megvenni, mondták is hogy inkább váljunk külön, nézelődnek nélkülünk.. az ő gyerekük úgy megy el a játékos mindenes bazárban, hogy semmit meg se néz, semmit sem kér, annyit mondanak a gyereknek hogy csss, és már hallgat is a gyerek némán, semmi sem érdekli, egy boltban se kér semmit.


Eset 3

Harmadik barátnő egyidős gyerekével mentünk fagyizni. Kapott a gyereke egy 2 gombócos fagyit és úgy ült vele csendben fél óráig, hogy észre se vettük. Az enyém megevett egy gombócot meg egy kis jégkását, utána kitalálta hogy beül abba a pénzbedobos mozgós autóba, nem akartam engedni, de kínlódott hogy hagy próbálja ki, aztán megengedtem végül. Az ő gyerekét full nem érdekelte, észre sem vette őket..mondta hogy adjam kölcsön egy hétre, majd megnevelné ő, higyjem el...


Komolyan mondom, hogy nyár végére oda jutottam, hogy már nem megyünk senkivel sehova, mert utálom már ezt, gyomoridegem van hogy az én gyerekem nem tud viselkedni soha, de egyszerűen ilyen...

Mondja el valaki légyszi, hogy lehet ilyen érdektelenné tenni a dolgok iránt a gyerekeket. 😪 Mindig az enyém a romboló..


2023. aug. 15. 18:48
1 2 3 4 5 6 7
 51/64 anonim ***** válasza:
25%

Ha egy 5 éves mellett nem tudod, hogy mit jelent nevelni, akkor fordulj nevelési tanácsadóhoz!

Nem, nem a verést jelenti, de az se elég ha csak járatod üresen a szádat következmény nélkül.

2023. aug. 16. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/64 anonim ***** válasza:
89%

Akik szerint "nem neveli" anyuka a kislányát, azok elmondanák, hogy pontosan mi is a baj a gyerekkel? Hogy szaladgál egy parkban? Hogy békákat nézeget? Hogy a nyaraláson úszni meg játszani akar, nem a felnőtteket békén hagyva a tabletjét nyomkodni a szobában? Mióta probléma ezek közül bármelyik is?

Oké, anyuka néha enged a hisztinek, ez azért nem egy akkora tragédia, pláne nyaraláson. És a kislány sem valami elvetemült dolgot akart, hanem beülni a pénzbedobálós autóba, egy ilyen dologbana szülők többsége meggyőzhető, mégsem lesz bűnöző a gyerekéből.

Kérdező, ne figyelj az ide válaszoló szuper szülőkre, akiknek a gyerekei soha nem csinálnának "ilyet" (milyet?), mert ők olyan jól nevelik őket. Az ilyenekről mindig eszembe jut egy tavalyi sztori, ami a lányom osztályában esett meg:

Már nagyok, felsősök. Az osztályfőnök a szülőin név nélkül említett néhány szabályszegést, amit a gyerekek egy része rendszeresen elkövet a suliban. Egyik anyuka jelentkezett, és elmondta, hogy ezt rettenetes hallgatni, és jó lenne, ha a kedves szülőtársak megnevelnék a gyerekeiket, mert az övé jól nevelt, és soha nem is tenne ilyeneket. Erre az ofő közölte vele, hogy az ő fia a főkolompos. :) Látni kellett volna anyuka arcát, nagyon vicces volt.

Azelőtt sem hittem azoknak, akik olyan marhára meg vannak a nevelésükkel elégedve, de azóta pláne nem.

2023. aug. 16. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/64 anonim ***** válasza:
30%

"Oké, anyuka néha enged a hisztinek"

Nem néha.

De hagyjuk. Az itteni hozzászólók tökéletes képet adnak a valóságról. Arról, hogy pl: miért láttam egy tízperces vásárlás alatt legalább fél tucat sáros lábbal a bevásárló kocsi fő részében kifizetetlen ételt zabáló gyereket tegnap is. Egyik se totyogó, hanem ovis, kisiskolás korú volt.

2023. aug. 16. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/64 anonim ***** válasza:
76%

53, azt azért mert a szülők is neveletlenek és mar nekik se tanították meg, hogy mit lehet és mit nem. ;)

A szemetelés megint egy ilyen. Szombaton magam lattam, hogy az állatkertben a szülő maga mondja a gyereknek, hogy dobja már el a csokipapírt. Hova? Be a majmokhoz. Gyönyörű látvány volt.

