Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Máshol is "csak ennyi" a...

Máshol is "csak ennyi" a betegség és a kezelés?

Figyelt kérdés

Fiam 4.5éves, kőzépsős.

Mióra ovis, rengetegszer köhög, folyik az orra. Oviba nem vihetem, mert hazaküldik egy kisebb köhintéssel is vagy napi 3 orrtörlés felett.


Minden egyes alkalommal viszem a dokihoz. Meghallgatja a tüdejét, semmi. Torka, semmi.

Nem beteg a gyerek, kapjuk az igazolást, mehet a következő héten.

Soha semmit nem látni, nem hallani rajta. Doki csak úgy hívja "ovis betegség".

A tavalyi évben konkrétan 1hetet ment, 1hetet itthon volt úgy, hogy semmi baja nem volt a köhécselésen kívül.

A doki kb már hülyének nézett, hogy mar megint a "semmivel" viszem? De ha egyszer hazaküldik, mit csináljak vele? Ha ők küldik így haza, igazolás kell. Amiatt meg folyamat rohangálunk a dokihoz.


A tavalyi év még nem volt vészes, itthon voltam, itthon tudtam tartani. De visszamentem dolgozni, idén ezt nem járszhatjuk, és holnap 1000%, hogy hazaküldik, mert köhécsel


Ha a doki nem lát, nem hall semmit, szerinte ez nem betegség, akkor mit tudok tenni? Mostmár az állásommal játszom.


Emellett férjem is ki van akadva, mert ha kőhőg a gyerek, mi az hogy a doki szerint nem beteg.


Annyira nem tudom mi tévő legyek.


2023. szept. 17. 21:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet valami allergia?
2023. szept. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%
Érdekes felfogás az ovi részéről. Nálunk szülőin kérték, hogy betegen ne menjen a gyerek. De utána azt is megjegyezték, hogy ha mégis bevisszük, akkor küldik haza, ha lázas, nagyon rosszul van, stb. Csak azért, mert folyik az orra, vagy köhécsel, mint az összes többi ilyen korú gyerek, nem küldik haza. Szerintem próbálj beszélni az óvodavezetővel, hogy indokolatlanul nem fogod otthon tartani a gyereket, mert neked dolgoznod kell.
2023. szept. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Én nem viszem be a gyereket mezei náthával. Írok a dokinak, küld emailben igazolást egy héttel későbbre. Tudja, hogy úgyis beviszem, ha rosszabb lesz. Addig meg minden anyuka tudja, hogyan kell kezelni egy megfázásos nyavalyát.
2023. szept. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Én sem vinném be a dokihoz, mi is csak az igazolásért járunk be már. Nálunk csak a papír alapút fogadja el az ovi.


Amúgy az a vicc, van pár "elit család", náluk ha lázas a gyerek az sem probléma.

2023. szept. 17. 21:20
 5/12 anonim válasza:
15%

Egy rendes orvos elkuldene vizsgalatokra, ful orr gegeszet peldaul, o is megnezne egy ket dolgot, kikerdezne, felirna egy par dolgot lehet koztuk antibiotikum mert mar jon az osz, huvosebb van, en is, anyam is most estunk at virusos betegsegen - haziorvos? Ebbol kesobb lehet fulkurt gyulladas is ha bakterialis/viralis, vagy barmi.


Doki: "Igen virusos betegseg, az jarkal most", "mit csinaljunk?" "hat semmit at kell veszelni, felirok suspensio terpinit adagolassal, laz esetleg? Izomfajdalmak? aha.. es meg? Oke algopyrin meg flektor ha van es kell akkor vedd be oket". Na igy kene egy normalis orvosnak.


Nem elkuld a semmibe. Szerintem nem ert a dologhoz. Az en haziorvosom masik szakkepesitese belgyogyaszat. Tietek meg sima orvos. De volt mar az enyemmel is vitam, amikor ellentetes velemenyeket mondott a pszichiateremmel/neurologusommal, peldaul hogy a Xanax nem benzodiazepine. Azon nagyot neztem. Meg hogy a mirtazapine az egy antidepresszans nem antihisztamin (de az). Mindegy ebbol nem sokat ertesz szerintem mert ez elegge specifikus.

