Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Érdemes ezzel a problémával 3...

Érdemes ezzel a problémával 3 éves gyerekkel pszichológushoz fordulni?

Figyelt kérdés
Esti altatás katasztrófa. Fél egyedül, olyannyira, hogy üvölt utánam, nem lehet lefektetni az ágyba mert nem mer egyedül lenni a szobában, apa nem jó csak én, rugdossa üti, és közben ordít utánam. Aludni nem akar, órákig tart míg elalszik úgy is hogy mellette vagyok. Szerintem ez már nem normális, lehetséges hogy feldolgozatlan maradt pl hogy amikor a tesója született, nem voltam otthon? 13 hónapos amúgy már a kicsi is, szóval nem 1-2 hetes a történet hanem már nagyon régóta ez van.
2023. aug. 31. 22:19
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
Mindenképp érdemes megpróbálni. Mindenkinek jobb ha gyorsan megoldódik.
2023. aug. 31. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%
Éjjeli fény,esti rutin mesével,felragasztani egy általa kedvelt személy, mesefigura rajzát ami "megvédi",megtudni mitől fél és ha pl szörny akkor "szörny űző spray"-vel befújni a szobát stb.
2023. aug. 31. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
65%

Önmagában a testvér érkezése nem okozhatja ezt. Nálunk is két gyerek van, 3.5 év korkülönbséggel, de nem jött elő semmiféle alvási probléma vagy félelem az egyedülléttől.

Igen, pszichológushoz kéne vinni.

2023. szept. 1. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
75%

De a testvér érkezése, pont hogy okozhatja. Szuper, hogy elviszed!

(Egy gyógypedagógus)

2023. szept. 1. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
42%
Legyen nyitva az ajtó és a szobában legyen valami gyenge hangulatfény, hátha a sötéttől és a bezártságtól fél. Miután elaludt, le lehet kapcsolni a lámpát csendben.
2023. szept. 1. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
93%
Igen, vidd el. Minél hamarabb.
2023. szept. 1. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat, mindegyiken túl vagyunk. Hagyjam nyitva az ajtót ez nagyon cuki :') bár ilyen egyszerű lenne, még életébe nem volt becsukva a szobája ajtaja. Sólámpa ég nála, esti rutin megvan, legalábbis elméletben (7 körül vacsi, együtt kezdenek fürdeni, a kicsit kiveszem, felöltöztetem, apa elaltatja, addig ő még játszik a fürdőben, majd fogmosás, mese, alvás (lenne). Kis sólámpa ég egész éjjel, de nem alszik el mire a kicsi már egyszer felébred, vagy kiajad valamin és üvölt, felébreszti, majd nem engedi hogy átmenjek, mert ne hagyjam egyedül. Ha a nagy villanyt felkapcsolom akkor is fél, nem a sötétség az oka, egyszerűen fél egyedül. És akkor ilyenkor ordít, kicsit nem lehet visszaaltatni, hadd ne folytassam. Kész rémálom az életünk komolyan. De akkor mindenképp próbálok felkeresni egy pszichológust.
2023. szept. 1. 10:55
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, vidd el, minél hamarabb. Segíteni fog. Ez nem az a fajta félelem, ami az ajtó nyitva hagyásával és égve hagyott lámpával kiküszöbölhető.
2023. szept. 2. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Van javulás, kérdező?
jan. 20. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Van javulás, de csak mert átvittük közénk és ha nekem el kell mennem ott marad az apjával, nem egyedül. Voltunk pszichológusnál, nincsen baja, csak a természete ilyen. Nagyon inpulzív, mindenre hevesen reagál, pl a tesója rátenyerel a kezére ami max kellemetlen érzés lehet, na neki az NAGYON fáj... :D és mindenért ordít. Nem sírdogál, nem vonul el duzzogni a sarokba, ő ordít. Este meg azért nem akart elengedni, mert tudta hogy akkor a másikkal vagyok ergó féltékeny. Sokat beszéltünk erről, sokat fantáziálunk amikor mindkettőnek egyszerre kellenék hogy bárcsak kettő lenne belőlem, akkor neki is lehetne egy anya meg az öcsinek is de sajnos nem így van. Stb.. de idő az ami segíteni fog.
jan. 23. 09:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!