Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A fiam egészséges, értelmes,...

A fiam egészséges, értelmes, mégsem csinál semmit utánunk. Véleményeket szeretnék kérni?

Figyelt kérdés

A kisfiam elmúlt 2 éves, nagyon rossz alvó volt, ami elvileg kulcsa az információk elraktározódásának.


Viszont, nem beszél (egy-két hang\szó töredék), nem iszik, és nem eszik magától.


Ha monsom, hogy hozd ide a labdát, vagy vidd oda anyának, megteszi. Bezárja a nagy kaput is, értelmes, de mindent, amit szeretne, tudtunkra adja mutogatással, vagy csak odahúz.


Nem akar utánozni, egyedül utatas, kiskanál megfogadtatása, neki erőszak. Nem akarja. Sétálunk, lecsücsülünk dal. Inkább lehúz engem hogy én csücsüljek le, de ő nem utánozza.

Tányérból kuki,ropin kívül mást nem vesz fel magától.

Szerintetek?



2023. aug. 18. 14:47
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
74%

Ha voltatok fejlesztésen és azt mondták minden rendben, akkor nyugodj meg én is ilyen voltam.


Ennek ellenére színötös voltam, vannak barátaim, van két egyetemi diplomám, beszélek két idegennyelven, van egy szuper párkapcsolatom, jól élünk, szuper gyerekem van.


A te fiad életét sem valószínű, hogy befolyásolná. Ha nem voltatok kivizsgáláson, akkor menjetek el.

2023. aug. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Korábban se volt utánzás? Pápá,taps,stb.?
2023. aug. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Ha leülünk enni, és dobolok az asztalon, majd tapsolok, azt mosolyogva utánam csinálja.


De tanítanánk, kanalat használni, poharat megfogni, a tányérról elvenni az ételt, guggolni a dalra. Nem csinálja. Mint aki azt mondja, hogy hagyj már a hülyeségeddel!🙂

2023. aug. 18. 15:10
 4/22 A kérdező kommentje:
Integetni, pápá stb az Istennek nem akarja csinálni
2023. aug. 18. 15:11
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik gyógytornászunk rám is rámhozta a frászt, mert szerinte már 2-3 hónaposan arckifejezést kellett volna utánoznia... Hát semmi ilyesmi, helyett 9 hónaposan sem utánozott úgy direktbe semmit. Aztán most 11 hónapos, gyönyörűen integet, tapsol, ha "elbújok", akkor ő is elbújik stb. Ilyenek voltak nálatok?


"Nem akar utánozni, egyedül utatas, kiskanál megfogadtatása, neki erőszak." Ezt sajnos nem értem, ha esetleg fontos, akkor nekifuthatnál újra 😀

A többi dolgot tőletek elfogadja, megeszi, csak egyedül nem eszik/iszik? Mióta és miből próbáljátok önállóan itatni?


Egyébként elvileg a szociális mosoly is utánzás...

2023. aug. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Kezdetektől kellett volna neki saját kanál, pohár. Mikor volt először a kezébe hagyva? Hagytad pacsmagolni, nyulkálni az ételbe? Próbáltad ráhagyni? Nem eszik maga akkor nem eszik.

A beszéd még most nem nagy dolog. 3 éves koráig beindulhat. A dalocskára gugolni az én 4 évesem se akar🤷🤷

2023. aug. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Na szóval újra akkor:


Nem akar utánozni, egyedül itatas, azaz a pohár megfogása, kiskanál megfogása, neki erőszak."


Ezt sajnos nem értem, ha esetleg fontos, akkor nekifuthatnál újra


Nem akarja, elfordul tőle

2023. aug. 18. 15:34
 8/22 A kérdező kommentje:

"többi dolgot tőletek elfogadja, megeszi, csak egyedül nem eszik/iszik?"


Tőlünk mindenz elfogad, lusta magának csinálni a dolgokat.

Szociális mosoly az van bőven.


Próbáltuk már, tanuló pohárból, csepegésmentes pohárból, pohárból. Mindent elutasított, csak a cumisüveg.

Arról is csak úgy tudott leszokni, hogy aftás volt a szája, és nem tudott cumizni. Igy kenytelen volt a poharat kézből elfogadni.

Időpontot nem tudom. 1.5 év körül.

Makacs nagyon

2023. aug. 18. 15:37
 9/22 anonim ***** válasza:

Hogy eszik, iszik ha nem fogja a poharat, kanalat, ètelt?

Van akiben ellenàllàst kelt, ha èrzi hogy tanìtgatni akarjàk.

De ennie csak kène.

2023. aug. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Evés:


Kuki, azaz pufi, ropi stb kézzel elveszi a tányérról.

De pl az alma, ami nedves már nem. Odanyomja a kezünket,hogy adjuk neki.


Főtt étel, leves, második, csak kanállal szájába adva.


Kanalat eldobja. Vagy elfordul, abbahagyja és áll felfelé, ha erőltetjük hogy fogja meg a kanalat


Inni: pohárból a szájához tartva.

Ha nem fájt volna a szája belseje 2 hétig, meg így se menne


Ő teljesen ellenáll a tanításnak.

2023. aug. 18. 15:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!