2023. szept. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
87%
Én el vinném pulmonológushoz és/vagy fülorrgégészhez. Lehet allergia, asztma, nagyobb orrmandula stb. Az is lehet, hogy soha nem lesz meg az oka, hanem majd kinövi, de hátha kiderül és akkor gyógyszer is lesz rá.
2023. szept. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
25%

Ha valaki köhög és folyik az orra, az igenis beteg. Azért betegek amúgy állandóan a gyerekek, mert van egy-két szülő, aki szerint ez nem betegség, beviszi a gyereket, az meg körbefertőz mindenkit.

Nálunk is volt egy-két ilyen anyuka, és jellemzően azok, akik egyébként simán megtehették volna, hogy otthon fogják a gyereket, mert nem is dolgoztak.

Én sem megyek dolgozni, ha rosszul érzem magam, a gyereket biztos nem küldeném be oviba.

Amúgy nálunk ilyesmiért nem is kell elvinni dokihoz, e-mailben küldi az igazolást.

2023. szept. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
73%
Az óvónők jellemzően nem mosnak kezet két orrtörlés között, ezzel szépen továbbadják gyerekről gyerekre a fertőzést. Szóvá tettem az óvodában, hápogtak az óvónők, aztán a vezetőnek szóltam, az óvónők jó mérgesek voltak rám, de többet nem volt beteg a fiam...
2023. szept. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
72%
Nálunk is ez van, köhög párat már hívogatnak. Engem ki is rúgtak a kiscsoport vegere, most kezdtem új helyen, de már megint köhécsel néha, már megint jelezték. Már fül orr gegeszetre is elhordtam de semmi értelme, Cetirizinnel meg Mometosan Sandozzal tömjem azt mondták.. ennek sose lesz vége? 3 éve jár közösségbe
2023. szept. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
94%

A gyereknek nincs semmi baja, igen, ezek az ovis "kisbetegségek" (felsoleguti vírusok), hogy kohecsel, folyik az orra. Ebből évi 6-8 simán normális és átlagos, tehát minimum havi egy betegség. Ezek nem igényelnek külön kezelést, de fertőznek valóban és betegségnek minősülnek. Orvosilag nincs teendő velük, az immunrendszer erősödésével iskolára ritkulnak, majd 10-12 éves korra az immunrendszer érésével és a rendszeres találkozással a kórokozókkal majdnem el is tűnnek.


Ez egy örök vita lesz az óvodák és a szülők, valamint szülők és szülők között is. Nálunk is az. A taknyos, orrfolyós-köhögős gyerek az beteg gyerek a közösség szempontjából. Igaz hogy már előtte 1-2 nappal is fertőzhet, de amikor indul a móka, akkor keni igazán a csoporton körbe a kórságot. Sajnos tapasztalat, hogy sokan beviszik a "ma még kibírja" állapotban, és pár nap múlva újabb 3-5 gyerek dől ki. Nekem nem probléma itthon tartani a gyereket, mert bármikor meg van oldva a felügyelete, de együttérzek azokkal az anyukákkal, akiknek az állásába kerül ez. Sajnos jogos, hogy így a gyereket nem kéne vinni, de éhen nem halhat a család. Persze vannak helyek, ahol pont az a policy hogy ezzel beviheted. És ez az ördögi kör megy egész évben.


De ismétlem, ezzel orvosilag nincs mit tenni, vitamint (C, D) kell adni és majd megerősödik a gyerek. A covid lezárások miatt sajnos a nyájimmunitás sok átvészelt betegség ellen elveszett, és az ovik is zéró toleranciát hirdettek a betegségek miatt. Ezért még ez állandóan, nem a te gyereked vagy orvosod a "bűnös".

2023. szept. 18. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!