Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha valakinek van egy kis...

Ha valakinek van egy kis ideje,és hozzáértőnek érzi valamennyire magát, örülnék ha véleményezné jó e az étrendem, amit összeállítottam magamnak fogyás, egészséges életmód szempontjából, vagy ha nem, min lenne érdemes változtatnom?

Figyelt kérdés

Adataim: 170cm,64kg, 25 éves nő

Cél: fogyni kb 5kg-ot

Sport: 4súlyzós edzés+3-4 futás hetente

Reggeli 7:00

-2 tojás/75g Aldis Ch csökkentett kenyér/150g zöldség

Tízórai 11:00

- 100g fehérje forrás/75g Aldis Ch csökkentett kenyér/150g zöldség

Ebéd 2:00

-Ugyanaz mint a tízórai

Uzsonna 5:00

- 100g fehérje forrás/40g basmati rizs/150g zöldség

Vacsora 8:00

-200g fehérje forrás/ zöldség

Nasi

(amikor nagyon éhes vagyok)

-250g sovány túró Aldis(csak 165kcal ez az adag), vagy 1 fehérje szelet


-Fehérjeforrás(soványabb húsok,hal, tojás, tofu Cottage cheese, növényi fasírt.. Stb)

-Zöldségek(szinte bármi, főleg nyersen vagy savanyítva)

-Gyümit annyira nem eszek mert nem nagyon szeretem.

-mindent nyersen mérek


Így egy nap KalóriaBázison kiszámolva 1700kcalt eszek, 1500az alapanyagcserém.



2021. jún. 2. 10:45
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
25%
Egészséges életmód szempontjából jó lehet, hiszen nincsenek benne feldolgozott cuccok. Fogyás szempontjából nem tudom, ha ezt folytatod és fogysz vele akkor jó, de csak ha nem vagy tőle éhes, ha éhezel előbb utóbb felfalod a hűtőt. Egyébként nem feltétlenül jó ha napi többször eszel keveset, van akinek az válik be ha csak napi 3x eszik. Ez mind egyéni preferencia.
2021. jún. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
A napi 5szöri étkezés nekem jobban bevált mint a 3szori. A szénhidrátcsökkentett kenyéren gondolkoztam hogy mivel helyettesíthetném (krumpliba, pufirizsbe sokkal több a Ch, mint ebben a kenyérben, ezért vagyok tanácstalan) így is mindennel együtt 100g Ch jön ki, ami nem rossz fogyáshoz, de ezt nem szeretném növelni
2021. jún. 2. 11:00
 3/26 anonim ***** válasza:
Én a kenyeret tortilla lappal helyettesítem, mert attól nem puffadok úgy fel. Teszek bele gyros húst, vagy tükörtojást, meg zöldségeket, majonézt vagy tzaziki mártást. Egy darab is nagyon jól eltelít, és megvan benne az összes tápanyag: fehérje: hús, tojás, széndidrát: tortilla lap, és zöldségek, zsír meg amúgyis van a húsban, meg a tojás alatt.
2021. jún. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tortillás ötletet
2021. jún. 2. 11:52
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem tök jó, nekem is hasonló az étrendem, teljesen jól lehet tartani majd később is, kalóriaemeléssel. Esetleg futónapokon emelheted a szénhidrátot, de nem feltétlenül szükséges, van aki több szénhidráttal nem érzi jól magát, majd meglátod.
2021. jún. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
5-ös vagyok, azért valami gyümölcsöt belophatnál, biztos van olyan, amit jobban szeretsz.:)
2021. jún. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Vannak persze olyan gyümölcsök amiket szeretek. Azért nem ettem eddig őket, mert teljesen jól meg vagyok nélkülük, és a gyümölcs is szénhidrát, aminek a csökkentésére törekszem most. De akkor alkalomadtán beiktatok egy kicsit, ha megkívánom:)
2021. jún. 2. 13:02
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is teljesen rendben van. Pláne edzés mellett, amit a leírtak alapján becsülettel csinálsz. Ha nagyon kimerültnek érzed magad, az izmaidat, akkor érdemes lehet majd pihenőt tartanod, és aznap több ch-t enned, pl gyümölcsökkel, zabbal, és hasonló forrásokkal. Edzettem én is ilyen aktívan, nekem pár hét után kimerültek az izmaim, csökkent a teljesítményem, ilyenkor jó egy kis "visszatöltés". Sajnos én a nehezebb úton tanultam meg, mert részlegesen elszakadt a vádlim a túlterheléstől. Szóval csak ennyit tennék egyedül hozzá, hogy nem bűn néha pihenni, ha érzed, hogy szükség van rá :)
2021. jún. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Bevallom néha szoktam is csinálni "visszatöltést", mivel úgy érzem nélküle nem tudnám csinálni a diétát. Pont ahogyan írtad 8as, aznap több rizst eszek, vagy van hogy dupla adag vacsit edzés után. Így is szépen formásodok eddig:)
2021. jún. 2. 13:24
 10/26 anonim ***** válasza:
Alapvetően nem rossz, lehet ezzel fogyni. De a szénhidrát csökkentett kenyérnek semmi értelme, sem annak, hogy a szuperegészséges gyümölcsöket azért is kerülöd, mert szénhidrát van bennük. A szénhidrát csökkentett kenyérben többnyire annyival több a zsír, hogy valójában több bennük a kalória, mint a fehér kenyérben. Cserébe sokkal drágább. Parasztvakítás az egész. A kalóriatöbblet hízlal, nem a szénhidrát. Ha fogysz ezzel az étrenddel, az azért lesz, mert 1700 kcal megfelelő neked fogyásra. Ha ugyanennyi kalóriát ennél, 300 g szénhidráttal, akkor is ugyanúgy fogynál.
2021. jún. 3. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!