2023. aug. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/64 anonim ***** válasza:
87%

Össze-vissza beszéltek, minden alap nélkül összemosva egymással össze nem függő dolgokat.

Én írtam korábban, hogy hasonlóan neveltem a gyerekeimet, ahogy Kérdező. Tehát lehetett rohangálni, dolgokat megvizsgálni, és akkor sem szakadt le az ég, ha hisztiztek. Ennek ellenére SOHA nem adtam nekik kifizetés előtt kaját a boltban, fel sem merült. Soha nem álltak bele a bevásárlókocsiba száros cipővel (se sehogy). És akármennyit szaladgáltak, mindig pontosan tudták, hol kell megállni, és soha nem keverték veszélybe magukat.

A Kérdező sehol nem írja, hogy bunkó vagy törvénytelen dolgokat engedne meg a gyerekének. Az, hogy engedi, hogy beleüljön a pénzbedobálós autóba, nem ugyanaz, mint azt megengedni, hogy kifizetés nélkül kajáljon a boltban.

2023. aug. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/64 anonim ***** válasza:
88%

"Arról, hogy pl: miért láttam egy tízperces vásárlás alatt legalább fél tucat sáros lábbal a bevásárló kocsi fő részében kifizetetlen ételt zabáló gyereket tegnap is."

Amúgy te hol látsz ilyet? Melyik országrészben? Én Pest mellett élek, és egyet sem látok soha, nem hogy "fél tucatot", pedig minden nap járok bevásárolni.

2023. aug. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/64 A kérdező kommentje:

#53

De te kitalálsz dolgokat!!

Soha az életben nem tettem a gyerekem bevásárló kocsiba mert különösen gáznak tartom én is koszos cipővel betenni, sosem evett ivott a gyerekem egyetlen boltban sem, tisztában van vele, hogy ki kell fizetni, nem is kér ilyet soha, fel se merül. Vonaton ha eszünk a morzsát is összeszedi maga után, szemetet a szemetesbe dobja, rendszeresen járunk együtt a környéken szemetet szedni, egyszer egy c. Kategorias nő rá is ordított a sajátjaira, hogy nektek is ezt kellene inkább, nem eldobálni. Önként veszi a kesztyűt és jön szemetet szedni. Mindenhol köszön, érkezéskor, távozáskor. Boltban ha valami le van esve visszateszi a helyére. Könyvtárban suttogva beszél.


Én sehol nem írtam olyat, hogy neveletlen a gyerekem, ezt itt páran költötték hozzá csak, én azt írtam hisztis néha, ha meglátja ezeket a pop it meg pénzbedobálós dolgokat meg hajpántok meg ilyesmi dolgokat, erről nem tudom leszoktatni egyelore illetve pörgő

2023. aug. 16. 11:51
 58/64 anonim ***** válasza:
83%

52, 55, 56 jókat írt, de előttük és körülöttük sok baromság volt.

Kérdező, legalább láttad, hogy az agresszív, gyerekutáló szülők itt is jelen vannak, nemcsak a te baráti körödben.

Épp ezért az itteni véleményeket is kezeld forráskritikával.


A kiindulópont mégiscsak az legyen, hogy az óvónőknek semmi bajuk a viselkedésével.

2023. aug. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/64 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem a gyereked tök normálisan viselkedik, valószínűleg kicsit heves természetű lesz, de az inkább pozitívum mint az ellenkezője. A barátaid gyerekei kicsit viszont elnyomottnak tűnnek, a szülők meg düllesztik a mellüket hogy mekkora fasza szülők.
2023. aug. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/64 anonim ***** válasza:
77%

Elképedek, hogy sokan ezt a gyermeki kíváncsiságot, nagy mozgásigényt, mindent kipróbálni akarást, mindent megnézni akarást a neveletlenséggel azonosítják... 32es vagyok, írtam, az én fiam is hasonló, de MINDENKI azt mondja, milyen jólnevelt, kedves, barátságos, tudja az illemet! Étteremben is kultúrált, kedvesen beszél mindenkivel, megköszön mindent, az orvosokat is leveszi a lábukról a kedvességével, hogy köszön, megköszön, érdeklődik.

Attól, hogy valaki így viselkedik, mint a kérdező lánya is, igenis lehet jólnevelt! Semmi olyat nem írt, hogy rongálna, bántana mást, kocsik között rohangálna, vagy hasonlót. Csak nem a képernyő elé van szoktatva, és érdekes neki a világ, hála az anyjának, és nagyon is jól csinálta.

2023. aug. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!