Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Máshol is "csak ennyi" a...

Máshol is "csak ennyi" a betegség és a kezelés?

Figyelt kérdés

Fiam 4.5éves, kőzépsős.

Mióra ovis, rengetegszer köhög, folyik az orra. Oviba nem vihetem, mert hazaküldik egy kisebb köhintéssel is vagy napi 3 orrtörlés felett.


Minden egyes alkalommal viszem a dokihoz. Meghallgatja a tüdejét, semmi. Torka, semmi.

Nem beteg a gyerek, kapjuk az igazolást, mehet a következő héten.

Soha semmit nem látni, nem hallani rajta. Doki csak úgy hívja "ovis betegség".

A tavalyi évben konkrétan 1hetet ment, 1hetet itthon volt úgy, hogy semmi baja nem volt a köhécselésen kívül.

A doki kb már hülyének nézett, hogy mar megint a "semmivel" viszem? De ha egyszer hazaküldik, mit csináljak vele? Ha ők küldik így haza, igazolás kell. Amiatt meg folyamat rohangálunk a dokihoz.


A tavalyi év még nem volt vészes, itthon voltam, itthon tudtam tartani. De visszamentem dolgozni, idén ezt nem járszhatjuk, és holnap 1000%, hogy hazaküldik, mert köhécsel


Ha a doki nem lát, nem hall semmit, szerinte ez nem betegség, akkor mit tudok tenni? Mostmár az állásommal játszom.


Emellett férjem is ki van akadva, mert ha kőhőg a gyerek, mi az hogy a doki szerint nem beteg.


Annyira nem tudom mi tévő legyek.


2023. szept. 17. 21:02
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
81%
Itt ahol mi élünk (Ny-Eu), nincs olyan, hogy gyerek-táppénz (illetve baromi limitált, évi kb 4 nap/szülő), tehát ilyen kis megfázással fel se merül, hogy a gyerek ne menjen intézménybe. Taknyosak is feszt októbertől áprilisig, de senki nem kezeli ezt tragédiaként meg betegségként. A bölcsődei személyzet se.
2023. szept. 18. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
84%
Igen, sógoromék Angliában élnek, ott kifejezetten nem is lehet otthon tartani, csak ha hány, hasmenés, lázas, az hogy folyik az orra nem indok..
2023. szept. 18. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!